България в ранклистата на ФИФА

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Drilldo
Мнения: 23
Регистриран на: 11 сеп 2011 00:24
Skype: Juve_fan_bg
Местоположение: София, България
Контакти:

България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот Drilldo » 16 окт 2012 12:56

Много ми е интересно след като толкова настървено се гледаше пропадането ни в ранглистата и информацията за него се появяваше почти веднага след публикуването и, защо сега, след като на месечен принцип България се изкачва с 34 места, което не най-голямото изкачване в СВЕТА за месеца, защо никой не пише за това?! В момента сме 55ти, зад нас са Австрия, Финландия, Шотландия, Израел, Нигерия, Сенегал, Камерун и големия кошмар БЕЛАРУС. Не е като да сме 16ти в света като преди но това трябва да се отбележи, защо журналистите не го правят? Гонг поне не се преписвачи, защо не се поровиха малко..

PS: Грамотни ми съфорумници, аз съм човек, който си служи предимно с английски като търси в Google и на английски думата си е Rank list. Понеже пиша на латиница, ако напиша ranglist търсачката автоматично ще ме пита дали не съм имал в предвид rank list, ама какво да ви обяснявам.. Извинявам се, че съм наранил изтънченото ви чувство за правопис - ето, поправих си грешката. Сега, относно новината, всяка вечер след работа се прибирам и чета новините, явно ми се е изплъзнала, съжелявам. Този под мен дет беше писал за тва, че сме негативно настроени...ами явно е прав щом всички се изредиха да ми обясняват как трябва да напиша правилно нещо си в интернет. Сигурен съм, че съм допуснал още много правописни грешки и ще допускам още много през живота си, особено в интернет, защото това далеч не е определящо за моето съществуване. За вашето може и да е, не знам.
Последна промяна от Drilldo на 17 окт 2012 01:42, променено общо 3 пъти.
Simili a degli eroi, abbiamo il cuore a strisce
Portaci dove vuoi, verso le tue conquiste
Dove tu arriverai, sarà la storia di tutti noi
Solo chi corre può, fare di te la squadra che sei

Viv.Brooke
Мнения: 1180
Регистриран на: 24 ное 2011 00:03
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот Viv.Brooke » 16 окт 2012 13:01

Защото само "скандалните" заглавия продават. Поредното доказателство, че не сме позитивно настроени !

... а може би защото мечтаят :)
[center]01001100011101010110
01000110111101100111
01101111011100100110
01010111010001110011

Изображение[/center]

Потребителски аватар
-Ицо-
Мнения: 307
Регистриран на: 16 май 2008 23:15
Местоположение: Далеко
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот -Ицо- » 16 окт 2012 13:10

Допускам, че след мача довечера ще се правят вече по-подробни анализи и на представяне и на класиране и прочие.
"Some folks are wise and some are otherwise"

vlade
Мнения: 198
Регистриран на: 02 апр 2008 13:45
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот vlade » 16 окт 2012 13:11

- к'ва е тая ранКлиста бе ..... :lol:

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот Red Warrior » 16 окт 2012 13:24

Тази ранглиста не я тача много. Как може да ми сложат дърводелците от Англия на 5-то място и гърците на 10-то. :roll: Иначе в момента Чехия е на 22 позиция, Дания на 18-та (преди месец бяха 10-ти), Италия са 8-ми, а холандците, които победихме като гости 6-ти. ;)
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
D.Georgiev
Мнения: 2025
Регистриран на: 05 авг 2011 17:20
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот D.Georgiev » 16 окт 2012 13:31

Може би е добре да споменем, че при равен имаме шанс за още десетина места напред, а при победа дори да бъдем между 30-то и 40-то. Дори и при загуба с 2:0 ще вземем 5-6 точки, но тогава някой от държавите зад нас ще ни задминат. Ако искате да видите прогнози при различки резултати и варианти ето ви линк:

Калкулатор за прогнозиране на точки в класацията на "FIFA"

Цъквате на България и отдясно ще ви излезе калкулатор. Разбира се нещата са доста субективни и няма как да се изчисли как ще завършат останалите отбори около нас.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот Libera » 16 окт 2012 13:44

Неграмотни ми приятелю, всички медии писаха за скока един месец преди да се публикува ранКлистата, но ти освен че не можеш да пишеш, явно не можеш и да четеш. Иначе тази ранКлиста не е неправена малоумници да я "разбират" и не мисля пак да обяснявам специално за Ред Уориър как се прави и защо е изключително полезна!

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот crap » 16 окт 2012 14:09

Как каква ранКлиста - ей такава, нова, с "К" :lol:

Иначе, да, случва се човек да греши с правописа. Не е голям проблем, още повече, че "ранг" е дума с чужд произход - дреме ми на шапката, че хората бъркат подобни думи.

Що се отнася до ранГлистата и позицията на България в нея, смятам, че тя ще бъде обновена след настоящия цикъл, тоест след мачовете днес. Именно това изчакват и нашите медии, които между впрочем публикуваха добрите новини веднага след победата ни над Армения.
YA GUNNERS YA

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот venger » 16 окт 2012 15:05

Това изобщо не е реално класиране/ранглиста. Не може от един мач да скочиш с петдесет места. Не ме интересува на кое място сме, важното е да играем добре и мъжки и да бием!
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

dan71
Мнения: 131
Регистриран на: 08 юни 2009 11:45
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: България в ранклистата на ФИФА

Мнениеот dan71 » 16 окт 2012 15:11

http://gong.bg/view_article.php?article_id=301517 - новината е още от трети октомври, а преди официалното й обявяване за месеца (което се прави в началото на всеки месец), имаше новини, че България ще бъде с най-голям месечен скок


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта