Тодор Батков - официална тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Вълчан
Мнения: 4275
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Ставай и се махай

Мнениеот Вълчан » 31 окт 2014 13:21

Само една справка може ли да каже някои....колко привърженици ходят на Бешикташ на мач. :?: :?: Колко им струват картите.. :?: :?: И цени на билетите.Реално на мачове на Левски могат да ходят не повече от 8000 на мач и то наи оптимистично.Не става със толкова.Турците не им е проблем да дадат 60-80евро за екипи и сувенири.И ще си продадат поне 50000 броики без проблем.Ние къде сме ...

Потребителски аватар
Theos
Мнения: 1414
Регистриран на: 26 май 2011 15:22
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Ставай и се махай

Мнениеот Theos » 31 окт 2014 13:42

Под обществения натиск лицето ткб ще се махне.Съвсем скоро ще имаме чудесни новини , убеден съм. А розовите приятелки да спрат спекулациите с пеевски, не са никак оригинални ;)

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Ставай и се махай

Мнениеот Готвача » 31 окт 2014 13:42

honda написа:
Готвача написа:
ascold написа:нямат пари за хляб обикновените хора тук говорим за съвсем други неща

Е стига де.Нали уж отбора на народа ще се издържа от народа?Или сега се връщаме към написаното по горе от моя милост?Нали не искате да ми кажете,че 30-40 хиляди левскари на стадиона/колкото очаквате всеки мач за да се върже бюджета/ са "други неща"?Пак ще го кажа-НЯМА ДА ИМАТЕ СИЛЕН ОТБОР БОРЕЩ СЕ ЗА НЕЩО КАТО ШЛ,хранещ се само с парите на феновете.Един го беше написал-ние сме Левски и за нас пари винаги ще се намерят.Точно това е нещото,което се случва в момента в Левски.Опит за смяна на собствеността.Един който е "намерил" пари за Левски,иска да седне на стола на Батков,т.е. да стане ВОЖД!

Уважавам мнението ти,но всяко едно търговско дружество в света(в това число и професионалните футболни клубове) се самоиздържа,ако не може да се самоиздържа то е обречено. Най-големия капитал на един ПФК са точно неговите фенове. Реално погледнато всеки един ПФК се издържа от неговите фенове по един или друг начин. Няма да сме ние тези ,които са открили топлата вода,че най-голямото перо в бюджета на един ПФК са приходите от тв.права. Веднага след това идва продажбата на фен артикули и марката на клуба, следват приходите от реклама и спонсорски договори.
Ще си позволя да припомня един мач игран от Левски преди малко повече от 4 години -срещу Калмар ,когато фенове на Левски платиха около 1 млн лева за да гледат мача по интернет при положение че мача се игра в разгара на ваканционния период,когато осигуряването на надежна интернет връзка беше проблем,а и много хора се страхуват да извършват плащания по интернет. Малко аматжорски и грубо казано но всеки мач на Левски се гледа от не по-малко от 200 хил абоната,ако всеки от тях плати по 1лв(цената на 1 билет пт градския транспорт) за около 20 мача това прави 4 млн лева.
В съседна Турция Бешикташ печели на година минимум по 40 млн евро от фен артикули ,като вземем под внимание демографските и икономически реалности у нас и в Турция -едни 3 млн лева от това перо ми изглеждат напълно реални.
Спасението на Левски е напълно възможно и реално,но то минава през джоба на всеки от един от нас .
Иначе и в момента има кандидати за Левски ,аз без да претендирам за кой знае каква информираност знам за 3 кандидата плюс четвърти,който на този етап е още далечен и хипотетичени на който Т.Батков най-вероятно иска да даде Левски ,но там работата е още много зелена и има прекалено много"но,понеже,обаче,защото ;) ",и зависи от прекалено много неща включително и от дискусията ,която върви в момента в НС. Докато другите 3 кандидата са за мен са крайно неприемливи-аз не искам да виждам начело на Левски личности като Б.Манчев, Д.Пеевски или някоя подлога на ББ. Ясно е че с всеки един от тях Левски ще има несравнимо по-мощен гръб от който и да е друг футболен клуб у нас. Но има и нещо друго ,ако някоя от тези личности наистина искаха Левски ,отдавна щеше да го е взел, образно казано щеше да каже на Т.Батков "Тодоре вземи това ,което ти давам и забрави за Левски и дълговете му към теб,защото иначе знаеш какво може да се случи на целия ти бизнес". Това досега не се е случило...

Много добре написано мнение,но има няколко въпросителни в него.На първо място ще зачекна какво е това футбола.Той е една игра,любов,религия и БИЗНЕС за съжаление.Относно последното-много малко са истински ГОЛЕМИТЕ ФК които се самоиздържат.Като изключим Байерн Мюнхен,останалите са май на хранилка/Арсенал е една друга бира/.Винаги има един който налива,а останалите пари се допълват от гореизброените отт теб неща.Ненапразно ги разкарват и Реал и Манчо и други големи като панаирджийски мечки.Не напразно искат някои кръгове от английското първенство да се играят в чужбина.Парите НИКОГА не стигат във футбола.Не знам доколко е реално написаното от теб за Бешикташ,не ми се рови за статистики,приемам го за чиста монета,но около нас има и други държави с големи отбори "на ръба".Много по големи от Левски с много по голяма фенска маса и работещи ДЮШ.Относно ТВ излъчванията си прав вероятно,защотоо аз като фен на Черно море,когато имам възможност да гледам мач от нашето първенство или ЛЕ+ШЛ го правя.1 лев е нищо,50 паунда за билет за Лудогорец са нищо.Нали тези 2000 на Анфийлд не си мислиш че сме били фенове на лудите?Просто БЪЛГАРИ обичащи родното.По същият начин бих гледал всеки един БГ отбор в Англия.Идеята ми е че който иска-гледа и си плаща за това.Но ако пуснат мачовете на Левски всичките по нета-ще платя за мачовете с ЧМ и АКО има някаква интрига за още 2-3 мача.Но за мачове на Морето ще плащам ВИНАГИ.Артикулите са друга тема-те струват МНОГО пари и не са за всеки.И тук където живея ако иска човек пълно обличане в линията на отбора+аксесоарите всякакви,няма да му стигнат парите на масовия зрител.А и билетите са скъпи,но това е друга тема.ТВ правата на Англия май са минали 2 милиарда паунда.Но и това е друга тема.Ако даден отбор реши сам да си продава правата,може и да има частичен успех,но после следва още по сериознотоо затъване на някои клубове и пада качеството като цяло,което от своя страна ще доведе до по малък интерес при феновете на Левски примерно и падане на цената на продукта.Омагьосан кръг.Не е за България,поне не и в близките години.Така че мечтите са хубаво нещо,но реалноста понякога убива и най смелите от тях.Но ако сте решили да правите нещо и започнете наистина-пожелавам ви успех!
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Ставай и се махай

Мнениеот honda » 31 окт 2014 13:51

Вълчан написа:Само една справка може ли да каже някои....колко привърженици ходят на Бешикташ на мач. :?: :?: Колко им струват картите.. :?: :?: И цени на билетите.Реално на мачове на Левски могат да ходят не повече от 8000 на мач и то наи оптимистично.Не става със толкова.Турците не им е проблем да дадат 60-80евро за екипи и сувенири.И ще си продадат поне 50000 броики без проблем.Ние къде сме ...

Максималния капацитет на стадиона на Бешикташ е малко повече от 30 хил. Тук не говорим за цени на билети,карти и т.н., а за продажба на фен артикули.
На година продават по над 2 млн фланелки. Ако приемем ,че Турция е 10 пъти по-голяма от България(приблизително),напълно нормално е да искаме Левски да продава по 100хил фланелки. Разликата в стандартите между България и Турция не е чак толкова голяма,като процентно Левски има доста по-голям дял от феновете в България отколкото Бешикташ в Турция.
Вече писах,че ако искаме Левски независим от някой Бащица ,всеки един от нас ще трябва да бръкне в джоба си,иначе няма да стане.

Потребителски аватар
streetbard
Мнения: 142
Регистриран на: 09 апр 2011 02:48
Контакти:

Re: Ставай и се махай

Мнениеот streetbard » 31 окт 2014 13:55

Пичове,клубът няма как да има големи спонсори и да идват приходи от реклами,когато на мач идват по 3000 човека макс.Когато Герена беше около 28 хиляди човека представете си колко пари би трябвало да влязат в касата при ,примерно,едни 15000 абонамента и останалото да е пълнене на стадиона от хора,идващи от дъжда на вятър.И другото наистина е фенските артикули.Една сериозна фирма,със сериозен бизнес проект иска това,което спонсорира да е конверируемо и да се ползва с положителен имидж.Големите отбори,с традиции,във всяка една страна са индустрия.С цялото ми уважение към Сектор Б,но напоследък има събличания,бой над полицаи,рушене на стадиони.Запитайте се,кой би се асоциирал сериозно с това?В този ред на мисли е,може би,правилна теорията за борба за власт в Левски. Една нормална обстановка на стадионите(пиротехническите средства в нормални размери и хореографиите не пречат на това) ще спомогне за идване на повече хора на стадионите,покачване на гледаемостта,приходи от артикули и от заведения за бързо хранене на стадиона.Знам,че това е модерен футбол и е отвратително от гледна точка на любовта към футбола и отбора, но другото е Африка,където също имат по-добри стадиони от нашите.Това е още един аспект,обуславящ никста посещаемост.Стадиони без козирки,без седлаки,без осветление и без тоалетни...
Всичко това,за да кажа,че тези,които искат,да вземат властта в Левски дано да са си направили тези сметки.

Потребителски аватар
blueboss
Мнения: 241
Регистриран на: 05 ное 2013 09:11
Контакти:

Re: Тодор Батков - официална тема

Мнениеот blueboss » 31 окт 2014 14:20

Наистина спонсори няма да дойдат докато в клуба има шуробаджанащина от подобно ниво. Няма как да има раздута администрация и персонал в школата все едно сме АЯКС, а в крайна сметка юношите ни да напускат заради "безперспективност" за без пари, а после да ни натриват носовете по стадионите в БГ.
Всеки спонсор би искал да има прозрачна организация и ясни планове и програми за развитие.
Да има видимост за следващите няколко години как даването на пари ще му осигури печалба.
Другата болна тема е продажбата на фен-артикули. Покрай юбилея имаше идеална възможност да се продадат доста фланелки, но - греда! Някоя си специалистка (с връзки в клуба) беше преценила, че по 3000 фланелки са напълно достатъчни!!! и ... хората не можаха да си купят. Дори и сега има налични само детски екипчета. При цена от 85 лева на фланелка първо не е ясно колк оприбира клуба, колко реално струва да се поръча и т.н. Ей тази мътна вода спира спонсорите да дадат пари. Гледам че много от организациите на феновете са се надигнали и е чудесно. Наистина трябва да сме разумни обаче и да се водим от здравия разум, а не от чувствата, за да не станем като жълтите, дето се спасяваха от Селския, па се натресоха на... Мустакатия.
Някой спомена за други големи отбори около нас с проблеми, но да попитам някой знае ли миналия сезон колко приходи от трансфери има Партизан??? В криза е, но по-скоро е управленска, а не финансова.
Истината "ТРЪСТА" я е дефинирал - участие в управлението на клуба по нови правила с нови хора.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Ставай и се махай

Мнениеот honda » 31 окт 2014 14:22

Готвача написа:
honda написа:
Готвача написа:
ascold написа:нямат пари за хляб обикновените хора тук говорим за съвсем други неща

Е стига де.Нали уж отбора на народа ще се издържа от народа?Или сега се връщаме към написаното по горе от моя милост?Нали не искате да ми кажете,че 30-40 хиляди левскари на стадиона/колкото очаквате всеки мач за да се върже бюджета/ са "други неща"?Пак ще го кажа-НЯМА ДА ИМАТЕ СИЛЕН ОТБОР БОРЕЩ СЕ ЗА НЕЩО КАТО ШЛ,хранещ се само с парите на феновете.Един го беше написал-ние сме Левски и за нас пари винаги ще се намерят.Точно това е нещото,което се случва в момента в Левски.Опит за смяна на собствеността.Един който е "намерил" пари за Левски,иска да седне на стола на Батков,т.е. да стане ВОЖД!

Уважавам мнението ти,но всяко едно търговско дружество в света(в това число и професионалните футболни клубове) се самоиздържа,ако не може да се самоиздържа то е обречено. Най-големия капитал на един ПФК са точно неговите фенове. Реално погледнато всеки един ПФК се издържа от неговите фенове по един или друг начин. Няма да сме ние тези ,които са открили топлата вода,че най-голямото перо в бюджета на един ПФК са приходите от тв.права. Веднага след това идва продажбата на фен артикули и марката на клуба, следват приходите от реклама и спонсорски договори.
Ще си позволя да припомня един мач игран от Левски преди малко повече от 4 години -срещу Калмар ,когато фенове на Левски платиха около 1 млн лева за да гледат мача по интернет при положение че мача се игра в разгара на ваканционния период,когато осигуряването на надежна интернет връзка беше проблем,а и много хора се страхуват да извършват плащания по интернет. Малко аматжорски и грубо казано но всеки мач на Левски се гледа от не по-малко от 200 хил абоната,ако всеки от тях плати по 1лв(цената на 1 билет пт градския транспорт) за около 20 мача това прави 4 млн лева.
В съседна Турция Бешикташ печели на година минимум по 40 млн евро от фен артикули ,като вземем под внимание демографските и икономически реалности у нас и в Турция -едни 3 млн лева от това перо ми изглеждат напълно реални.
Спасението на Левски е напълно възможно и реално,но то минава през джоба на всеки от един от нас .
Иначе и в момента има кандидати за Левски ,аз без да претендирам за кой знае каква информираност знам за 3 кандидата плюс четвърти,който на този етап е още далечен и хипотетичени на който Т.Батков най-вероятно иска да даде Левски ,но там работата е още много зелена и има прекалено много"но,понеже,обаче,защото ;) ",и зависи от прекалено много неща включително и от дискусията ,която върви в момента в НС. Докато другите 3 кандидата са за мен са крайно неприемливи-аз не искам да виждам начело на Левски личности като Б.Манчев, Д.Пеевски или някоя подлога на ББ. Ясно е че с всеки един от тях Левски ще има несравнимо по-мощен гръб от който и да е друг футболен клуб у нас. Но има и нещо друго ,ако някоя от тези личности наистина искаха Левски ,отдавна щеше да го е взел, образно казано щеше да каже на Т.Батков "Тодоре вземи това ,което ти давам и забрави за Левски и дълговете му към теб,защото иначе знаеш какво може да се случи на целия ти бизнес". Това досега не се е случило...

Много добре написано мнение,но има няколко въпросителни в него.На първо място ще зачекна какво е това футбола.Той е една игра,любов,религия и БИЗНЕС за съжаление.Относно последното-много малко са истински ГОЛЕМИТЕ ФК които се самоиздържат.Като изключим Байерн Мюнхен,останалите са май на хранилка/Арсенал е една друга бира/.Винаги има един който налива,а останалите пари се допълват от гореизброените отт теб неща.Ненапразно ги разкарват и Реал и Манчо и други големи като панаирджийски мечки.Не напразно искат някои кръгове от английското първенство да се играят в чужбина.Парите НИКОГА не стигат във футбола.Не знам доколко е реално написаното от теб за Бешикташ,не ми се рови за статистики,приемам го за чиста монета,но около нас има и други държави с големи отбори "на ръба".Много по големи от Левски с много по голяма фенска маса и работещи ДЮШ.Относно ТВ излъчванията си прав вероятно,защотоо аз като фен на Черно море,когато имам възможност да гледам мач от нашето първенство или ЛЕ+ШЛ го правя.1 лев е нищо,50 паунда за билет за Лудогорец са нищо.Нали тези 2000 на Анфийлд не си мислиш че сме били фенове на лудите?Просто БЪЛГАРИ обичащи родното.По същият начин бих гледал всеки един БГ отбор в Англия.Идеята ми е че който иска-гледа и си плаща за това.Но ако пуснат мачовете на Левски всичките по нета-ще платя за мачовете с ЧМ и АКО има някаква интрига за още 2-3 мача.Но за мачове на Морето ще плащам ВИНАГИ.Артикулите са друга тема-те струват МНОГО пари и не са за всеки.И тук където живея ако иска човек пълно обличане в линията на отбора+аксесоарите всякакви,няма да му стигнат парите на масовия зрител.А и билетите са скъпи,но това е друга тема.ТВ правата на Англия май са минали 2 милиарда паунда.Но и това е друга тема.Ако даден отбор реши сам да си продава правата,може и да има частичен успех,но после следва още по сериознотоо затъване на някои клубове и пада качеството като цяло,което от своя страна ще доведе до по малък интерес при феновете на Левски примерно и падане на цената на продукта.Омагьосан кръг.Не е за България,поне не и в близките години.Така че мечтите са хубаво нещо,но реалноста понякога убива и най смелите от тях.Но ако сте решили да правите нещо и започнете наистина-пожелавам ви успех!

Благодаря за отговора-винаги ми е било приятно да дискутирам с интелигентни хора,като всеки излага доводите си. Не само Байерн -всички немски отбори използват този модел,като е въпрос на време и всички клубове да го приемат по желание или по принуда. В друга тема бях писал,че големите клубове като Реал,Барселона, Манчестър , Байерн, Арсенал и т.н. отдавна не са съответно испански, английски, немски отбори ,а са станали световни понеже продават правата от тв права, фен артикулите си в цял свят и съответно реализират приходи не само от собствените си страни,а от цял свят,но това е съвсем друга тема.
Честно казано на мен не ми известно да има сфера в която парите да са в излишък,те имат това неприятно качество ,че винаги са недостатъчно. Аз като човек,който не живее постоянно в България бих плащал за всички мачове на Левски.Наистина фен артикулите ,по специално оригиналните екипи са доста скъпи,особено за средностатистическия български фен,но когато има желание винаги може да се намери решение,примерно с реплики на оригиналните екипи(произведени от същия производител).Може да се мисли и за съвнестна акция с търговски вериги или мобилни оператори фланелки да се продават на промоция или като бонус от тях. През 2000г Мтел и Левски продадоха над 50 хил фланелки за около 2 месеца,като част от рекламната компания на Мтел. За мен най-големия резерв специално за Левски са приходите от излъчване на мачовете. Все пак според социологически изследвания(колкото и не точни да са) около 45% от феновете на футбола у нас ,са привърженици на Левски. Това прави около 1млн привърженици. Ако Левски успее да мобилизира около 25% от тях ,няма да има проблем да си осигурява приходи от 6-7 млн евро годишно без приходи от ЕКТ и трансфери.Отделно ако големите спонсори(колкото и малък да е български пазар)видят,че феновете на Левски се организират няма да пропуснат възможността да си направят реклама и да сключат спонсорски договори с клуба. За мен това са напълно реални неща ,но се иска доста работа и правилна политика,в настоящия момент привържениците на Левски не са готови за това.

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32328
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Тодор Батков - официална тема

Мнениеот modor » 31 окт 2014 15:01

Темата отива в архива. Пишете тук viewtopic.php?f=1&t=185259
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта