Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

orion
Мнения: 722
Регистриран на: 03 авг 2011 10:40
Контакти:

Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот orion » 16 май 2013 19:35

Двама от най-обещаващите български футболисти, играещи и живеещи зад граница, приеха поканата на Михаил Мадански да играят за младежкия национален отбор в предстоящите квалификационни мачове за Евро 2015.

Това са носещият екипа на английския Ливърпул Вилян Бижев и титулярът в немския Ханза Едисон Йорданов.

И двете момчета са с двойно гражданство и точно преди година бяха използвани за юношеските формации на САЩ и Германия.

Бижев е роден в Калифорния на 3 януари 1993 г., а през 2011 премина в Ливърпул.
Изображение

По-миналия сезон прекара под наем в немския Фортуна Дюселдорф, а в началото на този бе в ИК Старт (Норвегия), преди през февруари да се завърне в Мърсисайд. Има общо 6 мача за националните отбори на САЩ до 18 и до 20 години. Според регламента на ФИФА футболист може да играе за повече от една страна в юношеските и младежките формации, но щом навърши 21 години, трябва да избере коя държава да представлява. Поради тази причина и Бижев, и Йорданов нямат пречки пред себе си да носят екипа на България.

Едисон Йорданов е роден в Ловеч на 8 юни 1993 г., но скоро след това заминава за Рощок.
Изображение

Миналия сезон дебютира във Втора Бундеслига, а през този отново е неизменна част от първия тим на Ханза. Контузия в коляното го извади от сметките за 6 месеца, но вече е напълно възстановен и готов да играе за „лъвовете”. Еди е играл за юношеските формации на Германия до 15, 16 и 19 години, а преди 12 месеца участва за Бундестима (U19) в елитния квалификационен кръг за Евро 2012.
Изображение
„Преди една година също имаше вариант Бижев и Йорданов да играят за нас, ние ги потърсихме, но тогава мненията ни се разминаха, тъй като те искаха да изчакат развитието на кариерите си. Но въпреки това не се отказахме и продължихме да поддържаме контакт с тях, да водим разговори. В крайна сметка успяхме да се споразумеем и те ще носят екипа на България”, разясни ситуацията селекционерът на младежите Михаил Мадански.

Бижев и Йорданов ще бъдат на линия за началото на квалификациите за Евро 2015. На 1 юни от 19:00 часа играем с Андора, а на 5 юни гостуваме на същия съперник. Началото на лагера ще бъде на 26 юни, но Едисон Йорданов ще се присъедини към тима на 30 юни. Причината за това е, че на 29 юни Еди ще изиграе последния си мач за Ханза, преди да подпише с водещ тим от немската Първа Бундеслига.

Михаил Мадански е изпратил повиквателни и за още трима българи, които се подвизават в чужбина. Това са Радослав Кирилов (Лумедзане, Италия), Александър Колев (Десел Спорт, Белгия) и Димитър Евтимов (Нотингам, Англия).

източник: новспорт
Последна промяна от orion на 16 май 2013 20:11, променено общо 1 път.

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот sandi74 » 16 май 2013 19:59

Няма лошо.

Потребителски аватар
Отбора на народа
Мнения: 265
Регистриран на: 13 апр 2013 22:18
Skype: Левски шампион

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот Отбора на народа » 16 май 2013 20:05

Любо Пенев да ги вика в национала, да изиграят един мач, че да не викаме после, че сме ги изтървали

Потребителски аватар
old_traff
Мнения: 3386
Регистриран на: 18 дек 2012 18:24
Skype: ЛС :)
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот old_traff » 16 май 2013 20:23

Браво. Тези момчета са избрали България пред САЩ и Германия. Евала.

nasko75
Мнения: 750
Регистриран на: 02 мар 2012 18:32
Местоположение: Бургас-държава

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот nasko75 » 16 май 2013 20:53

значи нито един идиот не отбеляза усилията на Михаил Мадански, за да бъдат викнати и привлечени, и убедени тия момчета
Човекът им се моли 8 месеца, само и само да дойдат. И да играят за България
не знам кой треньор го е направил преди това и кой ще го прави...и то не за доказани имена, които вече са големи. А за момчета, които сега влизат във футбола. И явно той е повярвал в таланта им

и също така, преди това Мадански сам откри, наблюдава и извика в младежкия отбор Александър Колев, от Десел, който тука не е играл и не е познат...
така че нека ценим хората, които свдършиха тая работа

Потребителски аватар
Genius.
Мнения: 1619
Регистриран на: 08 дек 2012 14:42
Контакти:

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот Genius. » 16 май 2013 21:40

old_traff написа:Браво. Тези момчета са избрали България пред САЩ и Германия. Евала.

+1...
[center][wrapimg=]http://www.prikachi.com/images/233/6425233S.jpg[/wrapimg][/center]
[center]Hello hello, we are the City boys, Hello hello, we are the City boys, And if you are a United fan surrender or you'll die, We all follow the City![/center]

mucca
Мнения: 8
Регистриран на: 13 май 2013 18:04
Контакти:

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот mucca » 19 май 2013 14:57

Добър вечер! Не съм убеден дали ме помните, но аз съм Георги от София и съм управител в интернет магазин за говорители. Сещам се, че го бях споменавал в някой от предходните ми постове, но не съм убеден. Преди няколко месеца правих голям ремонт на вилата ми в село Железница, но както се досещате се наложи да потърся строителни фирми за ремонт, защото не можех да направя всичко сам. Разбира се, моите роднини също ми помагаха, за което съм им изключително благодарен. Къщата грейна и светна. Екипът беше от абсолютни професионалисти и бяха взели всичко необходимо със себе си. Това беше чудесно, защото у нас имах само компресори. Остана единствено да сменим старите улуци, защото времето застудя и нямаше как това да се случи сега.
Последна промяна от mucca на 06 дек 2017 13:39, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6527
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Таланти от Ливърпул и Ханза ще играят за България

Мнениеот Alexx » 30 май 2013 19:47

nasko75 написа:значи нито един идиот не отбеляза усилията на Михаил Мадански, за да бъдат викнати и привлечени, и убедени тия момчета
Човекът им се моли 8 месеца, само и само да дойдат. И да играят за България
не знам кой треньор го е направил преди това и кой ще го прави...и то не за доказани имена, които вече са големи. А за момчета, които сега влизат във футбола. И явно той е повярвал в таланта им

и също така, преди това Мадански сам откри, наблюдава и извика в младежкия отбор Александър Колев, от Десел, който тука не е играл и не е познат...
така че нека ценим хората, които свдършиха тая работа


Нищо против Мадански, но нашия нац. отбор има много лоша мрежа за откриване на таланти с български произход. Има много таланти с български корени които живеят в Русия,Молдова,САЩ,Австралия и други. За разлика примерно от сърбите и турците които много добре успяват да прилапат техни легионери.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта