“А” група губи още един отбор?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
unist_gp
Мнения: 4293
Регистриран на: 14 юни 2008 21:50
Skype: unist_gp
Местоположение: ONA
Контакти:

“А” група губи още един отбор?

Мнениеот unist_gp » 26 мар 2010 22:06

“А” група губи още един отбор?
автор: Боян Бойчев,


След “Ботев” и дебютантът “Спортист” (Своге) може да се разпадне и да напусне “А” група. Заради неплатени пари футболистите се заканиха да бойкотират днешната тренировка и утрешния мач срещу “Берое”. Решението им било окончателно, защото нямало с какво да хранят семействата си.

Президентът Христо Димитров отвърна, че една заплата е забавена само шест дни и ще я плати до края на другата седмица.

Играчите няма да излязат срещу “Берое”

“Спортист” (Своге) дебютира в “А” група този сезон, но може да не го завърши. Финансовата криза удари страшно по малкия клуб, който на практика вече се разпада.

Днес футболистите ще бойкотират тренировката на стадиона в Своге. Всички единно обещаха да се явят за първите пет минути и след това да си тръгнат. Никой няма да дойде на стадиона за утрешния мач срещу “Берое”. За едно неявяване наказанието е служебна загуба, а за второ - вадене от групата.

Играчите са получили само една заплата през 2010 г., а средното месечно възнаграждение в отбора е между 1500 и 2000 лв. Мнозина се оплакват, че не могат да хранят семействата си. От миналото лято в “Спортист” не се плаща редовно.

Футболистите са поискали среща с ръководството, но на практика такава не е имало. Досега всеки път шефовете са на принципа: “Играйте, после ще видим!” А след загуба следвали наказания за слабо представяне.

Със или без отбор, “Спортист” изглежда сигурен изпадащ от “А” група. Но ако се разпадне, ще стигне до “Ботев”. И на практика автоматично елитът ще остане само от 14 отбора. Така желанието на грандовете за намаляване на елита явно ще става по естествен път.

От началото на полусезона “Спортист” взе само една точка - 0:0 срещу “Черноморец”.

Шефът: Забавили сме заплата с 6 дни

Само шест дни е забавена една заплата в “Спортист”, коментира президентът на клуба Христо Димитров.

“Наистина има неизплатени суми, но те са толкова малко, че не си струва да говорим - каза босът пред “Труд”. - Не знам дали футболистите ще бойкотират. Тяхна работа. Премии ли искат да получават, като не могат да вземат една точка? Трябваше да платим до 20 март и сме обещали да стане до края на другата седмица. В някои клубове не се вземат пари по шест месеца, но никой не бойкотира.”

Изпълнителният директор Ангел Бончев отказа коментар на положението.

Той заяви, че в този момент има други ангажименти и не е запознат в детайли със ситуацията около “Спортист”.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот PFC Litex » 26 мар 2010 22:13

Да трудово възнаграждение трябва да се изплаща на време, но случая с футболистите показва, тези мухи мислят само за пари и нищо повече.
Получават минимум по 1 500лв и нямат пари и ще мрат от глад, смях в залата.

Трудно е в момента на собствениците на отборите, а заплатите им няма да избягат, ще им ги платят до стотинка.
Изображение

Потребителски аватар
Sagittarius
Мнения: 1905
Регистриран на: 05 апр 2009 00:47

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот Sagittarius » 26 мар 2010 22:20

Една дума - ДРИСЛЬОВЦИ :!:
Репортерка на ПРО БГ към Илиан Илиев " Но ти си левскар"....Илиан Илиев: "Нееее,аз съм от Черно Море"

..ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ обичаме теее...

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот PFC Litex » 26 мар 2010 22:26

Един футболист от Своге (тъй като темата е за тях) годишно получава минимум 15 000лв. и умира от глад.
Един средностатистичен жител на България получава годишно 6 000лв, трудно му е, но не е тръгна да бяга от работа или да плаче под път и над път.

Да не говорим за футболистите във водещите отбори. От ЦСКА колко пъти вадеха джобовете, че умират от глад, а годишните им заплати по 50-60 хиляди евро.
Изображение

brossy
Мнения: 1136
Регистриран на: 11 фев 2009 19:22
Контакти:

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот brossy » 26 мар 2010 22:31

Защо говорите,без да знаете ситуацията каква е.Аз работя и взимам около 700-800лв.(добро възнаграждение за БГ)Но като ми забавят заплатата и на мен не ми се работи.Така,че не искам да се мешам на хората в работата,а още по-малко да ги убиждам.Всеки си знае разходите и живее спрямо тях.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот ogrizko » 26 мар 2010 22:41

brossy написа:Защо говорите,без да знаете ситуацията каква е.Аз работя и взимам около 700-800лв.(добро възнаграждение за БГ)Но като ми забавят заплатата и на мен не ми се работи.Така,че не искам да се мешам на хората в работата,а още по-малко да ги убиждам.Всеки си знае разходите и живее спрямо тях.

Щото пичовете от форума ходят на работа, щото им е кеф... сигурен съм, че са навити всичките и за без пари да работят :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
venci_1913
Мнения: 755
Регистриран на: 08 авг 2008 15:55
Контакти:

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот venci_1913 » 26 мар 2010 22:49

Тея и Локо Мездра ако се махнат ще бъде добре 8-)
Славия София

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот haha » 26 мар 2010 23:11

Ревльовци.Нищо не играят,обаче,при някакво закъснение на парите,веднага вдигат вой до небесата.А това,че няма как да хранят семействата си,е смехотворно.
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6749
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот soilwork » 27 мар 2010 00:49

ogrizko написа:
brossy написа:Защо говорите,без да знаете ситуацията каква е.Аз работя и взимам около 700-800лв.(добро възнаграждение за БГ)Но като ми забавят заплатата и на мен не ми се работи.Така,че не искам да се мешам на хората в работата,а още по-малко да ги убиждам.Всеки си знае разходите и живее спрямо тях.

Щото пичовете от форума ходят на работа, щото им е кеф... сигурен съм, че са навити всичките и за без пари да работят :mrgreen:
Направо откачам,ако ми забавят парите :evil: засега не се е стигало повече от 1-2 дни

Потребителски аватар
jembajemba
Мнения: 590
Регистриран на: 04 ное 2008 11:33
Контакти:

Re: “А” група губи още един отбор?

Мнениеот jembajemba » 27 мар 2010 00:56

Струва ми се че когато не знаем какви точно са фактите, не можем да даваме мнения, още повече по - крайни такива. Според статията има сериозни разминавания между думите на футболистите, които казват, че са взели 1 заплата за 2010-а, и тези на президента. Така че няма как да знаем каква е ситуацията, единственото ясно е, че явно проблем има. Дано да бъде решен и отборът на Своге да продължи. Макар и да нямат много сериозни възможности, поне се борят хората, биха Локо Пд, биха Черно Море.


Върни се в “Спортист”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта