Християнски или мюсюлмански

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
nib
Мнения: 797
Регистриран на: 22 окт 2010 22:24
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот nib » 18 сеп 2015 17:15

Коледа, Великден все езически празници!
:o :shock:

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10934
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот ivan56 » 18 сеп 2015 17:27

nib написа:Преди години бях на кукерски празник в Разлог. Лошото е че бях с чужденци. Всичко се беше ОК , но в един момент едни кукери решиха че трябва да заколят прасе. Заклаха го в центъра на площада на една подвижна платформа за да виждат всички. Немога да ви опиша каква погнуса прочетох в очите на скандинавците до мене. Идваше ми да потъна в земята от срам. Аз не съм ВГ нито защитник на животните, но това... както и агнето на центъра на стадиона...


ццццц, горките те(ако е истина това което пишеш), точно тия ти скандинавци всяка година трепят китове в един залив като последните канибали. 8-)

Изображение
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
nib
Мнения: 797
Регистриран на: 22 окт 2010 22:24
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот nib » 18 сеп 2015 18:13

ivan56 написа:
nib написа:Преди години бях на кукерски празник в Разлог. Лошото е че бях с чужденци. Всичко се беше ОК , но в един момент едни кукери решиха че трябва да заколят прасе. Заклаха го в центъра на площада на една подвижна платформа за да виждат всички. Немога да ви опиша каква погнуса прочетох в очите на скандинавците до мене. Идваше ми да потъна в земята от срам. Аз не съм ВГ нито защитник на животните, но това... както и агнето на центъра на стадиона...


ццццц, горките те(ако е истина това което пишеш), точно тия ти скандинавци всяка година трепят китове в един залив като последните канибали. 8-)

Изображение

че то на тези това им е работата бе. ти кво мислиш че всички там са касапи. и не го првят на мегдана по време на някъв празник

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот dido1302 » 18 сеп 2015 18:29

nib написа:
ivan56 написа:
nib написа:Преди години бях на кукерски празник в Разлог. Лошото е че бях с чужденци. Всичко се беше ОК , но в един момент едни кукери решиха че трябва да заколят прасе. Заклаха го в центъра на площада на една подвижна платформа за да виждат всички. Немога да ви опиша каква погнуса прочетох в очите на скандинавците до мене. Идваше ми да потъна в земята от срам. Аз не съм ВГ нито защитник на животните, но това... както и агнето на центъра на стадиона...


ццццц, горките те(ако е истина това което пишеш), точно тия ти скандинавци всяка година трепят китове в един залив като последните канибали. 8-)

Изображение

че то на тези това им е работата бе. ти кво мислиш че всички там са касапи. и не го првят на мегдана по време на някъв празник


Да точно така. За пореден път пишеш невероятните си глупости и си самонавиваш, че имаш и грам понятие от нещата. А тези датчани сигурно също са ловци.

Изображение
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1501359

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот язе » 18 сеп 2015 19:04

Alexx написа:
nib написа:
Ти наистина ли си толкова тъп или само се правиш на такъв ? 18стр. и не разбра какъв е. Езически е. Този ритуал същестува много преди да се появи християнството и мюсюлманството. Тези две религии го взаимстват. А по българските земи се използвал този ритуал преди да се появи мюсюлманството, така че -


тъп си ти. може ли да се запази езически ритуал 500 години след покръстването. При това Борис е рязал глави за много по-дребни езически прегрешения (тва да не ти е сегашната свободия). Пък и що ще свещеник на езически ритуал.


Коледа, Великден все езически празници! Да не ти изброявам колко много са езическите традиции останали при българите! Естествено те са различни във всеки край на родината ни, но българите сме повече езичници отколкото християни.


Моля? Коледа е рождество Христово. Великден- въскресение Христово... Какво езическо има? Виж Хелоуин си е езически празник. Свети Валентин католически...
... и после внезапно си направих секуро.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот Кашчей » 18 сеп 2015 19:25

язе написа:
Alexx написа:
nib написа:
Ти наистина ли си толкова тъп или само се правиш на такъв ? 18стр. и не разбра какъв е. Езически е. Този ритуал същестува много преди да се появи християнството и мюсюлманството. Тези две религии го взаимстват. А по българските земи се използвал този ритуал преди да се появи мюсюлманството, така че -


тъп си ти. може ли да се запази езически ритуал 500 години след покръстването. При това Борис е рязал глави за много по-дребни езически прегрешения (тва да не ти е сегашната свободия). Пък и що ще свещеник на езически ритуал.


Коледа, Великден все езически празници! Да не ти изброявам колко много са езическите традиции останали при българите! Естествено те са различни във всеки край на родината ни, но българите сме повече езичници отколкото християни.


Моля? Коледа е рождество Христово. Великден- въскресение Христово... Какво езическо има? Виж Хелоуин си е езически празник. Свети Валентин католически...


Християнската църква приема за свети за нея дати почти всички езически празници, за да може по-лесно да приобщи новопокръстените, и това е навсякъде, не само у нас, но са останали и незаети обичаи, които просто не се връзват с определена дата.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот язе » 18 сеп 2015 19:32

Кашчей написа:
язе написа:
Alexx написа:
nib написа:
Ти наистина ли си толкова тъп или само се правиш на такъв ? 18стр. и не разбра какъв е. Езически е. Този ритуал същестува много преди да се появи християнството и мюсюлманството. Тези две религии го взаимстват. А по българските земи се използвал този ритуал преди да се появи мюсюлманството, така че -


тъп си ти. може ли да се запази езически ритуал 500 години след покръстването. При това Борис е рязал глави за много по-дребни езически прегрешения (тва да не ти е сегашната свободия). Пък и що ще свещеник на езически ритуал.


Коледа, Великден все езически празници! Да не ти изброявам колко много са езическите традиции останали при българите! Естествено те са различни във всеки край на родината ни, но българите сме повече езичници отколкото християни.


Моля? Коледа е рождество Христово. Великден- въскресение Христово... Какво езическо има? Виж Хелоуин си е езически празник. Свети Валентин католически...


Християнската църква приема за свети за нея дати почти всички езически празници, за да може по-лесно да приобщи новопокръстените, и това е навсякъде, не само у нас, но са останали и незаети обичаи, които просто не се връзват с определена дата.

Чий езически празник тогава е Великден?
... и после внезапно си направих секуро.

Потребителски аватар
nib
Мнения: 797
Регистриран на: 22 окт 2010 22:24
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот nib » 18 сеп 2015 19:38

Да точно така. За пореден път пишеш невероятните си глупости и си самонавиваш, че имаш и грам понятие от нещата

колко да нямам след като години съм бил там

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот CTAHKO » 18 сеп 2015 19:40

язе написа:
Кашчей написа:
язе написа:
Alexx написа:
nib написа:
Ти наистина ли си толкова тъп или само се правиш на такъв ? 18стр. и не разбра какъв е. Езически е. Този ритуал същестува много преди да се появи християнството и мюсюлманството. Тези две религии го взаимстват. А по българските земи се използвал този ритуал преди да се появи мюсюлманството, така че -


тъп си ти. може ли да се запази езически ритуал 500 години след покръстването. При това Борис е рязал глави за много по-дребни езически прегрешения (тва да не ти е сегашната свободия). Пък и що ще свещеник на езически ритуал.


Коледа, Великден все езически празници! Да не ти изброявам колко много са езическите традиции останали при българите! Естествено те са различни във всеки край на родината ни, но българите сме повече езичници отколкото християни.


Моля? Коледа е рождество Христово. Великден- въскресение Христово... Какво езическо има? Виж Хелоуин си е езически празник. Свети Валентин католически...


Християнската църква приема за свети за нея дати почти всички езически празници, за да може по-лесно да приобщи новопокръстените, и това е навсякъде, не само у нас, но са останали и незаети обичаи, които просто не се връзват с определена дата.

Чий езически празник тогава е Великден?



На Коледа целия християнски свят празнува раждането на Спасителя. В Библията обаче не е отбелязана датата, на която е роден Исус Христос. И това съвсем не е някакъв случаен пропуск. Според Светото писание, придаването на някакво по-особено значение на рождения ден е езически обичай и тези, които го празнуват, неизменно са сполетявани от божествения гняв. Логично е да си зададем въпроса, откъде тогава идва традицията да празнуваме Рождество Христово и защо е избран точно този ден?

През IV век император Константин Велики обявява 25 декември за рождена дата на Спасителя. Това бил тънък тактически ход, с които той искал да наложи новата вяра. Въпреки, че християнството било прието за официална религия в Рим, си оставало чуждо на народа, който чествал старите си езически празници. С ясното съзнание, че не може да изкорени тези хилядолетни обичаи, Константин решил да ги слее с новата религия и така да я направи по-близка на хората.

Точно на 25 декември според Юлианския календар се падало зимното слънцестоене или иначе казано денят спирал да намалява и започвал да нараства. Тогава народът вярвал, че се раждал новият Бог – Слънце, което бил един от най-големите езически празници. Припокриването на датите с този култ, които без това напомнял на християнската легенда за раждането на Христос от Богородица (Слънцето също било родено от непорочна небесна богиня), било успешният ход, които приобщил не само римляните към новата религия, но и всички новопокръстени народи, включително и българите. Следи от слънчевият култ са запазени и в нашия фолклор – в коледните песни, обредите на коледарите и русалиите.

С езическите корени на Коледа можем да си обясним много от обичаите, които спазваме – например този да посрещаме празника у дома. Според старинните вярвания смяната на старото слънце с новото, се смята за край на света и неговото повторно сътворение. В нощта преди Рождество небето и адът се отварят и светът е завладяван от хаоса – навън бродят караконджоли, таласъми и вампири. Затова се казва „Където и да си, дома да си”, тоест в никакъв случай не трябва да се замръква навън. Единствено коледарите, които чрез ритуални песни трябва да прогонят злите сили, бродят в коледната нощ. Този обичай също датира от езически времена, а във водача на дружината може да се разпознае шаманът - той носи подобие на жезъл, ритуална маска с рога и единствено има правото да благославя.

За да се възстанови порядъка и да не се позволи на злите сили да навредят, се извършват и други обреди, един от които е жертвоприношението – коли се прасе, което е гледано цяла година

Но според традиционните вярвания освен към ада, земята се отваря и към небето. Затова се смята, че молитвата в Коледната нощ притежава най-голяма сила и ще бъде чута. Но макар, че се отправя към Христос, тя напомня повече на магическо заклинание или това са т. нар. наричания. В този момент могат да се видят и неща, които ще се случат в бъдеще, затова се се гадае – за времето през годината, плодородието, а младите моми сънуват бъдещия си жених.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Християнски или мюсюлмански

Мнениеот sin4ec » 18 сеп 2015 20:23

Вие още ли се занимавате с този кандидат-хаджия на Мека?
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта