Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот Niksh0 » 16 фев 2015 16:02

smoothc написа:Втори пореден испански финал!?
No way :)
От всички отбори Байерн Мюнхен е с най-големи шансове за финал.
В периода 2008-2011 - Манчестър Юнайтед игра 3 финала в турнира.
Байерн Мюнхен към този момент е със сигурност равностоен на Манчестър Юнайтед(от 2007-2009),което означава че с нужната мотивация и поука от грешките,...Байерн Мюнхен отново ще бъде на финал.
Пеп Гуардиола е перфекционист и в интерес на истината трябва да се случи някакво чудо,че Баварците да не играят финал в Берлин.

Доста ще те заболи ако има отново испански финал предполагам.

Логиката ти със сравнението между Юнайтед е Байерн е подобна на тази с тежестта на головете - желязна!

Всичко е до момента форма и постоянство. Пример: през есента Реал бяха в много добра форма, а Барса имаха сериозни проблеми с играта си и представянето, а сега е напълно обратното. Важното е в заключителната част на сезона кой какво ще покаже.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот smoothc » 16 фев 2015 18:07

Честно казано не съм особено загрижен за Шампионската лига.
Какъвто и да е финалът...аз какво мога да променя?
Просто изразявам мнението си.
Да,знам че е желязна и точно затова я споделям тук.
Ако пък мислиш,че между Манчестър Юнайтед(2007-2009) и Байерн Мюнхен от последните 2-3 сезона няма прилики(като устойчивост и манталитет),значи очевидно гледаш доста повърхностно на някои детайли.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот sapio0o » 16 фев 2015 21:43

Всички бързо, бързо започнахте да отписвате Реал след няколко слаби мача. Не мисля, че има отбор, който през целият сезон да мачка наред и да няма спадове? Барселона имаше своите в началото на сезона, а сега играят с лекота - красиво и си взимат своето във всеки двубой. При нас след 22 поредни победи нямаше как да не се получи нещо такова, а и умората си каза думата. Байерн с тези трагични отбори в Германия не мисля, че трябва да правят впечатление. Ще се разбере при един по-силен съперник в ШЛ какво могат. Челси изглеждат силни, а и с треньор като Моуриньо 1/2 финал изглежда сигурен - ще видим утре какво ще стане. За мен фаворит няма, защото има поне 4 равностойни отбора. В ШЛ и късмета си го има до голяма степен.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот Paralel » 17 фев 2015 16:41

За да може да се каже с приблизителна точност кои отбори е най-вероятно да са на полуфинал в ШЛ, трябва да минат тези елиминации и да се изтегли жребият за четвъртфиналите, защото може грандовете взаимно да си избият на по-ранен етап. А относно поредните бисери на Смуут - Байерн сега и Юнайтед 07-09 нямат почти нищо общо, освен че двата отбора са доста добри.

Юнайтед - схема 4-4-2, английски отбор, среща сериозна съпротива в първенството, поради изключително високото ниво на Премиършип за този период, с треньор, който е горе-долу две десетилетия начело на отбора, огромно количество чужденци. Байерн - 4-3-3 или 3-4-3, германски отбор, нулева конкуренция в първенството, миналата година е станал шампион през март, треньор, който е на поста си за втора година и е испанец, ядрото на отбора и почти всички ключови играчи са германци. Още повече, как може да наречеш некласиране на финал в ШЛ като "чудо" :lol: . Това е най-трудният турнир в света, като в него още са останали Реал Мадрид, Барселона, Челси, ПСЖ, Ювентус, Атлетико Мадрид, Манчестър Сити, Арсенал и т.н. Лично за мен Реал и Барселона ще са леки фаворити срещу Байерн, та какво остава да е чудо, ако ги елиминират.

А относно отписването на Реал Мадрид, то е заради загубата от Атлети. Много хора гледат само резултата, а игнорират факта, че от титулярните ни дефанзивни футболисти е играл само Карвахал - Марсело, Рамос, Пепе и Модрич не играха ;) Ако отборът продължи със слабата форма и контузиите, не би трябвало да спечелим ШЛ и Примера. Но само преди месец и половина и най-заклетите фенове на Барселона (махам психичноболните) ни смятаха за фаворити за всички турнири, в които се състезаваме. Ако машината заработи както преди, другите отбори да му мислят. Независимо дали се казват Байерн, Барселона или Манчестър Юнайтед.

...уууупс, забравих, че те не играят в ШЛ, а ние не играем в ФА Къп :roll:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот smoothc » 17 фев 2015 18:26

Още повече, как може да наречеш некласиране на финал в ШЛ като "чудо".

При положение,че Байерн Мюнхен е най-постоянният и силен отбор за последните 2-3 сезона,и от сезон 2009-2010 до сезон 2013-2014 отборът е изиграл общо 3 финала,отделно че имат един от най-добрите треньори в света,чиято цел този сезон е основно Шампионската лига,определено ще трябва да стане някакво чудо,за да не видим Байерн Мюнхен в Берлин.
Колкото до Реал Мадрид - Ако погледнем колко финала сте играли за последните 10 години,то финалът в Лисабон определено бе едно малко чудо,което според мен едва ли ще се повтори в близките няколко години.
Байерн Мюнхен-ПСЖ(пилотният вариант още преди началото на турнира).
Байерн Мюнхен-Барселона
Байерн Мюнхен-Ювентус

Това са ми трите варианта за финал :)

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот sunscres92 » 17 фев 2015 18:49

smoothc написа:
Още повече, как може да наречеш некласиране на финал в ШЛ като "чудо".

При положение,че Байерн Мюнхен е най-постоянният и силен отбор за последните 2-3 сезона,и от сезон 2009-2010 до сезон 2013-2014 отборът е изиграл общо 3 финала,отделно че имат един от най-добрите треньори в света,чиято цел този сезон е основно Шампионската лига,определено ще трябва да стане някакво чудо,за да не видим Байерн Мюнхен в Берлин.
Колкото до Реал Мадрид - Ако погледнем колко финала сте играли за последните 10 години,то финалът в Лисабон определено бе едно малко чудо,което според мен едва ли ще се повтори в близките няколко години.
Байерн Мюнхен-ПСЖ(пилотният вариант още преди началото на турнира).
Байерн Мюнхен-Барселона
Байерн Мюнхен-Ювентус

Това са ми трите варианта за финал :)


Ако познаеш финала с тези 3 прогнози, даваш ми адрес и идвам да те черпя. А ако ПСЖ са на финал, имаш неограничени разноски, покрити от мен :) :)

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот sapio0o » 17 фев 2015 20:08

smoothc написа:
Колкото до Реал Мадрид - Ако погледнем колко финала сте играли за последните 10 години,то финалът в Лисабон определено бе едно малко чудо,което според мен едва ли ще се повтори в близките няколко години.
Байерн Мюнхен-ПСЖ(пилотният вариант още преди началото на турнира).
Байерн Мюнхен-Ювентус

Това са ми трите варианта за финал :)



Моля те, просто спри да гледаш футбол. :roll: В предишните сезони, (изключвам 2013/2014) Реал все отпадаше на 1/2 финалите, колко с късмет, колко поради класа не знам. Но да казваш, че понеже през последните 10 години не сме играли нито 1 финал и след това сме успели е било просто едно чудо, което няма да се повтори през следващите няколко години, не знам какво да кажа.. Байерн и те 12 години не бяха печелили ШЛ преди да го направят през 2013. Нещо да имаш да казваш за тях? Може би няма да стигнат финал в следващите години, или щом не са Реал няма да ги хейтваме? :roll:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот Paralel » 17 фев 2015 20:21

smoothc написа:
Още повече, как може да наречеш некласиране на финал в ШЛ като "чудо".

При положение,че Байерн Мюнхен е най-постоянният и силен отбор за последните 2-3 сезона,и от сезон 2009-2010 до сезон 2013-2014 отборът е изиграл общо 3 финала,отделно че имат един от най-добрите треньори в света,чиято цел този сезон е основно Шампионската лига,определено ще трябва да стане някакво чудо,за да не видим Байерн Мюнхен в Берлин.
Колкото до Реал Мадрид - Ако погледнем колко финала сте играли за последните 10 години,то финалът в Лисабон определено бе едно малко чудо,което според мен едва ли ще се повтори в близките няколко години.
Байерн Мюнхен-ПСЖ(пилотният вариант още преди началото на турнира).
Байерн Мюнхен-Барселона
Байерн Мюнхен-Ювентус

Това са ми трите варианта за финал :)

1. Необикновено, свръхестествено явление. Чудо на природата.
2. Нещо поразително, което удивлява със своята изключителност и необичайност. Това лекарство прави чудеса.

Това е дефиницията за думата "чудо" в тълковния речник. Все пак да приемем, че във футболен контекст едно "чудо" може да не е равносилно като вероятност да се случи на превръщането на водата във вино, например. Нека приемем, в името на спора, че "чудо" е да обърнеш мач, в който на полувремето си падал с 3 на 0, като вкараш 3 гола за 6 минути(Ливърпул - Милан, финал на ШЛ през 2005г.). Нека приемем, че едно спортно "чудо" се оценява от букмейкърите с минимален коефициент от 1 към 100.

Ако смяташ, че е 100 пъти по-вероятно Байерн да играе на финал на ШЛ, отколкото да не играе, ти си един много объркан човек.

А относно Реал, ако смяташ, че отбор, който е играл 3 поредни полуфинала, преди да достигне до финал и да го спечели, като в редиците си разполага с най-добрия отбор в света и треньор Карло Анчелоти, е постигнал едно "малко чудо", то ти не само си много объркан, но и безкрайно пристрастен и озлобен.

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7374
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот Los Che » 17 фев 2015 20:30

Момци,
не че Вашата високо интелектуална дискусия не е интересна, но я правите в темата Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015. Има си тема за Шампионската Лига. Предполагам след три месеца ще има тема Испански финал в Шампионската лига и т.н.
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Примера дивизион Испания.Liga BBVA.2014/2015

Мнениеот smoothc » 17 фев 2015 20:40

Ако смяташ, че е 100 пъти по-вероятно Байерн да играе на финал на ШЛ, отколкото да не играе, ти си един много объркан човек.
А относно Реал, ако смяташ, че отбор, който е играл 3 поредни полуфинала...

1.Не,аз смятам,че трябва да се случи нещо извънредно(грубо казано чудо),че Байерн Мюнхен да не играе финал в Берлин.
Под извънредно включвам следните събития:Съдийска грешка(нередовен гол),червен картон,спорна дузпа,серия от контузии на основни играчи.
Сиреч,ако нямаме налице някои от тези фактори(срещу тях),то със своята блестяща игра и перфектен мениджър,...Берлин със сигурност ще посрещне Байерн Мюнхен.
Просто ще изкоренят всичко по пътя си!
2.Три поредни полуфинала?...Доста сте занижили критериите ми се струва.
А какво правихте в периода 1998-2002...Най-стойностният период от най-новата история на клуба!
А сега...Добре,че е Серхио Рамос :)


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта