Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44061
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот rhaegar » 16 окт 2010 00:23

Ние една магистрала не можем да построим 20 години щото се крадат парите, камо ли писта. И не се сещам кое е това място в България, дето ще се построят хотели за 200 хиляди души минимум, заедно с цялата инфраструктура, необходима за приемане на състезание, които я се използват повече от седмица годишно, я не.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 00:32

rhaegar написа:Ние една магистрала не можем да построим 20 години щото се крадат парите, камо ли писта. И не се сещам кое е това място в България, дето ще се построят хотели за 200 хиляди души минимум, заедно с цялата инфраструктура, необходима за приемане на състезание, които я се използват повече от седмица годишно, я не.


Нали затова пистата ще се прави край София, че там има достатъчно хотели! ;) А от София до пистата ще се стига с автобуси примерно ;) Близко е до акъла...
Нали отначало плановете бяха пистата да е край Сливен, но точно заради липсата на достатъчно хотелска база и летище отрязоха Сливен... ;)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 00:34

Самия факт, че броя на стартовете се увеличава, дали не ти говори нещо? А я ми кажи, според теб, какво стана със зрителския интерес на Ф1 през последните две-три години?

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44061
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот rhaegar » 16 окт 2010 00:40

megan fox написа:
rhaegar написа:Ние една магистрала не можем да построим 20 години щото се крадат парите, камо ли писта. И не се сещам кое е това място в България, дето ще се построят хотели за 200 хиляди души минимум, заедно с цялата инфраструктура, необходима за приемане на състезание, които я се използват повече от седмица годишно, я не.


Нали затова пистата ще се прави край София, че там има достатъчно хотели! ;) А от София до пистата ще се стига с автобуси примерно ;) Близко е до акъла...
Нали отначало плановете бяха пистата да е край Сливен, но точно заради липсата на достатъчно хотелска база и летище отрязоха Сливен... ;)



София има хотели за 200 000 души, минимум? Ми хубаво. То и без това само писта няма там, колко му е. След това една космическа площадка, автомобилен завод, пристанище на Перловска река и секретна база на ЦРУ ще направим.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 00:51

rhaegar написа:София има хотели за 200 000 души, минимум? Ми хубаво. То и без това само писта няма там, колко му е. След това една космическа площадка, автомобилен завод, пристанище на Перловска река и секретна база на ЦРУ ще направим.


Е не само София... включи и околностите, около самата писта определено ще трябвя да се изградят и нови хотели..., но направили се писта, хотелите ще се появят моментално. ;) А в бройката от 200 хиляди... недей забравя и частните квартири, които не са хотели! ;) + че българите, които ще ходят на състезанието... по-голямата част от тях няма да има нужда от хотели! Те след състезанието ще си се прибират по домовете. ;)

А колкото до автомобилният завод... още през 2000-а година Мерцедес искаха да направят завод край Велико Търново, но тогава онзи задник Иван Костов, който тогава беше премиер не пусна немците на нашият пазар и те отидоха в... Турция и направиха там завод! Определено от това щеше да спечели много родната икономика, да имаме такъв мастит инвеститор от световен мащаб, да не говорим каква реклама щеше да е това за страната ни поне в Германия и щеше да докара още немски инвеститори, но онзи циганин осра нещата, а турците намазаха здраво! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ето в Ловеч Гриша Ганчев докара някакви китайци да правят джипове, така че не виждам защо в София или в околността, или пък в друг регион да няма завод за автомобили - най-малкото това ще са нови работни места! Да не би родната икономика, или в частност тази на столицата ни да няма нужда от това?! :? :shock:
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44061
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот rhaegar » 16 окт 2010 00:58

Явно ти все още вярваш в тая държава.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 01:02

rhaegar написа:Явно ти все още вярваш в тая държава.


Ми тя е моята родина, нямам друга и докато съм жив ще вярвам и ще се надявам в нейният просперитет, както и ще се боря да има такъв! Ясно, че страната ни има много косури, но все пак си я обичам, приемам я такава, каквато е със всичките й недостатъци и ще се мъча да помогна все с нещичко, за да стане едно по-добро място за живеене! Още преди 15 години баща ми искаше да емигрираме в Испания, тогава имахме златна възможност за това, но аз бях твърдо против и отказах!
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 01:07

Ако сделката за Мерцедес е била толкова изгодна за държавата, колкото и тая писта, по-скоро е поредното добро дело на Костов. Но пък ми прави впечатление, че имаш адски много информация. Би ли споделил малко параметрите на проекто сделката с Мерцедес, както и един бърз приходно-разходен план на евентуалната писта - терени, инфраструктура, брой места, брой стартове, други дейности, друга прилежаща инфраструктура, маркетинг, параметри на договора...? Адски съм заинтересуван, щото имам и имоти в близост, та да знам дали да инвестирам нещо?

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот megan fox » 16 окт 2010 01:25

tprodanov написа:Ако сделката за Мерцедес е била толкова изгодна за държавата, колкото и тая писта, по-скоро е поредното добро дело на Костов. Но пък ми прави впечатление, че имаш адски много информация. Би ли споделил малко параметрите на проекто сделката с Мерцедес...


Виж от 2000-а година насам доста вода изтече. Ест в медиите не бяха обявени пълните параметри по сделката, част от тях си оставаха конфедициална информация, но това, което си спомням от опоменатото е следното. Мерцедес имаха нужда от голям терен за завода си! Отначало се скараха МО и Община Велико Търново. И двете искаха да отпуснат терен на Мерцедес срещу съответната цена, разбира се. В крайна сметка МО (Министерство на Отбраната) надделя в спора. Но точно въпросният терен бе ябълката на раздора м/у правителството на Костов и Мерцедес! Мерцедес се задължаваха да отворят 1200 работни места, както и да продават продукцията от завода на преференциални цени на вътрешният пазар, разбирай сега един Мерцедес щеше да ти излиза с около 1/4 по-евтино, което никак не е малко, в замяна немците поискаха терена също на преференциални цени, но от МО отказаха и искаха да им го продадът на пазарна цена! Това отказа немците и те си биха камшика. После в медиите тръгна слух (нямам представа колко е достоверен), че видите ли Костов е бил обещал, че Мерцедес ще вземат терена на цената, която искаха немците, но срещу съответната комисионна за него! Ест немците не толерират такова извиване на ръце и корупция и направиха най-нормалното - отидоха да инвестират другаде! Парадоксалното и болезненото е това, което направиха турците: срещу абсолютно същите условия те предоставиха терен на Мерцедес АБСОЛЮТНО БЕЗВЪЗМЕЗДНО! Срещу договор за 30 години, че немците ще гарантират 1200 работни места + по-евтина продукция на вътрешният пазар турците ПОДАРИХА терена на Мерцедес!!!

tprodanov написа:както и един бърз приходно-разходен план на евентуалната писта - терени, инфраструктура, брой места, брой стартове, други дейности, друга прилежаща инфраструктура, маркетинг, параметри на договора...? Адски съм заинтересуван, щото имам и имоти в близост, та да знам дали да инвестирам нещо?


Брой стартове: доколкото помня на България се гарантираха 8 старта във Формула 1, договора с MOTO GP мисля, че беше за 5 старта! Ако организаторите се договорят с DTM, Формула Мастър, Формула 3... стартовете ще станат чувствително повече. Ест всички тези договори подлежат на преподписване при тяхното изтичане, разбира се стига и двете страни да желаят това. ;)
Край пистата ще са нужни ПОНЕ 50000 парко места, а това означава десетки декари терени! В интерес на истината цените на земята в Доброславци вече скочиха със 100%!
Маркетинг... това много зависи колко агресивна реклама ще се направи! Най-запалените фенове ще си купуват фенски артукули, но заради по-ниският стандарт на живот, точно това няма да бъде много печелившо занимание у нас!
Най-печелившият бизнес ще бъде точно отдаването на стаи под наем за нощувки, т.е. частните квартири в близост до пистата! Заведенията за бързо хранене също ще се харчат много!
Но няма как да ти дам каквито и да е било цифри, защото всичко зависи от капацитета на пистата! Когато има яснота колко точно ще бъде той... смятай, че средно на сезон 80% от него ще бъде зает! От тия 80% половината ще са българи, които не са много платежоспособни и сам си направи изводите! ;)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще има Формула 1 в Сочи, а не в Доброславци

Мнениеот tprodanov » 16 окт 2010 01:34

Знаеш ли, така хората си мислеха и за зимната олимпиада, колко хубаво би било да е тук. Едва сега, когато се виждат инвестициите във Сочи, и колко сме далече от тях, започва да си личи глупоста на кандидатурата ни. Аналогичен случай. Иначе - казах каквото мисля по темата, и единствено мога да се повторя, няма смисъл.

Колкото до терена на Мерцедес, нещо не се връзва. И то сериозно. Един имот, около Велико Търново и то 2000 година е една напълно пренебрежима сума за инвестицията, която биха направили. Сравнено с цената на завода дори не би си заслужавало воденето на преговори, ако ще и 10 пъти да вдигнат цената е все тая. Това по никакъв начин не би изгонило Мерцедес от тук. Ако някой ги е изгонил, то причината определено не е това.


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта