Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот Непринуден » 12 окт 2020 11:49

Фактите са следните. Няма национален отбор и се получават смешни резултати, а ако гледаме обективно, то отбори от сорта на Косово, Люксембург, Фарьори са вложили много повече усилия във времето и би било логично от тук нататък не само да сме на тяхното ниво, а и определено да негодуват ако не ни бият. Може да са малки държави, но все пак някакъв футбол имат, а при нас е сбирщина.

На клубно ниво същата простотия. Изключение където има крадени пари като в Лудогорец и ЦСКА в момента или спуснати пари като Берое и Локо Пд, но само първите две са достатъчни за нещо в турнирите. Вторите два отбора помощта им стига за достигане до турнирите. При това първите два успяват основно не с БГ футболисти.

В БФС крадци ли са или просто отвсякъде са заобиколени от неблагоприятни фактори няма значение. Така или иначе нищо не става.

Постоянния припев да се дава път на младите и да се отделят пари за ДЮШ очевидно не става без държавата. Крадците на пари не им се дава ей така за нещо несигурно, за нещо далеч в бъдещето, за нещо от което може друг да жъне успехи когато вече ги няма. Държавата не си прави такива сметки и е по-различно, но държава от 30 години няма.

Всякакви футболни специалисти, в това число и известни имена, включително харесвани от синята, червената или друга общност, са го обърнали като депутатите. Тук съм за малко и гледам да взема каквото мога. Договорени високи заплати, комисионни, пускане на спуснати от горе футболисти, пълен батак.

Ние, феновете по стадиони, форуми, телевизии, можем да говорим и желаем много и наистина сигурно е така, но дотам. Говорим си. Не даваме насоката на футбола в България.

В резултат на всички тези факти имам едно предложение, което трябва час по-скоро да се гласува. Убеден съм, че мнозина ще разсъждават като мен.

1. Да се спре участието на националния отбор. Просто няма смисъл. Вече дори и на феновете не им пука от гротескни загуби. Толкова им е далечен националния отбор. Едва ли го възприемат и като "на Българя", а по-скоро като циркаджийска команда. Ако след години отново има футбол у нас ще подновим състезанията в календара на ФИФА и УЕФА.
2. Да се спре наградата Футболист на годината. В миналото тези които я вземаха привличаха десетки хиляди по стадионите, а и днес се споменават тези бивши футболни величия при спорове във форума. Сегашните си играят там нещо за себе си и да припечелят някой лев докато са млади. Не може Неделев да е като бог в България, а Димитър Илиев излючително добър за родната лига и всичко това навън да е лесно преодолим брак за който и да е съперник. Най-доброто в България-като изброените двама и още една дузина трансферирани навън и до един оакали се-е изключителен въздух под налягане за международните стандарти. Какъв футболист на годината ще правим от тези любители на футбола!? Едно време беше интересно след сблъсъците през годината дали ще е нашия или техния водещ играч, сега предизвиква само смях.
3. Да се отмени турнира за КБ. Няма никакъв смисъл. Една квота за Европа, която ще отиде иначе в 3-4 в класирането, където дори се иска повече постоянство. Лудогорец не ебава турнира, Левски не може, ЦСКА или от там или от второто място в Европа, откъдето дойде, Локо Пд го взема и се отазва в последните кръгове в първенството да гони вече никому ненужно класиране, а ако не беше взел купата щеше да успее през първенството. Няма смисъл.

Спиране на националния, махане на футболист за годината, спиране на купата.

По-малко инициативи, по-добре. Да остане там само лигавото първенство и ако някой успее след това в Европа да не е без хич футбол в България. Другото е безмислено.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот DanailG » 12 окт 2020 12:09

Аз съм съгласен с написаното и предложеното, но то няма да донесе никакви ползи за в бъдеще. Нещо повече, вероятно ще бъдем наказани от УЕФА. Вместо да прилагаме подобни мерки, можем по много по-лесен да решим тези проблеми. Стига да има желание за това. А ръководния пост в момента явно няма. Именно за това той трябва да бъде сменен и час по-скоро да се проведе конгрес, за да се сменят сегашните делегати с нови, и най-важно с ново мислене. От там нататък смятам, че в България има хора със съвременно и модерно мислене, които могат да начертаят един модел, който едновременно да следват всички национални отбори и след години да започнем да наблюдаваме отплепване от това дъно, в което се намираме в момента.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот Непринуден » 12 окт 2020 12:20

БФС да го реши, за да не бъдем наказвани. В противен случай всяко продължаване на участия на националния се превръща като томболата за зелената карта в САЩ. Там който изтеглят получава виза, тук който викнат получава по-лесно трансфер в чужбина.

В такъв случай да се отпуснат квоти на отделните отбори и всеки да си я попълва с най-належащите за трансфери. На произволен принцип теглим левскари, цесекари и други и на който се усмихне щастието да почерпи. Друго не може да се направи от националния освен някой да припечели от участието си в него. За съревнование на футболния капацитет на нацията на международно ниво не можем да говорим. Разбира се искат ни се такива мачове ама нашите са по-зле вече от бармани, таксиджии и всякакви аматоьори. Наистина няма смисъл. Или някой се надява на Райнов, Турицов и сие?
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот DanailG » 12 окт 2020 12:27

Именно със смяната на сегашното ръководтсво трябва да бъде изкоренена и тази порочна практика националния отбор да е тържище за трансфери на запад. Познавайки манталитета на сънародниците ни съм крайно скептичен за подобно нещо, но вярвам, че могат да дойдат достатъчно сериозни и твърди в действията си хора, които да прекратят тази дейност. Иначе всичко останало не би имало никакъв смисъл.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23087
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот W84me » 12 окт 2020 13:21

Абе снощи Краев не игра, що не ги убихме тея с Кирчо и Йомата? :o :o
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 454
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот Аврамов » 12 окт 2020 13:40

DanailG написа: Не беше ли точно ти онзи, който преди няколко дни ме опровергаваше за класата на Дерменджиев ? И за какъв Хубчев говориш, като той е дори по-голямо зло от чичо Гошо. Ако наистина са останали милееще за футбола в родния съюз трябва да се съберат още днес и да решат какво да правим с този спорт в бъдеще, за да може още след мача в сряда да започнем работа по едно ново начало. Дано са останали мислещи хора и осъзнаят, че няма никакъв смисъл да продължаваме по този начин.


Да, казах, че Дерменджиев е класа, с оглед на това, че класира на два пъти Лудогорец в групите на ШЛ. Но явно е едно да ръководиш клуб с големи финансови възможности и изградени футболисти, а съвсем друго да направиш правилна селекция измежду многото футболисти и да изградиш боеспособен отбор. Явно с второто чичо Гошо не се справя и го доказа в мачовете досега - нито селекцията му е селекция, нито тактиката тактика. А за Хубчев наистина няма какво да говоря, след като самите резултати говорят достатъчно красноречиво - победи над отбори като Холандия, Швеция и Норвегия и класиране на отбора на плейофите за европейското чрез Лигата на нациите. Кой след Пламен Марков е постигал нещо повече от него? Лично за мен само Хубчев и Мъри Стоилов са способни да изправят този отбор на крака, но няма да се върнат. Иначе за БФС и новото начало съм напълно съгласен, но не вярвам да бъде направено нещо на практика. Ще си останат само с обещанията и празните приказки, както досега.

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот DanailG » 12 окт 2020 13:48

Ами аз имам собствено мнение, което е и свързано и с това кой е един от подходящите според мен фигури да поемат отбора в бъдеще и да не просто да го води, а да изгради една дисциплина и себераздаване сред играчите. И това е Любо Пенев. Лично аз смятам, че в периода, когато той бе начело играхме най-добър футбол и шансовете за класиране ни бяха най-реални. Само че това да се случи трябва да последват първо много ръководни промени . Качествата на Мъри Стоилов е неуспорими, но не смятам, че той ще се съгласи да води национален отбор.

botevplovdiveoe
Мнения: 826
Регистриран на: 24 окт 2009 22:53
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот botevplovdiveoe » 12 окт 2020 15:33

Съгласен съм за игара ни при Пенев, но БФС не обичат треньора да реди състава и заради това набързо Ивелинчо Аулина и ко. му намязаха ските. За треньорските качества на Дерменджиев не можем да съдим от национала, защото нито той си прави селекцията, нито той реди състава. Но пък определено можем да съдим за човешките му такива.
КАУЗА КОЛЕЖА!

Вълчан
Мнения: 4273
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот Вълчан » 12 окт 2020 15:38

Дерменджиев обърса състава с Унгария. После пусна почти нов с тези ботушари. Следващият ще направи споика от тези 2 състава и ще стане работата. Гаранция. Иска ми се да пусне онова пъпчивото от Славия. Или другото от Лудогорец момче. Току виж развинтили тези от Уелс.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17532
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Финландия-България ,19:00 ч. 11.10

Мнениеот pomiqrat » 12 окт 2020 16:40

На 51-во място сме. Не е толкова зля.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта