Относно расизма

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
nikivarna
Мнения: 347
Регистриран на: 30 сеп 2010 23:46
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот nikivarna » 16 окт 2019 22:01

Хайде някой да ми обясни защо АЗ трябва да харесвам мургави и тъмносини? Ами не ги харесвам. Аз и брюнетки не харесвам. Това расизъм ли е? Пък и какво лошо има в това човек да харесва повече индивиди от своята раса. Другото което ми е смешно е колко са комплексирани афро-американците - те сами си казват ,че У-У-У-У е маймунско и е насочено срещу тях ;). Защо ли?
Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21357
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот metodito » 16 окт 2019 22:36

Captain Stottlemeyer написа:Нищо не пречи и да спретнем един лек анти-английски бойкот. Може да захвърлим тениските с английски символи - колко англичани сте виждали с фланелки с българското знаме, или на някой български клуб, или с фланелка, на която пише "Аз обичам България"? И стига журналята са преписвали новини от английските медии, стига сте ни занимавали с глупости, къде заминавали принц Чарлз и Кейт (тази поне е готина за разлика от грозния си мъж), стига са ни писали бълвочи за малките принцчета и принцески - какъв бил цветът на акото им, и прочее, и прочее!
Колкото до протеста на държавно ниво - няма лошо, но Борето Джонсън ще каже, че медиите в кралството са независими и - толкоз! Все пак, нищо не пречи да се опита - както е казал Казанова: Не можеш да изчукаш всички жени по света, но поне можеш да се опиташ! ... :lol:

Ел Капитан, както винаги, рядко пишеш, но винаги на място. Бих те допълнил. Някой да се сети за некъв слоган, нещо такова и да го разпространи в Сурат тефтера - некво вирусно, некви мемове (правилното е" мийм", ама тей си се знае). Държавата в лицето на Боко и Боби ни акат по главата, нека да им покажем, че на нас не върви. Лошото, което може да се случи е да придобие популярност някаква тъпня, дето да заприличаме наистина на тъпаци.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21357
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот metodito » 16 окт 2019 22:47

nikivarna написа:Хайде някой да ми обясни защо АЗ трябва да харесвам мургави и тъмносини? Ами не ги харесвам. Аз и брюнетки не харесвам. Това расизъм ли е? Пък и какво лошо има в това човек да харесва повече индивиди от своята раса. Другото което ми е смешно е колко са комплексирани афро-американците - те сами си казват ,че У-У-У-У е маймунско и е насочено срещу тях ;). Защо ли?

1. На терена нямаше нито американци, нито африканци.
2. Не би трябвало, пич, някой да ти казва какво да харесваш, но може да ти каже към кого да не проявяваш агресия, омраза. Не те кефят, не ги коментирай. Както не би трябвало някой да те упреква, че обичаш само блондинки, но ако почнеш да тролиш някакви брюнетки, щото са брюнетки, а не блондинки, тогава не е ок. В България този... проблем, за който намекваш го няма. В Германия, Швеция и тъ нъ, го има.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21357
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот metodito » 16 окт 2019 22:54

WPWW написа:
Моите впечатления са за обратното - при децата е изявена расовата сегрегация и ако имат избор, не желаят да са заедно с мургави. Друг е въпросът, че чалга феновете стават по-"толерантни" покрай личната си деградация. Но да приемем, че децата си играят мирно и нормално, винаги ще е ясно, че "ние" и "те" не е един народ. При империите като британската и сащ е друго, част от малцинствата е интегрирана, но много по-голяма не е, но те се правят, че не го виждат.

На мен не ми е било "ясно", като бях дете и си играехме.
Иначе нещо офтопик. Като играехме мач, по-често бяхме "смесени" отбори. Не заради друго, ми често ги биехме и не беше интересно... Всеки от тях беше некъв луд с топка в крака. Един на един те прави крив. Но не си подаваха. Хванат го трима тоя и дотам. Ние пък си подавахме. Цък-цък, гол. Пък те искаха кът' хваната топката и сами да влязат във вратата с нея.
Последна промяна от metodito на 16 окт 2019 22:57, променено общо 1 път.

vlater
Мнения: 16
Регистриран на: 01 юли 2018 19:54
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот vlater » 16 окт 2019 22:57

galin56 написа: ...
Да, аз ти казвам точно какво е расизъм. Когато обобщаваш, че имаш проблем с цяла група хора, без да познаваш дори някои от тях си е расизъм отвсякъде.
Ето го и точното определение:
"Расизмът е предразсъдък, основан на вярата, че съществуват човешки раси, които да имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които да предопределят тяхната култура и способности."
Щом според всички издевателстват върху другата раса какво е? Предрасъсдък спрямо всички.
Гарантирам, че не всички "издевателстват".

О напротив познавам, познавам. Нека ти задам тогава така въпроса - когато група хора вилнеят навън посреднощ в 2-3 часа и това се повтаря лятото доста често, и определено имам проблем с това аз расист ли съм? И когато хората започват да недоволстват от шума от съседните входове - те расисти ли са след като не ги познават? Когато живеят част от тази група хора във входа който живея и не плащат и сметките им се начисляват на другите, останалите расисти ли сме след като имаме проблем? Когато един от тези индивиди уби човек с нож и му се размина щото сигурно по-мургав, аз какво да им се радвам ли?
Когато в центъра се смилиш и дадеш на просеща жена пари и в следващия момент те наобиколят няколко такива индивида и започват да искат, дори и тази на която си дал почва и тя да иска и какво? Следващия път пак да дам щото не я познавам? И пак ли ставам расист ако не дам?
И под "издевателства върху другата раса" имах предвид точно наште братя роми и техните издевателства върху други хора. И какво и те ли стават расисти изведнъж? Или май всички станахме расисти?

Аз нямам проблем с човек ако се държи нормално. Но ако отида на едно поле, стъпя на мина, която не гръмне, следващият път няма да отида пак на това поле, щото видиш ли някой ми казва че съм бил имал предразсъдъци и не цялото поле е осеяно с мини. Това е един вид защитна реакция, не ме прави расист.
Последна промяна от vlater на 16 окт 2019 23:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21357
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот metodito » 16 окт 2019 23:04

Добре, де, аз да питам: в Унгария има сигурно далеч повече нео-нацисти като процент от населението от България. Защо аджиба, нито на "Групама Арена" (Ференцварош), нито...не помня какво гледах... Унгария - Словакия, май, не видях такива неща?

P.S. За хитлеристките поздрави говоря. То ясно, че чернокожи на терена нямаше.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот ivan56 » 16 окт 2019 23:16

metodito написа:
Captain Stottlemeyer написа:Нищо не пречи и да спретнем един лек анти-английски бойкот. Може да захвърлим тениските с английски символи - колко англичани сте виждали с фланелки с българското знаме, или на някой български клуб, или с фланелка, на която пише "Аз обичам България"? И стига журналята са преписвали новини от английските медии, стига сте ни занимавали с глупости, къде заминавали принц Чарлз и Кейт (тази поне е готина за разлика от грозния си мъж), стига са ни писали бълвочи за малките принцчета и принцески - какъв бил цветът на акото им, и прочее, и прочее!
Колкото до протеста на държавно ниво - няма лошо, но Борето Джонсън ще каже, че медиите в кралството са независими и - толкоз! Все пак, нищо не пречи да се опита - както е казал Казанова: Не можеш да изчукаш всички жени по света, но поне можеш да се опиташ! ... :lol:

Ел Капитан, както винаги, рядко пишеш, но винаги на място. Бих те допълнил. Някой да се сети за некъв слоган, нещо такова и да го разпространи в Сурат тефтера - некво вирусно, некви мемове (правилното е" мийм", ама тей си се знае). Държавата в лицето на Боко и Боби ни акат по главата, нека да им покажем, че на нас не върви. Лошото, което може да се случи е да придобие популярност някаква тъпня, дето да заприличаме наистина на тъпаци.


Ето готин слоган, днес го срещнах във ФБ :mrgreen:

Изображение
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3755
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот ivo55 » 17 окт 2019 08:03

galin56 написа:Да, това не е расизъм. Расизъм е да обобщаваш, както направи ти току що. Не всички си позволяват всичко както казваш според теб и не на всички не им пука. Те си имат образование и не ги виждаш в гетото , а в нормалните квартали и фирми да работят. И когато някой ги сравни с другите в гетото и слага всички под общ знаменател - ето това е расизъм.

Ами не, не е това. Въпрос на обща култура. В България нямаме идея какво е расизъм, защото такъв тук никога не е имало.
Расизъм е да смяташ определен тип хора за нечовеци, воден от убеждението, че щим не е с бяла кожа (например) то това не е човек, а е добитък или дивеч.
Много беше глупаво сравнението между робовладелството в Английската империя и Османското робство. Неграмотно сравнение.
Османлиите са смятали, че хората, които не изповядват исляма, са много прости, културно изостанали и те следва да ги поправят. А не, че не са хора. Докато саксонците-расисти са убедени, че съществата с по-различни антропологични белези са нещо друго, а не хора. И съответно няма как да бъдат направени хора. Като саксонския расизъм през специфичното им чувство за превъзходство е пренесен по кръв в техните робски колонии, включително в Северна Америка, Африка и Индия.
А българските подражатели-имитатори на тази саксонска теория са просто много невежи и социални аутсайдери.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 17 окт 2019 09:25

vlater написа:
galin56 написа: ...
Да, аз ти казвам точно какво е расизъм. Когато обобщаваш, че имаш проблем с цяла група хора, без да познаваш дори някои от тях си е расизъм отвсякъде.
Ето го и точното определение:
"Расизмът е предразсъдък, основан на вярата, че съществуват човешки раси, които да имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които да предопределят тяхната култура и способности."
Щом според всички издевателстват върху другата раса какво е? Предрасъсдък спрямо всички.
Гарантирам, че не всички "издевателстват".

О напротив познавам, познавам. Нека ти задам тогава така въпроса - когато група хора вилнеят навън посреднощ в 2-3 часа и това се повтаря лятото доста често, и определено имам проблем с това аз расист ли съм? И когато хората започват да недоволстват от шума от съседните входове - те расисти ли са след като не ги познават? Когато живеят част от тази група хора във входа който живея и не плащат и сметките им се начисляват на другите, останалите расисти ли сме след като имаме проблем? Когато един от тези индивиди уби човек с нож и му се размина щото сигурно по-мургав, аз какво да им се радвам ли?
Когато в центъра се смилиш и дадеш на просеща жена пари и в следващия момент те наобиколят няколко такива индивида и започват да искат, дори и тази на която си дал почва и тя да иска и какво? Следващия път пак да дам щото не я познавам? И пак ли ставам расист ако не дам?
И под "издевателства върху другата раса" имах предвид точно наште братя роми и техните издевателства върху други хора. И какво и те ли стават расисти изведнъж? Или май всички станахме расисти?

Аз нямам проблем с човек ако се държи нормално. Но ако отида на едно поле, стъпя на мина, която не гръмне, следващият път няма да отида пак на това поле, щото видиш ли някой ми казва че съм бил имал предразсъдъци и не цялото поле е осеяно с мини. Това е един вид защитна реакция, не ме прави расист.

Човек напълно те разбирам какво искаш да кажеш. Когато някой убие друг с нож трябва да иде в затвора до живот. Идентифицираш го и го разкатаваш. С две ръце съм ЗА. И аз мразя от дъното на душата си подобни изроди. Но в Бг има не знам колко точно, но се твърди, че са м/у половин и един милион цигани. Със сигурност не всички убиват с нож. Просто това ти казвам, че не трябва да се обобщава за целия етнос/група.
Същото като на стадиона както беше. Не можеш да кажеш, че всички българи сме като приматите от сек Б тор , както направиха англичаните в техните сайтове и вестници.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 17 окт 2019 09:39

metodito написа:
WPWW написа:
Моите впечатления са за обратното - при децата е изявена расовата сегрегация и ако имат избор, не желаят да са заедно с мургави. Друг е въпросът, че чалга феновете стават по-"толерантни" покрай личната си деградация. Но да приемем, че децата си играят мирно и нормално, винаги ще е ясно, че "ние" и "те" не е един народ. При империите като британската и сащ е друго, част от малцинствата е интегрирана, но много по-голяма не е, но те се правят, че не го виждат.

На мен не ми е било "ясно", като бях дете и си играехме.
Иначе нещо офтопик. Като играехме мач, по-често бяхме "смесени" отбори. Не заради друго, ми често ги биехме и не беше интересно... Всеки от тях беше некъв луд с топка в крака. Един на един те прави крив. Но не си подаваха. Хванат го трима тоя и дотам. Ние пък си подавахме. Цък-цък, гол. Пък те искаха кът' хваната топката и сами да влязат във вратата с нея.

Според мен при децата точно няма как да е изявено такова нещо. Раждаш се на тоя свят и ти не знаеш че съществува подобно нещо. Играеш си с другите и поне в началото всички са ти всьо равно. Дали косата им е руса или черна, или кожата на теб ти е все тая. Обаче като поотраснеш(станеш на 5,6 -10 години), както със всичко останало, започваш да копираш от родителите ти. Ако те започнат да ти втълпяват негативно отношение спрямо примерно черните, и ти започваш да го мислиш за нещо нормално.
Незнам сигурно някой психолог би могъл по-добре да го обясни.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта