Лига Европа - 2018/19

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот THE G.A.M.E » 30 май 2019 02:38

Groucho написа:Сари общо-взето постигна максимума с този Челси. Евентуално можеше да добави 4-5 точки повече във ВЛ, но това нямаше да изравни Челси с Ливърпул и Сити. Кой ще сложат на негово място, ако го махнат? Лампард?
И аз смятам че с наличният потенциал Челси трудно биха играли по печеливш и хубав футбол.
Ако може разбира се да опреличим настоящата продукция като 'хубава", което явно е въпрос на схващане за играта.
:?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот THE G.A.M.E » 30 май 2019 02:41

Принципно високите центрирания не бива да се изключват от съвременият футбол, стига да не ги правят Аспи и Алонсо. :lol:
С такива бекове и Биг Сам би играл "тики-така/цъка-цъка"... Или там както му се вика на тоя стил. :mrgreen: :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23328
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот Thsmith » 30 май 2019 06:23

Groucho написа:Честита купа на челсистите.

Thsmith написа:За доброто и на двата отбора е да сменят и Сари и сводника.

Сари общо-взето постигна максимума с този Челси. Евентуално можеше да добави 4-5 точки повече във ВЛ, но това нямаше да изравни Челси с Ливърпул и Сити. Кой ще сложат на негово място, ако го махнат? Лампард?

Не говоря за точки. Сари напомня точно това, което правеше Венгер в последните 10 + години. Може да избута някой и друг мач, може да стане 3-4 ти, да спечели някоя купа, но като цяло отбора лъха на провал. Пределно ясно е, че не може да се противопостави като хората на силен отбор без другия да подцени жестоко мача, винаги е готов да отнесе някой як и срамен пердах, който да кара хората да нз как да се покажат в понеделник на улицата.
Това примерно при Конте го нямаше изобщо.
Това просто не е треньор, не е подход към мача, който може да донесе някакъв успех освен ако нямаш 5 класи по-добри играчи от съперника.

Друг въпрос е, че за мен Челси играе най-грозния футбол, който съм виждал да практикуват. Дори по зле от времето на АВБ. Това изобщо не го визирам, а изцяло нестабилността в играта. OK, Челси и миналата година по ред стечение на обстоятелствата спечели същите точки, но отбора изглеждаше като такъв, който може да печели ако добави 1-2 ма играчи или поне ако не се налага да играе 55-60 мача с група от 10-13 играчи, 1/2 вината от които имат проблеми с мениджъра. Сега изглежда като отбор, който е напълно готов да заеме овакантеното от Арсенал място и нищо повече.

Furious_Monk написа:
И да назначат, ако може веднага, Тони Пюлис и Сам Алърдайс. :mrgreen:

Няма лошо, но като цяло бих предположил, че Алегри е най-добрта опция за Челси към момента. И един Жардин от друга страна за Арсенал.

Светия Дух също може би не бил лош избор за Челси.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот ImmortaL_1000 » 30 май 2019 10:19

Жалко за Арсенал със толкова усилия да стигнат до финала и накрая да се предадат. Явно много им западнала формата.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13809
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот Pichichi » 30 май 2019 10:41

От снощи си мисля колко жалко за Арсенал. Мисля че нямат никакъв шанс да изплуват и отново
да се сборят за титлата във ВЛ. Просто поне 5 г. закъсня смяната на Венгер и сега вече читав футболист
при тях няма да отиде. Единствения им шанс е да избухнат с някви играчи от школата им което ме съмнява.
Цялата им селекция лъха на посредственост с 2/3 изключения и имам чувстовото че и по-зле ще става!
Може би този финал беше нещо като последен лъч надежда да навият някой силен футболист да играе за
тях с класиране в ШЛ но отиде в канала.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот Furious_Monk » 30 май 2019 11:04

Като фен на Атлетико, не би трябвало да го казваш. Колко прилични играчи през годините развихте до световно или близко до това ниво.Да не би при тях да не играят качествени футболисти като Лаказет, Торейра, Сократис, Лено... всичко зависи от умението да селектират необходимите им играчи и адаптирането им към техния стил и евентуално към самото първенство.

Клоп от друга страна успя да наложи на световната сцена имена като Салах, Мане, дори и Фирмино, двата им крайни защитника, Почетино направи същото със Сон... така че, ако селектират разумно и с повече мисъл, може поне да се задържат близо до върха.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

волфи
Мнения: 109
Регистриран на: 10 дек 2013 19:13
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот волфи » 30 май 2019 11:10

Футболът е динамично понятие, няма как едни и същи да са винаги на върха. Следващите няколко години ще са времето на Ливърпул, Сити и Тотнъм с епизодични добри прояви на Челси. Арсенал и Юнайтед залязват постепенно. До десетина години няма да се учудя някой от тях да е вече типичен средняк.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13809
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот Pichichi » 30 май 2019 11:42

... може поне да се задържат близо до върха.


Зависи какво е разбирането ти за "близо до върха". Ако е 5/6/7-мо място плюс някое изключение като
4-то място и инцидентно влизане в ШЛ да ОК. Аз не мисля че имат шанс за топ 3 в следващите 3/4/5 години.
Ако стане някакво чудо, т.е. треньор да се появи (не е У.Емери) и да вземе да привлече точните играчи
които да прогресират ужасно много след идването им в Арсенал. Отделно 2-ма поне топ играчи да излезнат
от школата им и още 3/4 средна ръка. Може и да стане но трудно.

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4979
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот LaRgO » 30 май 2019 15:24

Хубав мач, но атмосферата беше много тягостна. Все едно е контрола. И за това е виновна алчната уефа. Освен това, заради скапаната писта, трибуните бяха в другия край на града. Трябва да е абсолютно забранено да се играят финали на такива скапани стадиони. Този финал е голям срам за уефа.
Тези същества трябва да разберат, че футболът е за хората и при един бойкот на феновете, това ще го разберат много ясно и бързо със скоростта на светлината.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Лига Европа - 2018/19

Мнениеот Red_Neck » 30 май 2019 18:51

Честито на феновете на Челси.
Признавам си, че заспах на полувремето и се събудих леко разочарован. ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта