Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Los Che » 23 май 2018 08:36

Че какво му е на Rodrigo като центр. нападател?
Вкарва си момчето.
Изображение
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32253
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 24 май 2018 17:35

Жофри Кондогбия беше привлечен за постоянно във Валенсия, потвърдиха от испанския клуб. Договорът на 25-годишния халф е до края на сезон 2021-2022.

Атлетико Мадрид привлече полузащитника Родри Ернандес от Виляреал, съобщиха от испанския клуб. 21-годишният халф подписа контракт за пет години, който влиза в сила от 1 юли, а трансферната сума е 20 милиона евро.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 24 май 2018 22:58

Много добри трансфери за Валенсия и Атлетико. Хубави новини и за Севиля - Капарос остава в отбора като спортен директор.
Иначе се радвам за Уеска. Хубаво е и Арагон да има представител в Пример. Могат да станат и два, разбира се, тъй като Сарагоса засега е в зоната на баражите, но винаги е интересно да виждаме пълни новаци...а и са ми много симпатично отборче.
Относно оставащите две места. Симпатизирам на Райо заради феновете и идеологията зад клуба, но пък мадридските представители са ми малко вповече. Все се надявах Хихон да ги изместят, ама и те яко забоксуваха. В крайна сметка момчетата от Вайекас би следвало да си подпечатат промоцията срещу Луго и нямам нещо кой знае какво против това. За третото свободно място ме устройват най-вече Хихон, Кадис и Овиедо. Щеше ми се астурийското дерби да се пренесе направо в Примера, но явно няма да е този сезон. Сарагоса, Ваядолид и Нумансия също не са лоши отбори, успех и на тях. Просто са ми малко по-скучни.
На дъното стискам палци на Кордоба, Културал, Алмерия и Албасете (от които не очаквах да се оплетат в тия калчища, но с тоя спад...). Барселона Б и Настик или Алкоркон в Сегунда Б ще стоят добре.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32253
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 24 май 2018 23:05

Аз ще стискам палци за Сарагоса .

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 24 май 2018 23:12

Да си кажа и за СП :mrgreen: Много обичам испанския футбол, а и самата страна и хората ѝ, но някак си никога не съм можел да симпатизирам искрено на Фурията. Така че и съставът не ме вълнува кой знае колко, но пък няма как и да си нямам мнение :lol: Според мен е приемлив, като само Рейна, Монреал, Давид Силва, Тиаго и Диего Коста не са ми по вкуса, което е добро постижение от страна на Лопетеги :mrgreen: Бих ги заменил с Касияс заради опита и духа, който би привнесъл, то иначе е ясно, че третият вратар няма да хване ръка при наличието на Де Хея и Кепа. Може и Серхио Асенхо, Гуаита, Пичу Куеяр и още двама-трима, които според мен са по-надеждни избори от Рейна, но това няма много голямо значение. Останалите четирима спокойно бих ги разменил с Бартра, който като твърда пейка в Барселона бе викан редовно, но сега като важна фигура в Бетис - не. Арагонес не робуваше на имената на отборите и беше най-добрият треньор на Испания. Или просто не бих викал повече защитници. Липсват ми и Дани Парехо (въпреки поведението му на моменти), Ияраменди, Хави Гарсия, Родри или някой друг такъв играч, защото само с Бускетс е рисковано. Коста пък въобщо не ми харесва с националния, изобщо няма тая стръв в играта му. Можеше да се пробва някой като Жерар Морено, Серхио Леон, Порту или опитния Адурис.
Някой ще каже, че бих искал Испания да се напълни с играчи от средняшките отбори, но те основните фигури ще са си същите. Просто резервите ми се струват неподходящи в момента.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Udoji90 » 24 май 2018 23:33

Аз Хихон не ги харесвам. Ядосаха ме миналия сезон в Примера, като гостуваха на "Местая" и при 1-1 в последните минути бавеха, за да спечелят точка, при положение че до 80-тата минута някъде водеха, а бяха изпадащи и им трябваха точки, докато ние не играехме за нищо. Пожелах си да изпаднат и така се и получи. :twisted: Сега си пожелавам да си стоят по-дълго извън Примера, още повече, че се сещам и за други наши мачове с тях, които са ме вадили от нерви. И с Райо сме имали доста тежки двубои в последните години, но като цяло са ми по-приятни, пък и в повечето случаи се надиграваха, а не хитруваха. Така че се надявам да последват Уеска, за които също се радвам, че ще дебютират в Примера.
За Хихон разбира се ми се иска да се издънят в плейофите, но да видим първо кои други ще се докопат до тях. Осасуна винаги са ми били антипатични (повече и от Хихон). Кадис са ми някакви безлични - помня, че не много отдавна бяха за един сезон в Примера и бързичко си изпаднаха пак. Нека по-скоро си стоят и те в Сегунда и да си правят местни дербита с Малага следващия сезон. Нумансия някак ми станаха симпатични при няколкото си кратки престоя в Примера, а пък Овиедо, Валядолид и Сарагоса са си отбори, които нерядко са били в най-високото ниво и няма лошо да се върнат там. Да видим първо кои тимове ще попаднат в плейофите, но ако се отвори възможност за пръв път да има арагонско дерби в Примера през следващия сезон, то бих се радвал Сарагоса да се качат заедно с Уеска. ;) Пък и така няма да се нарушат други регионални дербита като Нумансия - Валядолид и Овиедо - Хихон (и споменатото вече Кадис - Малага). ;) Относно изпадащите, иска ми се андалуските Кордоба и Алмерия да оцелеят. Оттам нататък май нямам претенции.
Иначе да, окончателното привличане на Кондогбия е чудесна новина. Говори се за 25 млн. евро, което за такъв играч си е направо без пари на фона на сегашния пазар. Родри също направи много силен сезон за Виляреал. Върши много черна работа и според мен би бил много полезен на Атлетико.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 25 май 2018 10:48

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NDqJnPA4jW4[/youtube]
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Los Che » 25 май 2018 21:58

Нямам кой знае какви очаквания и предпочитания по въпроса #КОИ отбори да влязат в Примера, но ЗНАМ че някой особено симпатичен ще трябва ПАК да напише нещичко по темата
[center]"Новите отбори в Примера за сезон 2018/19
или
сезона останал в световната история под името
centenario del ValenciaCF".

Изображение[/center]
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.


Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот paceto » 27 май 2018 01:26

Ако добавим и националният отбор то положението става тежко.
Световното клубно първенство също се печели от испански отбори, ама като традиция там по принцип си печели отбора от Европа, така че не е изненада. :lol:

Има тук там някоя грешка, ама е плод на подценяване или просто отиват с вторите отбори.
Ние пак ще трябва да играем декември, което означава, че пак няма да имаме почивка за коя поредна година. :lol:

Задава се и сблъсък за Супер Купата на Европа срещу Атлетико и този път вярвам, че щя я спечелят те.
Ние както по традиция няма да излезем с най доброто, а и се очаква и да сме се разделили с някои играчи, така че сега ако не спечелят финал срещу нас няма кога. :oops: :mrgreen:


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта