Предложения за нов селекционер на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот ogrizko » 14 юли 2023 11:25

Реших да пусна една по-обща тема, която да може да се използва винаги при нужда :mrgreen:

Напоследък взе да ми се върти упорито една идея - Станимир Стоилов - Мъри да бъде назначен за нов национален селекционер на България. В Левски показа, че може от нищо да направи нещо дето се вика и има нюх как добре да си подбере играчите. Също така определено умее да приказва и да надъхва отбора да показва най-доброто на което е способен и да изстиска максимума от играчите си. Другото е, че не е послушко и няма да позволи някой да му се меши за каквото и да е, иначе няма да бъде щастлив. Сега, че ще трябва да се изтърпи мрънкането относно времето и терените е вярно, но се преживява. Другото е, че не се знае кога може сам да реши да си тръгне внезапно, но каквото такова.

Може да изглежда, че се шегувам, но съм напълно сериозен в случая. Кръстаич още няколко мача и ще бъде аут, а на мен Мъри наистина ми изглежда като подходящ за национален селекционер, а и е свободен в момента. Вие какво мислите по въпроса? Не само относно Мъри, а и като цяло какви варианти за нов и сравнително успешен треньор начело на България виждате? :)
Изображение

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 455
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот Аврамов » 14 юли 2023 13:28

За мен най-добрият вариант за национален селекционер е тандемът Мъри-Херо, тъкмо и двамата към момента са безработни :) След последното европейско през 2004 г. с Пламен Марков, националният ни отбор изглеждаше добре единствено при Петър Хубчев и донякъде при Любо Пенев, така че това са четиримата, които биха могли да направят от нищо нещо с тези футболисти. Истината е, че под ръководството на Кръстаич нашите направиха няколко добри мача (победите над Гибралтар, Македония и Кипър и най-вече злощастното равенство със Сърбия), като според мен сърбинът трябва да остане до края на квалификациите.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот 1914.1902 » 14 юли 2023 13:50

Станимир Стоилов не обича мачовете през 3 дни, а квалификациите са направени по точно такъв начин. Някой друг трябва да бъде треньорът. Резултатите му през миналия сезон също не бяха кой знае колко убедителни, за да се разчита на него на тази позиция.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот ogrizko » 14 юли 2023 16:22

да, любо пенев също става ......според мен и велислав вуцов .....трябва някой дето може да овика играчите и да ги накара да играят ;))) но наистина си мисля, че мърито е много подходящ в момента, защото хората му се възхищават покрай това как вдигна левски и имат респект... дори и играчите са склонни да изпълняват каквото им каже ;)))

освен това не е вярно, в едно интервю беше казал, че иска мачове през 3 дни.... после защо взе да отлага не знам, но пък интересно сега като се замисля дали ще успее да отложи и някоя евроквалификация? :)))

мъри-херо ми звучи странно... и двамата са силни характери и не знам..

при хубчев беше добре, но си тръгна сам от националния и ме съмнява да го повикат пак него ;)
Изображение

Потребителски аватар
olympic teteven
Мнения: 1845
Регистриран на: 30 авг 2013 13:39
Местоположение: Тетевен
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот olympic teteven » 14 юли 2023 20:48

Ники Киров - Белия

drvasko98
Мнения: 6954
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот drvasko98 » 14 юли 2023 20:49

Постът е от значение, ако цялата пирамида действа както трябва. А Стоилов няма профил за национален селекционер. Той набляга на детайли в ежедневната работа, в нациоалния това е от третостепенно значение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот NOMER14 » 14 юли 2023 22:12

drvasko98 написа:Постът е от значение, ако цялата пирамида действа както трябва. А Стоилов няма профил за национален селекционер. Той набляга на детайли в ежедневната работа, в нациоалния това е от третостепенно значение

Точно мнение.
Мъри има само 2 мача с националите - срещу Беларус. Тогава беше лесно - Бербо с двамата Петровци и половината му отбор от Левски. Мъри може да научи отбор без звезди да играе и това го направи бързо в Левски за двата му престоя и дотук.
Търси се селекционер, а не треньор. Такъв беше чичо Митко. По горната аналогия отборът му също бе нарисуван.
С Чичовото и Хубчев имахме шансове до последните два мача в групите.
В националния трябва да играят най-добрите, а не млади резерви в долни дивизии на Европа или други продадени в чужбина с цел даден клуб да се освободи от него. Футболисти с минимум 30 мача годишно.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот ogrizko » 15 юли 2023 23:32

Мъри не беше ли треньор на националния на Казахстан ??? според мен може да се пробва, сега дали има или няма профил... все пак умее да си избира футболистите дето ще му свършат работа, знае какво и как да изисква... може би ще успее да извлече някакъв максимум, макар да не ни е голям потенциала :roll:
Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот NOMER14 » 16 юли 2023 19:51

Илиан се доближава до неговия профил.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Предложения за нов селекционер на България

Мнениеот ogrizko » 20 юли 2023 17:13

NOMER14 написа:Илиан се доближава до неговия профил.

доближава се, но си има отбор в момента ;) затова трябва да гледаме повече към свободните треньори... хубчев, мъри, херо, белия и т.н. не че любо пенев не може да напусне хебър примерно ;)
Изображение


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта