Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

CSKA69
Мнения: 4545
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот CSKA69 » 02 май 2018 23:53

Откакто гледам активно футбол не съм виждал Реал Мадрид да губи финал на Шампионската лига, след като е стигнал до него ;) От друга страна обаче именно Ливърпул е отборът, победил Реал на финал за КЕШ през 81-а година... Прелюбопитен сблъсък на различни футболни философии, но опитът и манталитетът са на страната на Кралския клуб ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5000
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот LaRgO » 02 май 2018 23:57

И в този мач, тежки съдийски грешки. Две дузпи имаше за Рома, които променяха мача.
Ако съдията ги беше свирил, вероятността, Рома да стигне до продължения е огромна.
А там дори можеше и да спечели, защото са с човек повече и умората за Ливърпул щеше да е по-голяма.

Сега защо не пишете, че Ливърпул е съдийски отбор, да пишете за срам и т.н. ?
Първо Сити, сега Рома.
Истината е, че и двата финалиста не могат да се оплачат от съдията.
Аз съм твърдо за ВАР.
Далеч съм от мисълта, че грешките са нарочни.
Последна промяна от LaRgO на 03 май 2018 00:20, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8901
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот bilyaletdinov » 03 май 2018 00:01

Защото тия подаръци не се получават всяка година. Ако имаше ВАР, нямаше да се допускат тези грешки и играта щеше да се изравни неимоверно много. Въпросът е, че манипулирането на мачове ще бъде много по-трудно.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17409
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот slash1912 » 03 май 2018 00:02

Червен картон на втората няма ;) УЕФА го промени това правило .
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18095
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот kingofpop » 03 май 2018 00:04

LaRgO написа:И в този мач, тежки съдийски грешки. Две дузпи имаше за Рома, които променяха мача.
При втората дузпа, има и червен картон.
Ако съдията ги беше свирил, вероятността, Рома да стигне до продължения е огромна.
А там дори можеше и да спечели, защото са с човек повече и умората за Ливърпул щеше да е по-голяма.

Сега защо не пишете, че Ливърпул е съдийски отбор, да пишете за срам и т.н. ?
Първо Сити, сега Рома.
Истината е, че и двата финалиста не могат да се оплачат от съдията.
Аз съм твърдо за ВАР.
Далеч съм от мисълта, че грешките са нарочни.



аз съм доволен, че Пул се класираха, защото финалът ще е по-интересен поне....но определено скандално съдийство отново, 2 100 % дузпи за Рома, като при втората Трент трябваше да бъде изгонен, аз не знам тия съдии как им плащат дето са зад линиите, тоя спасява гол с ръце разперени встрани и не се свири нищо, скандално е :o :mrgreen: и срещу Сити много ги подпряха, но квото такова, поне финалът ще е интересен :mrgreen: аз не виждам как с тая защита и с тези халфове изобщо ще се противопоставят на Реал, които колкото и да са зле във финала ще изглеждат по корено различен начин
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13837
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Red_Neck » 03 май 2018 00:07

LaRgO написа:При втората дузпа, има и червен картон.
...

Я обясни за ЧК, че го виждам за втори път тази вечер и ми става хем смешно, хем интересно ... Може и аз да не разбирам правилата, ... та по кой параграф този ЧК? ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 03 май 2018 00:08

Честит финал на Ливърпул!
Рома заслужават големи адмирации, на хартия и този път бяха на крачка от обрата, въпреки че чисто-технически нямаше време, доста закъсня този 3-ти гол в интерес на истината.

Така или иначе Ливърпул-Реал Мадрид е класически сблъсък и напълно заслужено(кардинално погледнато) двата отбора достигнаха до Киев.
Реал елиминира шампионите на Франция, Италия и Германия, а Ливърпул шампионите на Англия, Португалия и т.нар. екзекутор на шампиона на Испания - Рома(един от най-харизматичните отбори т.г., което пролича и в груповата фаза).
Ами, фактите са категорични, а пред тях и боговете мълчат!

Честито и на CSKA69, мечтан сценарий за него.

Е, ако не друго...Ливърпул ще ни заместят(вече и физически, не само ментално) в Киев. :P

от smoothc » 11 фев 2018 10:38
Историята е категорична - има ли четири английски отбора на елиминациите, те дори в момента са пет, поне един играе на финала.
Сиреч, въпросът вече не е дали, а кой/кои ще бъдат.


През 2004-2005 Ливърпул даде тон за т.нар. начало на английската експанзия в Шампионската лига, която продължи на практика до 2011-2012(с епизодично прекъсване през 2010).
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012.

Реал Мадрид е на прага да пренапише(отново) историята на турнира, а Юрген Клоп мечтае да вземе реванш(пред себе си) за загубата от Байерн през 2012-2013.
Реал Мадрид никога не е губил финал в най-новата история на турнира, ще успее ли да продължи традицията или Ливърпул(исторически кофти противник за Мадрид) ще триумфира?
Испанците удариха последователно - Ювентус, Валенсия, Леверкузен, Атлетико, Атлетико, Ювентус.
Ще го сторят ли и срещу английски отбор, едно коренно различно тесто от гореизброените?
Роналдо срещу Салах - директен сблъсък и за Златната топка, без съмнение!

Успех и нека по-добрият спечели!

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5000
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот LaRgO » 03 май 2018 00:11

Red_Neck написа:
LaRgO написа:При втората дузпа, има и червен картон.
...

Я обясни за ЧК, че го виждам за втори път тази вечер и ми става хем смешно, хем интересно ... Може и аз да не разбирам правилата, ... та по кой параграф този ЧК? ;)

Поправих се, вярно е, че промениха правилото.
По старите правила е чист червен, защото топката лети към вратата, а играча я избива с ръце.
Както и да е и без червен, само с двете дузпи, мачът отива в съвсем друга посока.
Последна промяна от LaRgO на 03 май 2018 00:14, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23752
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот paceto » 03 май 2018 00:11

Който и от двата отбора вдигне титлата на 26 май аз ще съм доволен.
Ливърпул заслужават да я вдигнат заради дългите години на чакане, Реал Мадрид заслужава да я вдигне заради отстранените отбори по пътя.

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот enguerino » 03 май 2018 00:12

Red_Neck написа:
LaRgO написа:При втората дузпа, има и червен картон.
...

Я обясни за ЧК, че го виждам за втори път тази вечер и ми става хем смешно, хем интересно ... Може и аз да не разбирам правилата, ... та по кой параграф този ЧК? ;)

По параграфа на това, че предотвратява сигурен гол. Промениха го на ЖК в другите ситуации. Карвахал го изгониха точно за това на последното Класико.
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта