EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

peliforewer
Мнения: 9553
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот peliforewer » 23 мар 2019 23:33

Снощи тук не се е спало :) ,направих си труда и изчетох всички коментари,мога отговорно да заявя че между коментиращите има двама-трима нечистоплътни.Само да напомня че снощи игра националният отбор на България,не ЦСКА,Левски,Ботев Пд или Черно море,така че злобните задявки на тема клубни пристрастия са напълно излишни.Ще се опитам да коментирам срещата напълно безпристрастно,започвам от треньора,той няма вина че са го сложили на този пост,виждам че 99% от коментиращите сме на мнение че в момента не разполагаме с футболисти които да са на средно европейско ниво,при това положение който и да е треньор все тая.Хубчев има свои виждания за играта и сигурно е човекът който иска най-много националния отбор на България да побеждава,сигурно допуска и грешки ще ги спомена при оценката ми за играта на футболистите,за мен беше необяснимо как ще започнеш мач с отбор като Черна гора без типичен централен нападател и въпреки това непрекъснато се центрираше.Не знам защо след като можеш да ползваш халф като Марселиньо се инатиш и не го взимаш в отбора.Лигата на нациите ни изигра лоша шега,там срещите в началото се играеха малко като приятелски,но когато се решаваше класирането всичко си дойде на място.Сега за футболистите,Ники Михайлов се представи добре,няма вина за гола, през второто полувреме извади чисто положение,колкото до положението през първото по-скоро имаше шанс че топката не се отзова във вратата,абсолютно същото положение Михайлов имаше и в срещата с Лудогорец,недостатък на вратаря беше че за разлика от мачовете с Левски не смееше да скача за високите топки в наказателното поле.Спорът кой от Ники и Пацо е по-добър е излишен щом и двамата са в България.Ст.Попов,напред с добри включвания но този път центриранията не му се получаваха,назад колеблив.Бодуров,много слаб мач,явно това че Хубчев го сложи отдясно в центъра на защитата му създаде дискомфорт и на моменти се въртеше като пумпал.Божиков,много хъс,желание,но отново направи дежурната си грешка и със Занев са основните виновници за гола който получихме,за мен двойка Бодуров,Антов щеше да свърши повече работа,поне са обиграни.Занев,много добро първо полувреме особено в офанзивен план,но елементарна грешка при гола и явно и физически му е трудно да издържи цял мач.Костадинов,първите 30 мин. не го видях,после влезе в мача и на фона на някои други се представи добре.Чочев,не съм му гледал мачове скоро в Палермо,но мисля че позицията му по-скоро е офанзивен халф отколкото дефанзивен както го постави Хубчев,явно и не е готов за мачове на такова ниво защото се видя как изнемогваше физически само след 45мин. игра,жалко че в борба за една безнадеждна топка получи такава тежка контузия,за тези които го "нахраниха" по-горе само ще кажа че това е един от най-интелигентните български футболисти с добро образование.Неделев,този мач го изигра на приливи и отливи,но това е човекът от който трябва да започва състава на отбора,в него има много футбол и мигове на гениалност,в момента наличието на Ивелин Попов ограничава Тошко.Галин Иванов,не е за титуляр в националния отбор.Спас Делев,не е за титуляр.Ивелин Попов,повече пречи отколкото е полезен,прекалено самочуствие,определено се щади в единоборствата.Резервите,Костов ще се запомни единствено с дузпата,важен детайл от мача но едва ли това му действие е достатъчно за да е национал,Славчев нито ме разочарова,нито изненада, неговата игра е почти винаги една и съща,нищо особено.Стигам до Мартин Минчев,ето нещо за което можем да кажем че това момче е откритието на този мач.Колкото и да надуват балона хрантутниците от БФС че се борим за едно от първите две места в групата,всеки реално мислещ човек му е ясно че Англия,Чехия,Черна гора,че дори и Косово имат по-добри футболни аргументи от нас защото разполагат с по-класни футболисти.Ако зависи от мен бих заложил на младите момчета като Антов,Минчев,защо не и Малинов защото явно това поколение не можа да постигне нищо значимо и няма смисъл да го мъчим повече.Не съм оптимист за мача в Косово,малко повече писах но съм на мнение че е по-добре да направиш един нормален коментар,вярно малко по-дълъг,отколкото да пишеш десетки простотии,само да напомня че това е мое лично мнение на фен и аматьор.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

peliforewer
Мнения: 9553
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот peliforewer » 24 мар 2019 09:13

Забравих да отбележа и "уникалното" излъчване на двубоя от БНТ,Петър Василев го издържах едно полувреме,второто изключих говора,този коментатор е нагледен пример за това какви хора работят в държавната телевизия.А за качеството на излъчване на мача няма смисъл въобще да говоря,всички го видяхте,копие от 1980г.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

samobotev
Мнения: 2247
Регистриран на: 20 май 2008 00:44
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот samobotev » 24 мар 2019 09:26

Напълно съм съгласен. И според мен бъдещето на отбора в офанзивен план трябва да е Десподов, момчето от черно море и Неделев. И вече покрай тях да играят Вутов, Краев ако си намери отбор в който да играе редовно. Колкото до Делев и Галин Иванов нито един от двамата не е по добър от по горе изброените, а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.
А щом дори Хубчев който не обича да пуска младоци се престраши и пусна този Минчев значи е видял нещо в него и смята че това ще е основен играч до 1 или 2 години.

Потребителски аватар
baltimore
Мнения: 1933
Регистриран на: 29 юли 2009 16:40

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот baltimore » 24 мар 2019 13:14

samobotev написа:Напълно съм съгласен. И според мен бъдещето на отбора в офанзивен план трябва да е Десподов, момчето от черно море и Неделев. И вече покрай тях да играят Вутов, Краев ако си намери отбор в който да играе редовно. Колкото до Делев и Галин Иванов нито един от двамата не е по добър от по горе изброените, а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.
А щом дори Хубчев който не обича да пуска младоци се престраши и пусна този Минчев значи е видял нещо в него и смята че това ще е основен играч до 1 или 2 години.


Или тези на пейката са били по-трагични от тези на терена.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот blue avalanche » 24 мар 2019 14:20

samobotev написа:Напълно съм съгласен. И според мен бъдещето на отбора в офанзивен план трябва да е Десподов, момчето от черно море и Неделев. И вече покрай тях да играят Вутов, Краев ако си намери отбор в който да играе редовно. Колкото до Делев и Галин Иванов нито един от двамата не е по добър от по горе изброените, а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.
А щом дори Хубчев който не обича да пуска младоци се престраши и пусна този Минчев значи е видял нещо в него и смята че това ще е основен играч до 1 или 2 години.

...а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.

Дрън-дрън... Хората отдаааавна са го казали: "Няма стари и млади футболисти! Има можещи и неможещи!"
Но ти, явно, си по-навътре в материята...
Мен от сън да ме бутнат ще избера да гледам "стария" Ван Перси, например... Или Ибрахимович... Пък ти си гледай "настървения и издържлив" Минчев!
Аз съм 100% сигурен, че един Роналдо(както е на 30 и кусур години) или един Г.Бейл, например, ще скъсат настървените и издържливи българчета на 60м спринт. Как смяташ?
Между впрочем, "настървените и издържливи" българчета под ръководството на Здравков ги гермечиха под път и над път. Който ги хване. Тези ли ще "оправят" национала?
Мерси!!!

silence
Мнения: 50
Регистриран на: 26 авг 2008 12:19
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот silence » 24 мар 2019 14:31

baltimore написа:
W84me написа:Само да кажа, че контузията на Чочев е от НЕможене! Няма как професионален футболист да си повежда така топката, просто не е нормално тоя да се нарича професионалист. Никой не му е виновен, че не може да се пази и прави нескопосани отигравания. Целият ни отбор е пълен с такива, които им трябват 10 докосвания, за да овладеят топката, за подаване не може и да се говори. Днес мога да отлича Михайлов и Страхил Попов. Другите бяха трагедия на трагедията. Костов раздвижи играта, но няма как централен нападател да направи нещо с такива халфове.


+1


Снощи гледах отчасти мача на Италия с Финландия. Италианците си взеха мача в свой стил, но ми направи впечатление колко добре държаха топката и разцъкваха финландците. Ние сме като куци коне в сравнение с тях - една огромна мъка, кофти спиране, подаване... мудно, липсва техника, няма креативност. Финландците ако ни сбарат, ще ни скрият топката.

samobotev
Мнения: 2247
Регистриран на: 20 май 2008 00:44
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот samobotev » 24 мар 2019 15:08

Тоя пък Здравков е най бездарния треньор в България. Не че сега сложиха по добър на юношите, пак по партийна линия е назначението. Но и преди мача с Черна гора се прогнозираше резил четях коментари от порядъка на 2 и 3 на 0 но накрая завършихме наравно. Сега пак същата работа, всеки фен обиден на Хубчев, че не викнал половината играчи от любимия му отбор предвижда някакви разгроми и резили. И за това естествено са виновни играчите на другите отбори. Е да ама не става така нито в лигата на нациите нито онзи ден срещу черногорците. Та гледайте малко по реално на нещата, а не само през фанатизираните си фенски очила.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот Непринуден » 24 мар 2019 17:10

blue avalanche написа:
samobotev написа:Напълно съм съгласен. И според мен бъдещето на отбора в офанзивен план трябва да е Десподов, момчето от черно море и Неделев. И вече покрай тях да играят Вутов, Краев ако си намери отбор в който да играе редовно. Колкото до Делев и Галин Иванов нито един от двамата не е по добър от по горе изброените, а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.
А щом дори Хубчев който не обича да пуска младоци се престраши и пусна този Минчев значи е видял нещо в него и смята че това ще е основен играч до 1 или 2 години.

...а младостта винаги е по настървена и издръжлива от староста.

Дрън-дрън... Хората отдаааавна са го казали: "Няма стари и млади футболисти! Има можещи и неможещи!"
Но ти, явно, си по-навътре в материята...
Мен от сън да ме бутнат ще избера да гледам "стария" Ван Перси, например... Или Ибрахимович... Пък ти си гледай "настървения и издържлив" Минчев!
Аз съм 100% сигурен, че един Роналдо(както е на 30 и кусур години) или един Г.Бейл, например, ще скъсат настървените и издържливи българчета на 60м спринт. Как смяташ?
Между впрочем, "настървените и издържливи" българчета под ръководството на Здравков ги гермечиха под път и над път. Който ги хване. Тези ли ще "оправят" национала?
Мерси!!!


Ами точно това е. Тези минаха много години и никога не показаха, че можеха. Може по-младите и те да се окажат такива, но все още не им е минало времето. На кого да заложа? На доказано не можещи над 30 или на вероятно не можещи на 20? Първите са сигурни, вторите не в неможенето.

ОК, но стария Стоичков или друг от четвъртите тук някъде е отпразнувал 50-годишнина. Прекалено фантастично звучи треньора на Етър и сега да ни изкара квалификациите.

И пак погледа е сектантски "само Левски". Това че между тримата посочени няма левскар не може да формира цяло едно мнение. При това лишено от логика и мисъл.

samobotev, тези са секта и четат първосигнално, като бик спрямо цветовете. За целта казвай "тримата в офанзивен план плюс Пламен Илиев на вратата", нищо че последния не е офанзивен пост. Просто ще започнат да четат. Няма ли някъде "само Левски" трудно четат. Това са първосигнални хора с най-много основно образование. Използвай елементарни похвати за привличането им. Там едно и "не сте могли да изкарате офанзивни играчи, защото всички власти ви репресират и целия свят е срещу вас"(сами срещу всички) също ще свърши работа. Ако пък добавиш и нещо в посока тире, Литекс съвсем ще ги спечелиш за каузата да прочетат написаното.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот Непринуден » 24 мар 2019 17:17

Аз лично бих пуснал всички млади български футболисти, които са играли напоследък в ЧМ и Етър. Двата отбора не участват в далавери с БФС и играха истински футбол. Треньорите им са футболисти от онова последно гигантско поколение и разбират нещата, минали са през истинския футбол. Дори и слаби да са футболистите лъха на футбол там. Защо да не ги пробвам?

И после пак така с всеки отбор играещ футбол въпреки съдии, БФС-та и без задължително да е с трофей. То се вижда когато някой играе какво става. Морето попиля първите 3 отбора, а Етъ така се засили в гонене на шестицата, че дори и когато вече не им трябваше по инерция биха навън Славия. Нещо което само преди година не би станало ей така без усилия.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23166
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: EK 2020: България - Черна гора - 1:1 FT

Мнениеот W84me » 24 мар 2019 18:11

samobotev написа:Тоя пък Здравков е най бездарния треньор в България. Не че сега сложиха по добър на юношите, пак по партийна линия е назначението. Но и преди мача с Черна гора се прогнозираше резил четях коментари от порядъка на 2 и 3 на 0 но накрая завършихме наравно. Сега пак същата работа, всеки фен обиден на Хубчев, че не викнал половината играчи от любимия му отбор предвижда някакви разгроми и резили. И за това естествено са виновни играчите на другите отбори. Е да ама не става така нито в лигата на нациите нито онзи ден срещу черногорците. Та гледайте малко по реално на нещата, а не само през фанатизираните си фенски очила.

Ти как мислиш щеше да завърши мача без спасяванията на Михайлов? Или пък, ако бяха играли Савич и Йоветич?
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта