Защо хората не ходят на мачове?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
greeny
Мнения: 150
Регистриран на: 20 юли 2017 11:18
Контакти:

Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот greeny » 05 апр 2018 08:25

bsz1916 написа:
greeny написа:Освен победата най-важното за този мач е да напълним стадиона, отбора го заслужава така че нека се мобилизираме както си трябва.

Стадионът едва ли ще се напълни . Всички знаем кои 2 мача отвратиха привържениците на Берое и по - голямата част от тях спряха да идват на стадиона . Няма как добрите игри и резултати срещу други отбори ( дори и срещу Левски ) да измият срама от 2 - та позорни мача . Отговорът дали поне част от публиката ще се завърне на стадиона , ще научим след мача който ще се играе на 21 април от 20 часа . Лошото е че много от хората свикнаха ( и им хареса ) да гледат срещите по телевизията и едва ли ще се завърнат на трибуните дори и при положителен резултат .


G_I_G написа:
bsz1916 написа:Всички знаем кои 2 мача отвратиха привържениците на Берое и по - голямата част от тях спряха да идват на стадиона


И сега ако го повториш пак за точно кои два мача става въпрос, за само 1 милиард 679 милиона и 460-ти хиляден път, ще е много яко...


И на мен ми омръзнаха тия мантри. Човек като не иска да направи нещо винаги ще си намери оправдание. А ако тези два мача са онези два мача за купата, това е най-тъпото оправдание което може да измисли някой бероец за да не идва на мачове на Берое. Такъв човек дори едва ли може да се нарича бероец.

Конкретно за тези мачове тогавашното ЦСКА си ни биха мъжката и напълно заслужено. Време е да спрем да говорим за договорки, продажби и подобни глупости за които нямаме доказателства. Христо Янев дойде надъхан с млади момчета, които едвам ходеха в края на мача но играеха. Това е магията на футбола. Отбор от трета дивизия да бие един от силните на деня. Аз лично затова харесвам футбола и се накефих на тогавашния червен отбор, въпреки че ни биха два пъти с 2:0.
Аз бях и на двата мача и не съжалявам за което. Който съжалява значи има други лични проблеми и е объркал отбора.

Както и да е. Да не изпадам в излишни приказки. Защо според вас е толкова ниска посещаемостта на стадиона? И понеже причините са много и сме ги дъвкали неведнъж (ТВ, демографски, неудобни часове, несигурност по трибуните) ще задам и втори по-важен въпрос. Възможно ли е хората да се върнат на стадиона и ще видим ли скоро в България пълни стадиони?
I am the Lizard King, I can do anything!

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот bsz1916 » 05 апр 2018 09:01

Изобщо не става въпрос за двата мача за купата загубени от бившия ЦСКА . Има други 2 мача играни съвсем скоро , в които Берое така се " НАДИГРАВАШЕ " със съперника си , че ги загуби с общ резултат 9 : 0 , при положение че в останалите 18 мача отборът беше допуснал едва 11 гола при отбелязани 25 . Всеки може да провери с кого играем на 21 -ви април , така че няма как да става въпрос за мачове с несъществуващ вече отбор .

gihuelo
Мнения: 5623
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот gihuelo » 05 апр 2018 09:19

bsz1916 написа:Изобщо не става въпрос за двата мача за купата загубени от бившия ЦСКА . Има други 2 мача играни съвсем скоро , в които Берое така се " НАДИГРАВАШЕ " със съперника си , че ги загуби с общ резултат 9 : 0 , при положение че в останалите 18 мача отборът беше допуснал едва 11 гола при отбелязани 25 . Всеки може да провери с кого играем на 21 -ви април , така че няма как да става въпрос за мачове с несъществуващ вече отбор .

На домакинството си с Пирин сте били 1000 човека , този мач е преди мачовете с ЦСКА :) Така че и тази мантра ти умря. И пак ти казвам ти не си от Берое. Ти си тук за да пишеш против ЦСКА.

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот bsz1916 » 05 апр 2018 09:37

gihuelo написа:
bsz1916 написа:Изобщо не става въпрос за двата мача за купата загубени от бившия ЦСКА . Има други 2 мача играни съвсем скоро , в които Берое така се " НАДИГРАВАШЕ " със съперника си , че ги загуби с общ резултат 9 : 0 , при положение че в останалите 18 мача отборът беше допуснал едва 11 гола при отбелязани 25 . Всеки може да провери с кого играем на 21 -ви април , така че няма как да става въпрос за мачове с несъществуващ вече отбор .

На домакинството си с Пирин сте били 1000 човека , този мач е преди мачовете с ЦСКА :) Така че и тази мантра ти умря. И пак ти казвам ти не си от Берое. Ти си тук за да пишеш против ЦСКА.

За какво ЦСКА бълнуваш пак ? Става въпрос за мачове от този сезон . Направи си справка кога за последно ЦСКА е играл в " А " група .

Потребителски аватар
jembajemba
Мнения: 590
Регистриран на: 04 ное 2008 11:33
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот jembajemba » 05 апр 2018 09:59

Аз да си кажа за армейците защо не ходя - Литекс не е ЦСКА.

Потребителски аватар
greeny
Мнения: 150
Регистриран на: 20 юли 2017 11:18
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот greeny » 05 апр 2018 10:01

@bsz1916
успокой се малко с това ЦСКА, ЦСКА-София и квото е там. Наистина май само те те вълнуват. Колегата по-горе ти е казал колко сме били на мача с Пирин.
Я кажи ти кога последно ходи на мач на Берое?
I am the Lizard King, I can do anything!

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот bsz1916 » 05 апр 2018 10:23

greeny написа:@bsz1916
успокой се малко с това ЦСКА, ЦСКА-София и квото е там. Наистина май само те те вълнуват. Колегата по-горе ти е казал колко сме били на мача с Пирин.
Я кажи ти кога последно ходи на мач на Берое?

За последно ходих на мача с Витоша , но не заради самия мач , а за да почета един наистина ГОЛЯМ И ИСТИНСКИ ПРИВЪРЖЕНИК НА БЕРОЕ - Чонката ( вечна му памет ) . Преди това последният ми мач на стадиона беше срамната загуба с 0 : 3 от Микре Юнайтед и той вероятно е бил последен и за повечето привърженици на Берое ( поне докато отборът не покаже , че че срещу този съперник ще играе така , както и срещу останалите отбори в първенството ) . Не виждам друга основателна причина , при сравнително добри игри и резултати , на трибуните да има вначително по - малко зрители от колкото по времето на САШКО ЕТАПА . Просто Берое не е отбор на който приляга да БЪДЕ САТЕЛИТ НА КОГОТО И ДА Е . Разбира се всеки си има право на мнение и който приема за нормална тази роля на отбора си има пълното право да ходи на стадиона и да я подкрепя .
Последна промяна от bsz1916 на 05 апр 2018 10:33, променено общо 1 път.

qnchev
Мнения: 28
Регистриран на: 02 мар 2015 09:07
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот qnchev » 05 апр 2018 10:45

Защото няма какво да видят :!:

Потребителски аватар
vratar4eto
Мнения: 835
Регистриран на: 28 юни 2010 21:52
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот vratar4eto » 05 апр 2018 11:18

Аз съм един от мазохистите, които все още ходят по мачове. Но, честно казано, на моменти се чудя защо го правя. Повечето ми приятели се отказаха след цирковете покрай вкарването на един отбор със сменено име. И подчертавам, че става въпрос за адски запалени левскари и цесекари (да не се бъркат с припознавачите)
Последно един приятел се отказа да гледа дори по телевизията мачове от кафявата лига след мача Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София). Цитирам: "Защо да се ядосвам, когато всичко явно е решено?"
Освен явните неумения на играчи и съдии, мога да кажа по няколко думи за разрушената "инфраструктура". На Герена сме с 1 сектор почти ОК, но без козирка (а онзи ден си трябваше). На много стадиони (поне в гостуващите сектори), няма 1 тоалетна, а трибуните се ронят. Харчат се някакви милиони по дъжавни поръчки за "терени бижу", които след първия дъжд са кална кочина.
А, и да не забравя изродите, които се водят ултраси, и се ползват с полицейски протекции (пример, един който го даваха как налага с колан и после полицията го ескортира до сектора за гости, вместо да го арестува). Ако някой нормален хлапак направи глупост, го закопчават, но тези "ултраси" си правят, каквото си поискат, без да ги пипат. Нали после пазят митингите за парче пица...

Май това са общо взето причините :oops:

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот bsz1916 » 05 апр 2018 11:36

7 е добро число написа:Те направиха цяло първенство за да може Литекс да играе в него , нека сега да си ги гледат .

Даже не знам кои отбори играят в Смешната Гриша Лига на България , освен Литекс на Армията , разбира се . :mrgreen:

Да си призная за това не съм се сетил , но наистина когато създаваш една " професионална " лига от 14 отбора и вкарваш там 4 от тях ( почти една трета ) по административен път , наистина едва ли си заслужава да се гледа . Ами утре по същия начин след като свърши първенството , някои хора могат да седнат в една канцелария и да подредят и крайното класиране . Щом може по този начин да се реши кои отбори да са в така наречената ППЛ , защо да не може и за класирането ?


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта