Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществува

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществува

Мнениеот shumkar_44 » 26 сеп 2015 17:34

Привет, мили приятели! Дойде моментът на истината! Нека сега видим кой се интересува от наука и кой от чалга и хероин!
Всеки един от вас може да помогне да спасим обсерваторията в уебсайт индиго:

https://www.indiegogo.com/projects/save-rozhen-observatory-bulgaria#/story

Въпреки, че вече не съм част от прекрасния екип, знам че в момента няма пари дори за метла на чистачката! Така не може да се работи и много скоро последният бастион на науката ще падне! Нека всеки дари, колкото може!

Да помогнем, когато се НАОжи!
Толстолоб, на теб съм роб.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот гражданин от село » 26 сеп 2015 18:10

Май няма кандидати за дарители. :( Тук повечето са писатели и мислители.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 26 сеп 2015 18:12

Привет мили приятелю! :) Преди близо 40 години в рамките на една студентска бригада от ВИИ "Карл Маркс" наливах цял месец бетон в основите на обсерваторията на Рожен. Тъй като по онова време студентите-бригадири, устремени със светла вяра към светлото комунистическо бъдеще не получавахме пари за нашия труд, а само храна и подслон (в едно училище в Чепеларе), смятам, че вече съм дал в предостатъчна степен своя принос за българската астрономическа наука. :)
С уважение,
к-н Лилънд Стотълмайер, ПУ на Сан Франциско ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот гражданин от село » 26 сеп 2015 18:16

Captain Stottlemeyer написа:Привет мили приятелю! :) Преди близо 40 години в рамките на една студентска бригада от ВИИ "Карл Маркс" наливах цял месец бетон в основите на обсерваторията на Рожен. Тъй като по онова време студентите-бригадири, устремени със светла вяра към светлото комунистическо бъдеще не получавахме пари за нашия труд, а само храна и подслон (в едно училище в Чепеларе), смятам, че вече съм дал в предостатъчна степен своя принос за българската астрономическа наука. :)
С уважение,
к-н Лилънд Стотълмайер, ПУ на Сан Франциско ;)

То па оставаше и в КЕЧ–а да ви плащат! :shock:

миле гърбавия
Мнения: 1494
Регистриран на: 13 дек 2009 14:12
Skype: 1G2472L

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот миле гърбавия » 26 сеп 2015 18:27

Ама, той е бил студент, не е бил войник.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот гражданин от село » 26 сеп 2015 18:34

миле гърбавия написа:Ама, той е бил студент, не е бил войник.

Те там всички бЕха "студенти". :mrgreen:

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот shumkar_44 » 26 сеп 2015 19:03

Да разбирам ли, че науката е мъртва? Да разбирам ли, че нямате двадесет лева за телескоп, а имате пари за хероин, бисквити и т.н.? Това ли искате да ми кажете!?
Толстолоб, на теб съм роб.

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот ЕМИЛ » 26 сеп 2015 19:05

shumkar_44 написа:Да разбирам ли, че науката е мъртва? Да разбирам ли, че нямате двадесет лева за телескоп, а имате пари за хероин, бисквити и т.н.? Това ли искате да ми кажете!?

Имаме само за сух бисквит , малко хрян и парче замразен толстолоб .

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот diplomat » 26 сеп 2015 19:06

shumkar_44 написа:Да разбирам ли, че науката е мъртва? Да разбирам ли, че нямате двадесет лева за телескоп, а имате пари за хероин, бисквити и т.н.? Това ли искате да ми кажете!?

И за хероин нямаме. :mrgreen: Но в най-близкото РПУ може да помолиш за метадон - веднага ще те насочат. ;)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Дарителски кът: НАО "Рожен" събира пари, за да съществув

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 26 сеп 2015 19:14

гражданин от село написа:
Captain Stottlemeyer написа:Привет мили приятелю! :) Преди близо 40 години в рамките на една студентска бригада от ВИИ "Карл Маркс" наливах цял месец бетон в основите на обсерваторията на Рожен. Тъй като по онова време студентите-бригадири, устремени със светла вяра към светлото комунистическо бъдеще не получавахме пари за нашия труд, а само храна и подслон (в едно училище в Чепеларе), смятам, че вече съм дал в предостатъчна степен своя принос за българската астрономическа наука. :)
С уважение,
к-н Лилънд Стотълмайер, ПУ на Сан Франциско ;)

То па оставаше и в КЕЧ–а да ви плащат! :shock:

Никак не ти е лесно да си тъп, моите съболезнования. :lol: А в КЕЧ войниците взимахме "заплата" - 1,50 месечно, ефрейторите - цели 2 лева, ама откъде малък сополанко като теб ще знае тези детайли от живота на БНА по времето на Тато... 8-)
П.П. И още нещо, преди да си изръсил поредната си простотия: В КЕЧ (войските към МНО, да не се бъркат със Строителни войски към ГУСВ) служехме предимно момчета, завършили средно образование. Работехме предимно на военни обекти (някои секретни)... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 26 сеп 2015 19:20, променено общо 4 пъти.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта