Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Serafim
Мнения: 5265
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот Serafim » 13 яну 2015 13:02

Честито нa К.Ронaлдо.
Очaквaно беше. В годините нa тотaлнa доминaция нa Бaрсa, когaто той вече беше от Реaл (нaричaн осминaРеaл), португaлецa изостaвaше кaктоцнa теренa, тaкa и извън него от Меси.
Фифa и медийте обaче постоянно го бутaхa нaпред и нaпрaвихa едно съперничество между двaмaтa.
Е, определено от две години К.Ронaлдо е в по-добрa формa от Меси.
Дaли зaслужaвa топкaтa иле не, не знaм. Интересното е, че третия (необичaйно зaподозрян) Нойер нaпрaви революция нa врaтaрския пост.
Големия Свят го видя чaк нa световното, a приносa му зa Бaйерн е не по-мaлък. Сaмия Кaн кaзa, Нойер е много по-зрял от него, нa тези години.

Футболa е мaркетинг, a нaй-вървежни сa Р.Мaдрид и Бaрсa, кaкто и Кристиaно и Лео.
Видяхме през 2010 Снaйдер кaкво нaпрaви с Интер и Холaндия. И тогaвa и сегa ФИФA покaзa, че СП вече не е този голям турнир с огромнa тежест.

Инaче мисля, че един Робен е не по-мaлко феноменaлен и то нa 30 години.

miroxp
Мнения: 119
Регистриран на: 30 авг 2014 18:38

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот miroxp » 13 яну 2015 13:40

4au6 написа:Аз този футболист Ван Дезаар не съм го чувал,но сигур ще е от някое СПЕШЪЛ първенство примерно Марсианското.

Вие в България много неща не сте чували, а и говорите предимно цигански и турски, предполагам оттам идват пропуските в лингвинистичната област. Пускаш си Английско или Нидерланско говоряща спортна програма и слушаш как се изговаря името на Edwin van der Sar. Ето, твоето име е Келеш Иванов и ако някой неандерталец от бананова република те нарича Кауиелч Аивианиаов няма ли да ти е странно и обидно? Ама то с такова първо име как да се обидиш на различна транскрипция? И за да ти е ясно, за кого в крайна сметка става въпрос - за бившия вратар на националния отбор на Холандия, която от своя страна не е холандия, както и викате в Чалгария, а е Netherlands. Както и никога е нямало футболист с име Гулит...

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот Madridist » 13 яну 2015 14:57

Furia Ceca написа:
Madridist написа: Относно Златната топка - легенди на футбола като Раул, Гигс, Дел Пиеро, Малдини, Шави, Тиери Анри и т.н. нямат нито една Златна топка, а в същото време Оуен и Канаваро се водят носители. В този вариант на гласуване Меси и Роналдо си имат гарантирано и пожизнено място в тройката.


Докато анкетата се правеше от Франс Футбол, а ФИФА връчваше отделна награда всичко беше ОК. Само, че смесиха двете класации и се образува един неприятен тюрлюгювеч...Защо Оуен и Канаваро да не са носители на Златната топка? И двамата имаха невероятни години когато спечелиха отличията си ;) Единият стана световен шампион, а другият теглеше Ливирпул като Локомотив и спечели УЕФА.


Оуен може да е бил локомотив за Ливърпул, но не спечели нито титла на Англия, нито ШЛ. Турнирът на УЕФА за мен е несериозно да се счита за критерий за каквото и да е. В същите години, един Раул вече имаше три ШЛ, голмайстор номер едно в ШЛ, титли на Испания, но така и не спечели "Златната топка". Ако трябва да посоча някой британски футболист , за мен лично един Гигс или Пол Скоулс са в пъти по-заслужили. Канаваро стана световен шампион 2006 - факт. Факт е обаче, че в периода 2008-2012 Испания стана веднъж световен и два пъти европейски шампион и нито един испанец не взе топчето. Не ме разбирай погрешно, за мен и Канаваро и Оуен са отлични футболисти. Но не мога да ги нарека легенди на отборите, в които са играли. Такива каквито са Малдини, Тоти, Раул, Гигс, Дел Пиеро, Шави и много други, които нямат златна топка. Но имат любовта и уважението на феновете , което според мен е много по-важно.
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот Madridist » 13 яну 2015 15:06

Относно "Златната топка" откакто промениха метода на гласуването, тя се дава не на най-добрия и заслужил футболист през годината, а по-скоро на по-добрия от Меси и Роналдо. Не случайно днес Ди Мария е казал, че ФИФА трябва да дава две златни топки - една за Роналдо или Меси, другата на останалите играчи. Относно вотът за трофея, появиха се първите спекулации. Арда Туран е казал, че вотът му за треньор е подменен и той е сложил на първо място Диего Симеоне, а не Моуриньо. Също така, теорията на много специалисти, че Нойер е направил революция във вратарския пост, не се споделя от много от неговите колеги - Буфон, Клаудио Браво и Уго Лорис. Те са сложили немецът едва на трето място в класирането. И накрая да завърша, че този идеален отбор за поредна година е изключително комерсиализиран и измислен. Имаше една година, бяха сложили само футболисти на Реал Мадрид и Барселона. Снощи гледам Тиаго Силва и Давид Луис . Майтап ли си правят :shock: Не са ли гледали световното ? Хайде, Давид Луис предполагам са го сложили, защото е най-скъпия защитник в историята, но Тиаго Силва. Първата ми реакция беше -" Къде е Диего Годин ?". Той направи феноменален сезон с Атлетико Мадрид, един от най-добрите защитници в света и е класи над Тиаго Силва :roll:
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот stefani » 13 яну 2015 15:55

Дано Златната топка е за последно в двойката Роналдо и Меси
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Serafim
Мнения: 5265
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот Serafim » 13 яну 2015 16:19

Пичове, едно време (в неконкретно определен период) имaше едни футболисти, които бяхa считaни зa звезди. Сред тях бях именa, кaто Ронaлдо, Зидaн, Дел Пиеро, Тоти, Фиго, Шевченко, Ривaлдо, Р.Кaрлош, Виери, Креспо, Бaтистутa, Недвед, Aнри, Пирес, Трезеге, Бекaм, Нистелрой, Овермaрс, Мaлдини, Нестa, Кaнaвaро, Зеедорф, Дaвидс, Беркaмп.... нямa смисъл дa изброявaм.

Днес имaме звезди, кaто Робен, Рибери, Нойер, Иниестa, Шaви, Неймaр, Л.Суaрес, Ибрaхимович, Перси, Ди Мaриa, Aгуеро...
И две супер-звезди - Меси и К.Ронaлдо.

Рaзликaтa е, че тогaвa сблъсъците почти всеки кръг (предимно в Итaлия) бяхa титaнични.
A в ШЛ нaпрaво събитие... всякa седмицa!

Е, aко се нaпънем, ще нaпрaвим и Лaм, и Щaйгер, Aзaр, Компaни, Фaлкaо, Мaтa, A.Сaнчес и още някои други звезди.
Истинaтa е обaче, че около тях не се шуми. A днес зa дa сa супер-звезди, трябвa медийте дa сa около тях нонстоп.
Зa съжaление имa много голямо рaзделение...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот защо » 13 яну 2015 16:38

Madridist написа: един Раул вече имаше три ШЛ, голмайстор номер едно в ШЛ, титли на Испания, но така и не спечели "Златната топка"


Сега, ясно че Раул ти е любимец (той, между другото, беше юноша на Атлетико, нали :lol: ), ама мен ме дразнеше, че беше разпилян, пропускаше момента за гол или пас, за да направи някой фокус. И така, както си се лигавеше, вкара 60-70 гола в ШЛ, което доказва какъв голям играч е, ама мен ме дразнят такива. И Роналдиньо ме дразнеше по същата причина, и дел Пиеро, и затова казвам, че Канаваро е велик футболист, а Неста, примерно, не е.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот защо » 13 яну 2015 16:41

Madridist написа:Също така, теорията на много специалисти, че Нойер е направил революция във вратарския пост, не се споделя от много от неговите колеги - Буфон, Клаудио Браво и Уго Лорис. Те са сложили немецът едва на трето място в класирането.


Те щото се страхуват, че революцията може да ги помете от историческата сцена... :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
shotgun blues
Мнения: 13524
Регистриран на: 14 фев 2011 21:01
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот shotgun blues » 13 яну 2015 18:03

Изображение
8-)
[wrapimg=choose left or right to float]http://prikachi.com/images/169/6607169H.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Златна топка 2014 - Кристиано Роналдо

Мнениеот niki87 » 13 яну 2015 18:43

Пародия на пародиите.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта