Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 01:38

tprodanov написа:Колкото до терена на Мерцедес, нещо не се връзва. И то сериозно. Един имот, около Велико Търново и то 2000 година е една напълно пренебрежима сума за инвестицията, която биха направили. Сравнено с цената на завода дори не би си заслужавало воденето на преговори, ако ще и 10 пъти да вдигнат цената е все тая. Това по никакъв начин не би изгонило Мерцедес от тук. Ако някой ги е изгонил, то причината определено не е това.


Съгласен съм! Но казах ти каквото знам по въпроса. Със сигурност има нещо повече, но какво... не питаш правилният човек. Може слуха, че Костов е искал комисионна за себе си да е верен и това да е отказало немците..., също така както казах, част от преговорите м/у двете страни останаха конфедициална информация, така че и там може да е имало нещо, което да не се е харесвало на едната или и на двете страни... Факт е, че изпуснахме много добра възможност да докараме в България един инвеститор от световен мащаб! :(
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 01:44

Междувременно, Мерцедес, ако са имали наистина такива идеи, то те влизат директно като инвеститор клас А, и тогава държавата би им подарила имота, след като изгради необходимата инфраструктура към него. Тая работа не е сериозна. Може да са се чупили заради други неща, ако са искали изобщо да дойдат, и то е по-скоро нестабилната политическа обстановка - да не забравяме, че тогава държавата пое по правилния път към Европа, но вече беше ясно, че дясното правителство няма да изкара втори мандат, което означаваше, че тази посока никак не е сигурна. БСП по онова време имаше съвсем ясна позиция против ЕС и НАТО.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 01:49

tprodanov написа:Междувременно, Мерцедес, ако са имали наистина такива идеи, то те влизат директно като инвеститор клас А, и тогава държавата би им подарила имота, след като изгради необходимата инфраструктура към него. Тая работа не е сериозна. Може да са се чупили заради други неща, ако са искали изобщо да дойдат, и то е по-скоро нестабилната политическа обстановка - да не забравяме, че тогава държавата пое по правилния път към Европа, но вече беше ясно, че дясното правителство няма да изкара втори мандат, което означаваше, че тази посока никак не е сигурна. БСП по онова време имаше съвсем ясна позиция против ЕС и НАТО.


Очевидно Мерцедес искаха да инвестират на Балканите, щом направиха завод в Турция..., друг е въпроса защо се разпърдяха нещата. :( Най-вероятно никога няма да разберем истината, но мен още ме е яд затова!
А колкото до терена... както казах турците подариха терена на Мерцедес, но категорично си спомням, че МО искаше да продаде нашият терен, а не да го подари...
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 01:53

Ми може би са сметнали, че Турция е леко по-голям пазар от България? ;)

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 01:59

Това е вярно, но реално от Мерцедес просто търсиха по-евтина работна ръка. И без това по-голямата част от производството им щеше да е за износ...
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 02:17

Е щом са търсили евтина работна ръка, значи стигаме и до реалната причина - напълно логично, тогава в Турция труда беше по-зле заплатен. Но, тук е и разковничето - очевидно лошия Костов не е имал вина затова, просто някой тогавашен вестник е използвал възможноста за поредната плюнка отгоре. Ето така, като се поразгледа една случка и излизат отговори.

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот AnalBreaker » 16 окт 2010 10:48

megan fox написа:
Ако един такъв проект нямаше възвръщаемост щеше ли куцо и сакато да прави писти и да се натиска да влиза в календара на Формулата?! - отговори си на този въпрос... ;) Според теб защо Москва, Бахрейн, Абу Даби, Корея, Сингапур и тн да не ги изреждам всичките се натискат или се натискаха да влязат в календара?! Да не би да са по-балами от нас, че да искат да хвърлят някакви луди милиона на вятъра без да може да се спечели от това?! Една година нямаше Гран При на Белгия на пистата Спа и белгийците газ пикаеха какви загуби били за тях и направиха всичко възможно, за да се върнат в календара и успяха...

Та едва ли точно ние сме най-умните, че да твърдим, че ще сме на загуба! Следя формулата редовно от 1994-а, иначе почнах да я гледам 1992-а по сателита. Затова време видях как в календара се появяват нови писти, връщат се стари, трети се махат и тн. И понеже винаги съм се чудел защо в България си нямаме писта следях информациите по въпроса (с масовото навлизане на интернет дори стана още по-лесно) и затова мога спокойно да ти кажа, че в целият свят има само едни идиоти, които се издъниха и това са турците! Само те не успяха да извлекат икономическа полза от пистата си и само те доброволно се отказаха от участие! Лично според мен това не говори добре за тях, но това е друг въпрос.
Ще ти дам пример с Австралия. Те си имаха писта, която неизменно бе част от календара - Аделаида, но въпреки това решиха да си построят чисто нова писта - Албърт Парк в Мелбърн! Общо всичко им излезе 320 милиона долара, австралийците си ги избиха за... 4 години! На четвъртата година реализираха първата си чиста печалба, тя беше 20 милиона долара! Т.е. за 4 години австралийците бяха реализирали ПРИХОДИ от 340 милиона долара!!! Според теб, ако нямаше печалби в това... дали австралийците щяха да изкарат 320 милиона долара, за да си построят НОВА, ВТОРА писта?! Друг е въпроса, че заради второто трасе останаха без стартове на Аделаида, защото Бърни Екълстоун не се нави да им даде 2 старта в един сезон! (Япония също има 2 писти и се редуват: Една година карат на Сузука, една година карат на Фиджи. В Германия е същото, редуват се Хокенхайм и Нюрбургринг! ;) Само в Австралия не ми е ясно защо не ги редуват, а хем доколкото знам австралийците продължават да поддържат Аделаида...)

Нали разбираш, че с оглед на всичко това просто няма как да ме убедиш, че един такъв проект ще бъде на загуба! Казах ти... единствените, които не успяха да реализират икономическа печалба са турците, всички други са на печалби и затова се борят със зъби и нокти да не изпуснат кокъла и да не изхвърчат от календара, а в същото време навсякъде по света се строят нови и нови писти! Казваш, че гледаш формулата от 2003-а година! Е спомни си тогава как тогава пистите в календара бяха 12, после станаха 14 и виж как сега са 19 и следващият сезон най-вероятно ще бъдат 21 кръга!!! Брех да им се чуди човек на всичките тези наивници защо се набутват със стотици милиони долари/евра, за да ни правят кефа на нас феновете на този спорт...

Кой би спонсорирал такъв проект? Най-малкото Международната Банка би отпуснала заем! Отделно, че българската държава също не би трябвало да се дърпа да финансира един такъв проект, съответно после да бъде собственик на пистата и да прибира всичките печалби в хазната! Ето примерно пистата в Москва се финансира изцяло от Русия! ;)


Как може да сравняваш Сингапур, Русия, Белгия, Япония, Корея, ОАЕ и т.н.
Точно тези държави са около 150 пъти по - развити от нашата родина. Там хората могат да си позволят лукса на писта от Ф1. Ние не можем да си позволим да качим пенсиите с 20 лв, камо ли да се влагат милиони в нещо, което българина най-малко го интересува, след като има да връща заеми на банки. Как го виждаш това - най - бедната и нещасна държава в ЕС да хвърля ненужно много пари за такава цел?

Хората ти казаха, че магистрала строим 20 години пак с чужди пари и не можем да я построим. Белгия е 10 млн с прекрасна инфраструктура, център на Европа, а и ГП на СПА е най-култовото и известно, след ГП на Монако.

Който иска да си похаби живота в сторене на писта, да го направи, няма лошо. Аз не помня кога запоследно е инвестирано в България и не знам дали ще доживея някаква сериозна инвестиция в родината :roll:
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 12:51

AnalBreaker написа:Как може да сравняваш Сингапур, Русия, Белгия, Япония, Корея, ОАЕ и т.н.

Ясно, че тези държави са много по-развити от нас! Но ги дадох за пример поради друга причина! Хората питаха дали един такъв проект може да си избие парите или ще бъде на загуба! След като развитите страни, които очевидно разбират от икономика щом са развити инвестират във Ф1... значи това е отрасъл, от който може да се печели! ;) Капиш?

AnalBreaker написа:Хората ти казаха, че магистрала строим 20 години пак с чужди пари и не можем да я построим. Белгия е 10 млн с прекрасна инфраструктура, център на Европа, а и ГП на СПА е най-култовото и известно, след ГП на Монако.

Който иска да си похаби живота в сторене на писта, да го направи, няма лошо. Аз не помня кога запоследно е инвестирано в България и не знам дали ще доживея някаква сериозна инвестиция в родината :roll:


Уви, да така е! Магистрала Тракия се прави повече от 20 години, а за Хемус не ми се мисли... може би ще е готова, за внуците ми! Но нали разбираш, че това се дължи изцяло на нас българите! Първо политиците окрадоха 90% от парите за магистралите, като с тях си построиха баси палатите и баси хотелите..., второ българите, през чиито имоти трябваше да мине трасето също до последно извиваха ръцете на държавата и искаха нереално високи обезщетения...

Но все си мисля, че при строежа на пистата на Ф1 няма да има такива изцепки! Особенно ако наемем консорциум, който да построи пистата! ;)


В крайна сметка взе да ми писва и може и аз да финансирам строежа на пистата! :mrgreen: :mrgreen: :geek: 8-)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот AnalBreaker » 16 окт 2010 13:55

Нали се сещаш, че ние българите сами ще се унищожим. Варианта да има Ф1 в България е равен на нула! Няма идиот, който да инвестира и се надявам да го разбереш ;)

Ако ти решиш да правиш писта, аз ти обещавам, че ще съм първият посетител на пистата ;) :mrgreen:
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 14:09

AnalBreaker написа:Нали се сещаш, че ние българите сами ще се унищожим. Варианта да има Ф1 в България е равен на нула! Няма идиот, който да инвестира и се надявам да го разбереш ;)

Ако ти решиш да правиш писта, аз ти обещавам, че ще съм първият посетител на пистата ;) :mrgreen:


Ще ти подаря първият отпечатан билет, бирата е от теб! ;)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта