Възраждането на националния отбор?!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот ogrizko » 20 дек 2013 12:56

Как мислите, след като здравата бяхме затънали ...идва ли ново поколение, което след това от 94г. да е способно да измъкне България от блатото на посредствеността и некадърието и най-после да зарадва отново българите. Дали ще успеем отново да мечтаем за медали от голям футболен форум?! Говоря за играчи като Георги Китанов, Симеон Славчев, Ивайло Чочев, Стефан Велков, Георги Терзиев, Антонио Вутов, Кирил Десподов, Александър Тонев ...отдавна май не сме имали толкова силни единици, които да блестят по терените на тази възраст. А на всичкото отгоре въпреки дефанзивните функции на част от тях ...и отбелязването на голове не им е чуждо. Само се надявам да излезнат по-бързо на запад и да се развият като Иван Иванов, Ивелин Попов и т.н. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
LSFCforever
Мнения: 237
Регистриран на: 17 яну 2011 17:31
Контакти:

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот LSFCforever » 20 дек 2013 13:03

Мисля че е много възможно само трябва да се наложат в отбори от топ първенствата за да играят със самочувствие и мисля че би се получил един добър национален отбор. Само искам да добавя още няколко имена като Неделев и Миланов.
Не искам аз други да обичам,
не искам аз чорбарската любов.
Сърцето си на Левски аз обричам,
и пазя го изпълнено с любов!

Потребителски аватар
varnafen
Мнения: 669
Регистриран на: 24 мар 2008 17:01
Местоположение: Varna, Bulgaria
Контакти:

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот varnafen » 20 дек 2013 13:05

Да, само по-бързо да се откъснат от бг първенството.

THE G.A.M.E
Мнения: 49979
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 дек 2013 13:11

Всичките изброени момчета + още 4-5, са на прилично игрово ниво.
Ако се подготвят добре тактически, ще сме много труден за побеждаване отбор.

Но си мисля, че някои от младоците са си с лимитирани качества.
Но и в онзи прочут отбор на Пената имаше такива, така че ...
Наистина е много важно, възможо повече от младите ни надежди да заиграят в чужбина.
Но действително да играят, не да са резерви.
Пък може и в не-дотам силни Клубове.
Но е важно Първенствата, в които заиграят, да са от качествените в Европа.

Също така, ако не стане... Поне да играят често в Клубовете си у нас.
Игровата практика е най-важна, когато става дума за Национален отбор.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот Red Warrior » 20 дек 2013 13:14

Наистина, особено в халфовата линия имаме доста на брой добри млади футболисти. Мисля, че е време Гаджев да се съсредоточи върху Левски и да се даде възможност до Дяков да застанат Славчев и Чочев. Единствено ме притеснява липсата на класен централен нападател. Винаги сме имали силни единици на този пост, а сега точно там ни е ахилесовата пета. :roll:
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Rodn1
Мнения: 3229
Регистриран на: 14 окт 2008 15:32

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот Rodn1 » 20 дек 2013 13:16

В предишното поколение (Мартин/Стилян) много ни липсваше един истински добър "среден опорен".
И имам чувството, че в лицето на Чочев и донякъде Гаджев сега имаме две много добри опции.Имаме прилични играчи, дано напреднат.

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот Red Warrior » 20 дек 2013 13:20

THE G.A.M.E написа:Всичките изброени момчета + още 4-5, са на прилично игрово ниво.
Ако се подготвят добре тактически, ще сме много труден за побеждаване отбор.

Но си мисля, че някои от младоците са си с лимитирани качества.
Но и в онзи прочут отбор на Пената имаше такива, така че ...
Наистина е много важно, възможо повече от младите ни надежди да заиграят в чужбина.
Но действително да играят, не да са резерви.
Пък може и в не-дотам силни Клубове.
Но е важно Първенствата, в които заиграят, да са от качествените в Европа.

Също така, ако не стане... Поне да играят често в Клубовете си у нас.
Игровата практика е най-важна, когато става дума за Национален отбор.

Така е. Дори в Пеневата чета имахме всичко на всичко 14-15 класни футболисти. Да не говорим, че в защита единствено Туньо си беше класа. В сегашния ни отбор проблема е, че създаваме положения, но го няма човека, който да завършва атаките. Трябва ни човек като Любо, Наско или Бербатов - типичен таран, убиец в наказателното поле.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот ogrizko » 20 дек 2013 13:24

...и като говорим, че най-сетне имаме поколение, което да загатва някакви качества и светло бъдеще ...дали не трябва да подмладим отбора така да се каже. Защо да чакаме играчите да станат на по 25-6-7 години, вечните "млади" надежди, а не почнем от рано да ги вкарваме и на 25-6-7 вече да са стабилен гръбнак в националния отбор. Оставяме по 1-2 опитни играчи във всяка линия и до тях - млади перспективни играчи. Влади Стоянов, Иван Иванов, Светослав Дяков, Ивелин Попов ....не са ли абсолютно достатъчни за основа и покрай тях останалите?! Имам предвид където имаме добри млади играчи. Симеон Славчев и Ивайло Чочев според мен трябва да играят до Дяков, а не Златински или Гаджев да речем.. отзад до Иван Иванов - Георги Терзиев, а не Бодуров..... Стефан Велков и Антонио Вутов може би трябва да се изчака още 2-3 години, въпреки че ако имат качествата и психиката - защо да се чака да стават на 100 години?! :roll: Отпред до Ивелин Попов само млади играчи - Тонев, Г. Миланов, Т. Неделев ....има ли смисъл от играчи като Божинов, Мицански и т.н. ?! За бековете обаче не съм сигурен дали има млади имена дето да изпъкват ...вече на такива позиции може да се търсят и по-опитни играчи като няма млади подходящи ....ама лично за мен си струва да се направи точно сега едно такова подмладяване :oops:
Изображение

pomiqr105
Мнения: 27
Регистриран на: 12 дек 2013 16:55

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот pomiqr105 » 20 дек 2013 13:55

Всеки път като прочета Антонио Вутов ме напълва смях. Горкото след 30 минути игра остава без въздух, ама Вутов, та Вутов. Ало, Десподов още в Литекс не се е наложил, ама слагате каруцата. Другия юноша на Левски, който играе в центъра се справя по-добре от Вутов. Преди 10 години пак имахме млади таланти. Стилиян, Мартин, Бербатов, Божинов, Благото и какво стана в крайна сметка?

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Възраждането на националния отбор?!

Мнениеот stefani » 20 дек 2013 14:20

Възраждането на националния отбор ? Миналата година бяхме на 50-то място, сега на 74 :)
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта