Ферарио Спасов старши треньор на Ботев Пловдив

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

trakia89
Мнения: 139
Регистриран на: 25 ное 2009 21:51
Контакти:

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот trakia89 » 15 юни 2012 12:51

Ботев играе чисто! Това мога да ти го кажа със чиста съвест!

За цял сезон само 1 път ни надиграха (за първенство) и тогава даже не паднахме 2-2 срещу Любимец у дома, по принцип винаги надигравахме съперниците, но шикиращите пропуски в нападение или неадекватни треньорски действия (хубчев) ни отнемаха възможността за победа.
Реално ако бяхме си останали с Видолов след В група, той щеше да ни вкара като шампиони със същият състав още през април!Поне 10 точки щяхме да сме пред 2-ят в класирането, но да докараме "доказани специалисти" като хубчев и радуканов, направо ми се драйфа от тях!

Потребителски аватар
chef_donchev
Мнения: 38
Регистриран на: 22 мар 2011 10:53
Skype: batmari1
Контакти:

Re: Ферарио Спасов старши треньор на Ботев Пловдив

Мнениеот chef_donchev » 16 юни 2012 15:39

Канари нека сега само да четем и подкрепяме новото ръководство - мисля че тази година имаме уникалния шанс просто да обиграем един класен отбор, стига с това напрежение!

НО, все пак новото ръководство нека знае, че НИЕ сме Ботев Пловдив и трябва, не просто да сме фактор, ами всички да треперят още като тръгват към Пловдив за което ще помогнем и ние !

БОТЕВ НАД ВСИЧКИ,БОТЕВ НАД МАНГАЛИТЕ, БОТЕВ ЗАВИНАГИ !

Потребителски аватар
trakia
Мнения: 801
Регистриран на: 24 окт 2008 11:54
Местоположение: Gdynia ,Poland

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот trakia » 17 юни 2012 13:13

Обичам Левски написа:Много уважавам града Пловдив и вашия отбор,но вижте отсега ви казвам,Със Тоя боклук нищо няма да направите.Преди 5,6 години във Русе се намериха спонсори и този стана тренъор взема си паричките,разпиля отбора и станахме 5 във Б група.След този некъдърник сериозни спонсори не са идвали във Русе да помагат за русенския футбол :) Все пак успех :)

Е как да додат като ти си с ник "Обичам Левски" за кой там да се гради квото и да било???
Това е нашият клуб, нашият град, нашата вяра. Или го приемете, или се махнете!
Изображение

Потребителски аватар
trakia
Мнения: 801
Регистриран на: 24 окт 2008 11:54
Местоположение: Gdynia ,Poland

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот trakia » 17 юни 2012 13:29

TSHABALALA написа:
Добре ама ,ако завършат на 8-мо никой не печели.
Колкото до купуването, като слушах и четох целия сезон за резили и равни и колко е слаб Ботев и как шанса за влизане става все по-малък това засилване накрая ми се струва някак неестествено.И като се има впредвид силата на Ботев извън терена!И като се има впредвид ,че България нещата често се случват и по тоя начин!И като добавим и един треьор ,дето твърдеше че половината му отбор бил "обработван".Тва е впечатлението, което се е създало в мен!А за петте хикса и другите издънки ,ми точно те се причината да се наредят последните мачове!То няма доказателства и за един купен мач в България всичко са слухове.И на Локото титлата още се води тяхна :mrgreen: И за шопите, ако те питам ще кажеш ,че работата им не е чиста по принцип ама 100% доказателства йок :) Пък и Лудогорец ги вкараха в някви схеми тая година...Та темата е че Феро много се изхвърли ,а не се харчат големи пари за селекция и по тая причина не виждам Ботев да завърши на повече от осмо място.

Кво значи силата на Ботев е извън терена?Или говориш за чудесната ни ненадмината публика или не те разбирам,къде другъде може да е силата извън терена?Кой е този треньор дето ревал ,че играчите МУ са продажници? Спомняш ли си името му на прима виста? Аз не ,трябва да го проверя в интернет за да се сетя как се казва.Тва е достаъчно показателно за популярността на този човечец ,решил да гради имидж на гърбът на Ботев.
Сега се успокой ,пусни тема за твоя селски отбор и си пиши там за конспирации. А що се отнася до тази тема аз лично смятам ,че е ненужна. По -добре да се отвори тема за трансферите в клубът и там да се разсъждава възможно ли е да сме фактор или не. Че до сега 1000 имена се спрягаха и нито един подписал.
Това е нашият клуб, нашият град, нашата вяра. Или го приемете, или се махнете!
Изображение

Потребителски аватар
rump_shaker
Мнения: 2120
Регистриран на: 14 окт 2008 16:03
Контакти:

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот rump_shaker » 17 юни 2012 14:36

[offtopic]TSHABALALA Аз лично никога не твърдя че някой отбор купува мачове. Нито Левски нито ЦСКА нито Лудогорец купуват. Достатъчно е да погледнеш играта им и да видиш че няма кой да им се упре. Толкова свикнахме в България с това нареждане на мачове, че вече дори сигурно се съмняваме в някой аматьорски турнир на малки вратички. Лудогорец ако купуваха щяха ли да изпуснат да купят сложните им гостувания срещу Славия и Локо? Ако Левски купуваха щяха ли да направят толкова много издънки? Или сега ще кажеш че и те в последните кръгова са си купили мачовете за да идат в Европа. Вече е става смешно всеки успех на някой отбор да се очерня като нередовен

За това никога няма да имам спорт в България. Заради такива хейтъри като теб, които никога няма да отидат на мач, защото за тях всичко е черно тото. Те никога няма да си заведат детето на мач, защото са с презумпцията че всичко е боклук. Затова децата ни растат като гамени, и се убиват в училищата. На времето всички тренирахме спорт, посещавахме кръжоци, създавахме си хобита. На времето на олимпиада отивахме по 120 човека сега ако идат 20 е добре... Разбираш ли че за да се промени нещо в тази държава трябва ние да се променим.

С хейтърство, съмнения и отричане на всичко хубаво, а то има и такова, винаги ще си останем разиваща се посредстевна държава.[/offtopic]
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
САМО ЛЕВСКИ!
Мнения: 332
Регистриран на: 17 юни 2012 20:07
Контакти:

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот САМО ЛЕВСКИ! » 17 юни 2012 20:40

rump_shaker написа:[offtopic]TSHABALALA Аз лично никога не твърдя че някой отбор купува мачове. Нито Левски нито ЦЕЦКА нито Лудогорец купуват. Достатъчно е да погледнеш играта им и да видиш че няма кой да им се упре. Толкова свикнахме в България с това нареждане на мачове, че вече дори сигурно се съмняваме в някой аматьорски турнир на малки вратички. Лудогорец ако купуваха щяха ли да изпуснат да купят сложните им гостувания срещу Славия и Буферите? Ако Левски купуваха щяха ли да направят толкова много издънки? Или сега ще кажеш че и те в последните кръгова са си купили мачовете за да идат в Европа. Вече е става смешно всеки успех на някой отбор да се очерня като нередовен

За това никога няма да имам спорт в България. Заради такива хейтъри като теб, които никога няма да отидат на мач, защото за тях всичко е черно тото. Те никога няма да си заведат детето на мач, защото са с презумпцията че всичко е боклук. Затова децата ни растат като гамени, и се убиват в училищата. На времето всички тренирахме спорт, посещавахме кръжоци, създавахме си хобита. На времето на олимпиада отивахме по 120 човека сега ако идат 20 е добре... Разбираш ли че за да се промени нещо в тази държава трябва ние да се променим.

С хейтърство, съмнения и отричане на всичко хубаво, а то има и такова, винаги ще си останем разиваща се посредстевна държава.[/offtopic]

Много правилно си го казал. А ако Ботев и Локо изместят измислените Лудогорец и Литекс ще е страхотно.
[wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/29/44/307edefafb682944.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
nik_bg1
Мнения: 1040
Регистриран на: 18 окт 2008 13:45
Местоположение: Пловдив (Кючук Париж)
Контакти:

Re: Феро:След Лудогорец ние ще се намесим.Ботев ще е фактор!

Мнениеот nik_bg1 » 18 юни 2012 19:56

Ееееее, оставете "Лудогорец" /както "Литекс"/ да се помотат в "А"група и после кой от където ...

Потребителски аватар
BPFC1912
Мнения: 696
Регистриран на: 17 окт 2008 00:53
Контакти:

Re: Ферарио Спасов старши треньор на Ботев Пловдив

Мнениеот BPFC1912 » 22 авг 2012 22:38

Появи се Лудогорец, наред е Ботев

- Г-н Спасов, рядко се случва всички вкупом да хвалят загубилия отбор. Всъщност защо, как и къде Ботев отстъпи в мача срещу Левски?
- Загубихме мача в първите 25 минути. След като до 15-ата минута проведохме няколко атаки към вратата на противника. Тогава обаче допуснахме два, смея да твърдя, елементарни гола. На Герена всеки друг отбор можеше при такъв резултат да катастрофира, но момчетата показаха онези неща, които ми дават основание да си мисля, че Ботев го очаква много добро бъдеще. Само футболисти с характер, с футболни качества, уважаващи клуба и феновете си, могат да се върнат в мача и да направят така, че Левски да трепери до края. Феновете искат да гледат точно такъв открит футбол с много голови положения пред двете врати и затова ходят по стадионите. Жалко, че срещата не се предаваше по телевизията. Много качествен мач, в който представихме отбора в добра светлина, с футбол, който се харесва. В крайна сметка го загубихме и продължаваме според програмата си. Предстоят ни две домакинства срещу добри отбори (Черноморец и Монтана), в които нямаме право на грешка.
– Сред феновете се носи недоволство от рефера. Бихте ли коментирали
– Не ми се иска реферите да са определящи за нашата игра. Ако този субективен фактор по някакъв начин повлияе на играта ни, това е извън нашата компетенция. Не можем да тренираме как да се справяме с реферските отсъждания. Трябва да правим така, че дори и след отсъждания не в наша полза да побеждаваме. Както в първия мач. Трябва да го превъзмогнем и да се абстрахираме от съдийството.
– Вие лично очаквахте ли всичко това, което Ботев показа в тези два мача, или представянето на тима изненада и вас самия?
– Очаквах го, тъй като в подготовката срещнахме доста сериозни съперници и отборът игра по начин и стил, за които бях сигурен, че ще допаднат на феновете. Развиваме го този стил - малко е времето. Видяхме как реагираме в домакински мач, който бе много добър, сега и в гостуване на Герена, където се играе много трудно. Видя се, че отборът има потенциал, но трябва да изкореним това колебание в началото на срещата. Което го отдавам на факта, че все още няма сработеност, малко се познаваме. Тази реакция дава шансове на противника и срещу Левски не успяхме да върнем пасива.
– На практика това е чисто нов отбор с току-що закупени и привлечени футболисти, който вече показва много добър футбол само за два месеца работа. Каква е рецептата?
– Най-важното е сформирането на много разнообразен и силен спортно-технически щаб. Но без доброто менажиране и финансиране на този клуб всичко друго няма смисъл. Бяха отпуснати средства, с които да направим този боеспособен отбор. Огледахме много голям брой футболисти, но взехме само такива, които да паснат на стила, спецификата и философията на тима. Бе извършен много голям обем от работа. Подготовката ни също се различаваше от стандартната, защото всички упражнения изпълнявахме с топка, за да може новите играчи по-бързо да навлязат и в игрови, и в тактически план. За много кратко време трябваше да пресеем огромен брой футболисти, които ни бяха предложени, и засега няма нито едно от новите попълнения, което да не е показало онова, което сме очаквали от него. Целият щаб бе въвлечен в този процес и се доказа, че когато имаш виждане и не се водиш от някакви комерсиални подбуди - нещата се получават и могат да се намерят подходящи играчи.
– Все пак виждате ли пропуски в играта на Ботев. Какво конкретно трябва да усъвършенствате?
– Разбира се. Имахме още идеи в нападение, бяхме на път да привлечем двама футболисти, но в последния момент нещата не се получиха и това е, което не успяхме да завършим по селекцията. С единия от тях бяхме пред договор, но отборът му се класира за Шампионската лига и той остана. Иначе срещу Левски лично аз допуснах грешка в подреждането в дефанзивен план. Имах идея Вандер да играе срещу Старокин, но оттам се получиха някои пробойни. Това е мое решение. Докато не видя в мач, че едно такова решение не работи - няма как да разбера. Приемам го като грешка, но пък с ходовете, които направихме след почивката, играта стана още по-добра. Просто момчетата ги виждам в игрова ситуация за пръв път и не съм застрахован от грешки в стартовия състав. С течение на мачовете се надявам това да изчезне като проблем.
– Какво точно ви привлече в проекта Ботев?
– Привлече ме това, че трябваше всичко да се прави отначало. Тези неща понякога трудно се разбират от хората. Непопулярни мерки като освобождаването на доста футболисти и привличане на нови се приемат малко скептично от хората не само във футбола, но и в живота, дори в едно предприятие, ако щете. Вероятно малко хора са вярвали, че ще можем да сглобим такъв боеспособен състав и да радваме публиката, която да ни подкрепя, защото точно тя е мерилото на онова, което правим. Щом феновете ни подкрепят, значи виждат, че действаме в правилната посока. Това ни амбицира още повече. Зная, че може да има и неща, от които да изпадна в ролята на потърпевш, но това е пътят, по който Ботев може да излезе от състоянието, в което беше.
– Лесно ли се играе пред такава публика?
– Лесно се играе, когато имаш отбор и ясна визия за това, какво трябва да направи той. Публиката е барометър за това, дали се движим добре, или не. С годините феновете на Ботев са показали, че разбират футбола. Те усещат кога посоката е положителна и въпреки някой негативен резултат, както се получи на мача с Левски, разбират, че сме се борили до последно. В момента виждам, че публиката е много добре настроена към отбора.
– Няколко години не водехте мъжки отбор. Сърбяха ли ви ръцете за работа? Как приехте предложението на Ботев?
– Нещата така се стекоха около мен, че минах през всички възможни нива на футбола - от мъжки до детско-юношески футбол, национален юношески отбор. Този опит ми дава основание да си мисля, че с идеите и вложенията на ръководството в базата ще успеем. Разбира се, че са ме сърбели ръцете - футболът е моя живот. Не съм се колебал изобщо дали да приема въпреки риска да напусна Ловеч, с който са свързани най-големите ми успехи като треньор. Предизвикателството наистина си заслужава и не съжалявам нито за секунда, че съм го приел.
– Как се чувствате в Пловдив - в професионален и в човешки план?
– Нямам проблеми с аклиматизацията, градът е много добър за футбол. Аз съм малко по-затворен човек. Когато имам работа - забравям за всякакви странични дейности. Процесът и времето са такива, че градейки този тим, изцяло трябва да съм отдаден на работата си. Харесва ми тук, вярвам, че с колегите ще продължим да развиваме в дългосрочен план онова, което вече започнахме.
– Накъде върви А група? Можете ли да сравните нивото с отпреди 7-8 години, когато за последно водехте мъжки отбор в елита?
– Миналата година се появи Лудогорец. Тази година сме ние - надявам се че поддържаме това ниво и темпо. Два отбора, които вече всички ги знаят, дай Боже и други да навлязат по този начин. Мисля, че това е пътят за повдигане на нивото, което в момента наистина не е много високо. Не бива постоянно да критикуваме онова, което правим. Никой не дава ясна идея какво и как трябва да се направи. Пътят е ясен - моделът на Лудогорец. Добър отбор, подплатен с материална база, игрища, детско-юношески футбол. При нас нещата също са тръгнали по този начин. Винаги трябва да има някаква последователност в действията.
– Според вас колко отбора трябва да има в А група?
– Толкова, колкото отговарят на финансовия феърплей. Може и 18 отбора да са.
– Най-големият ви триумф като треньор в кариерата ви до момента? И съответно най-голямото разочарование?
– Хубавите моменти са свързани най-вече с успехите, които постигнахме в Литекс - включително и в европейските турнири, които лично за мен са по-голяма тръпка от титлата, Купата и Суперкупата на България. Естествено че съм имал и лоши мигове, но връщайки се назад, смея да кажа, че са били много малко. Най-големият ми провал като треньор беше отпадането ми с Литекс от Зимбру.
Това ми тежи като воденичен камък вече толкова години... За други провали не се сещам. Твърдя, че в доста трудни моменти съм поемал отборите и на ЦСКА, и на Литекс, и на Спартак Вн и след мен тези тимове винаги са играли добре. Когато е трябвало да си тръгна, винаги е имало една много добра база за развитие. Ако трябва да съм откровен - докато водех футболната академия на Литекс - толкова деца навлязоха в първия отбор - не вярвам да има друг тим в България да направи това нещо.
– Толкова ли са драматични нещата в Литекс след оттеглянето на Гриша Ганчев?
– В Ловеч съм израснал, свързан съм с този град, там ми дадоха шанс, там се развих като треньор. Нещата малко се преувеличават. Литекс си запази отбора, Стоичков е треньор, победа срещу ЦСКА в първия кръг, равен с Локо Пд във втория. За криза може да се говори, когато футболистите не си получават заплатите и спрат да тренират.
– В заключение - какво бихте пожелали - на отбора, на феновете и на себе си?
– Не обичам да вдигам лозунги. Харесва ми това, което правим в момента, на хората също им харесва. Мога да гарантирам, че във всеки един мач 90 минути ще играем за победа, защото уважаваме феновете и тяхното разбиране за футбола. На първо време това е целта ни и вярвам, че този отбор ще се развие и има сили да постигне и добро класиране.
http://marica.bg/show.php?id=88851

eagle23
Мнения: 74
Регистриран на: 21 авг 2011 19:19
Контакти:

Re: Ферарио Спасов старши треньор на Ботев Пловдив

Мнениеот eagle23 » 23 авг 2012 15:11

Много ми е интересно кой е бил този футболист,за който споменава ФЕРАРИО,че бил пред подписване с нас но отбора му е влезъл в ШЛ.Ако някой знае нещо нека го сподели?

el_ninho
Мнения: 147
Регистриран на: 16 юни 2009 19:46
Контакти:

Re: Ферарио Спасов старши треньор на Ботев Пловдив

Мнениеот el_ninho » 26 окт 2012 13:03

Треньорът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов призна, че е нормално да има напрежение в тима преди мач с ЦСКА. Една от най-интересните срещи от 10-ия кръг на "А" група е утре от 16,00 ч. на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Когато има голям заряд и очакванията са големи, естествено е и някой да не издържи на напрежението. Не би трябвало това, че ще дойдат доста наши привърженици, да ни подкрепят, да внесе напрежение в нашите редици. Но го има това нещо, защото очакванията са големи. Кой няма да е напрегнат преди мач с ЦСКА? Не мога да афиширам някаква безгрижност", каза бившият наставник на "армейците" и Литекс на традиционния си брифинг преди кръга.

"След мача с Ловеч имахме някои проблеми със състезатели и контузии, но сега всички момчета са здрави. Ще срещнем отбор, който победи Левски във Вечното дерби. Уважаваме ЦСКА, но утре на нашия терен, момчетата са амбицирани да покажат най-доброто моментно състояние, в което са сега. Надявам се да направим така, че да празнуваме след края на мача заедно с публиката", допълни Спасов.

"И сега твърдя, че второто полувреме срещу Левски, беше най-доброто ни навън, независимо, че загубихме мача. Но за да победиш ЦСКА трябва много голямо желание, борба, мотивация, агресивност. Само по този начин можеш да пречупиш отбор като Левски или ЦСКА. Става въпрос за майсторство, въпрос на футбол, ние притежаваме добър потенциал, но ще срещнем отбор, който идва след четири победи", сподели още специалистът.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта