Mалко история

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
moonlight
Мнения: 711
Регистриран на: 14 авг 2008 22:44
Контакти:

Mалко история

Мнениеот moonlight » 08 авг 2009 02:41

Въпреки , че съм левскар преди всичко съм фен на футбола , затова ще ви предложа малко история на Спортист Своге . Ако има фен на шоколадите , който може да допълни нещо сега е момента :lol:
Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си.
Най-големия успех дотук на тима е участието му в тазгодишната А група :lol: През предходната година 2007/2008 тима завършва на шесто място .Общо има 3 сезона в Б група , а това ще бъде дебютът им в А група . Имат и 2 осминафинала за Купата на България - през 1950 година , както и 2007-2008 година.
В състава личат някои по-интересни имена . В защита такива са например бившия защитник на Левски Данаил Бачков , бившия играч на Славия Виктор Дениран (той е единствения чужденец в тима ) , изключително опитния бивш играч на Локо София и Спартак Варна-Диян Дончев , юношата на ЦСКА Александър Събев , юношите на Левски Мартин Димов и Георги Недялков .
В халфовата линия ще оперират Николай Чипев , Стоян Абрашев ( и двамата бивши цесекари ), а в атака ще действат Георги Чакъров ( юноша на Левски ) Георги Семерджиев (Ботев ) и Ивайло Димитров (ЦСКА ) .
Като цяло обаче състава е изключително млад , като има само 4 футболиста ,които са на повече от 24 години . Треньор на тима е Aлександър Александров .
И за финал някои резултати от контроли на тима това лято :
Спортист - Ботев Враца 0:0
Спортист - Ком Миньор Берковица 2:0
Спортист-Монтана 2:0
Спортист-Интер Баку 1:2
Спортист -Банско 0:1
Успех на Спортист в А група . Българският футбол има нужда от млади футболисти . :roll:
Последна промяна от moonlight на 15 авг 2009 23:47, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kartago
Мнения: 8265
Регистриран на: 05 окт 2008 12:23
Контакти:

Re: Mалко история

Мнениеот kartago » 08 авг 2009 03:38

Голямо Браво!!..............

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Mалко история

Мнениеот Parmalat » 08 авг 2009 03:39

Това което мисля за Спортист е ,че ще бъде изненадата на този сезон от новаците!Берое не мога да кажа че са новак все пак имат много години в А група ,но :mrgreen: Спортист ще ви изненада приятно не случайно Ангел Бончев работи там ;)
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

krix
Мнения: 335
Регистриран на: 15 май 2009 15:12
Контакти:

Re: Mалко история

Мнениеот krix » 08 авг 2009 08:45

Parmalat написа:Това което мисля за Спортист е ,че ще бъде изненадата на този сезон от новаците!Берое не мога да кажа че са новак все пак имат много години в А група ,но :mrgreen: Спортист ще ви изненада приятно не случайно Ангел Бончев работи там ;)

Просто и 3-те новака в А група са силни, Берое ги видяхме вчера как биха един от претендентите за титлата Локо СФ, Спортист и от тях се очаква много, а Монтана съм ги гледал как паднаха от ЦСКА с 1:2 по времето на Томов - сезон 2007/2008, но тогава да вкараш гол на ЦСКА беше много по-трудно от сега

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mалко история

Мнениеот slavia_forever » 08 авг 2009 13:21

Чудесна тема! Комплименти за автора! :idea: :!:
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
lisynger
Мнения: 3235
Регистриран на: 03 юни 2008 22:01
Местоположение: София,Люлин
Контакти:

Re: Mалко история

Мнениеот lisynger » 08 авг 2009 14:22

А беше време когато идваха в Годеч да ги биеме :lol: а сега ...
Една любов,Една борба, Един отбор-ЦСКА

Потребителски аватар
bossmitko
Мнения: 86
Регистриран на: 13 авг 2009 15:11
Skype: dragon03271
Местоположение: София :)

Re: Mалко история

Мнениеот bossmitko » 15 авг 2009 19:00

Вече съм ви фен :) И наистина добър старт ...яд ме е само за изпуснатия X от Локо Сф :@
Изображение Бий ,бий ,бий ! :)


Върни се в “Спортист”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта