МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

elit
Мнения: 266
Регистриран на: 25 авг 2008 21:13
Контакти:

Re: МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Мнениеот elit » 01 дек 2008 19:54

Към Индзаги
Напълно съм съгласен с тебе. Ако искаме да разви-
ваме футбола в България трябва да развиваме база-
та, включваща състезатели, треньори, скаути, мена-
джери и разбира се, терени, общежития
и т.н.
Но българинът така е устроен, че иска без да влага в
базата, да изгражда надстройката.
В това отношение, в Левски се работи сравнително
добре, но има много какво да се изисква.
Не може да те учи някой, който не се е състезавал
или е правил това само в юношеските гарнитури, не е изиграл нито един официален мач при мъжете, а
е завършил ВИФ или прословутата шишкова школа.
Самите деца нямат вяра в такива треньори, пък и те
няма какво да им дадат.
Посещавал съм ведущи европейски школи. Там
работят преди всичко изявени бивши футболисти,
които респектират с имената си и с кариерата си.
Към всеки отбор е изградена скаутска група, коя-
то наблюдава широк кръг надежди. А менаджерите
са следващата стъпка към привличането на талан-
ти.
За съжаление треньорите на ведущите отбори в
България много често се оплакват, че привлече-
ните към мъжките отбори, юноши, трябва те първа
да изучават азбучни истини. Това саботира цялост-
ното развитие на младите таланти и забавя тяхно-
то развитие. Много лесно се работи със състезате-
ли, юноши на западноевропейските отбори, защото
те имат базата, а треньорите им, само трябва да
награждат.

XARHTNA
Мнения: 257
Регистриран на: 19 сеп 2008 12:15
Контакти:

Re: МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Мнениеот XARHTNA » 02 дек 2008 15:43

Така...Първо се обръщам към Искрен! Извинявай пич, ама е смешно да се твърди, че Мъри се доближава до европейските си колеги не за друго а просто, защото още бая успехи трябва да постигне за да може да се нарече европейски треньор. Това, че постигна много с Левски никой не го отрича...аз само казвам, че най-голямата заслуга за това не е негова!! Ако беше достатъчно добър треньор нямаше да допусне след това отбора му да попадне в такава криза!!! Колкото до трансферната му политика ще кажа, че все пак той доведе в отбора Томашич, Йовов и Бардон! А реално това, заедно с Топчо Лусио Боримиров и Пелето са хората, които изнесоха онзи незабравим сезон. АА пропуснахме Емил Ангелов...За мен голяма грешка на Мъри беше, че при положение, че имаше нападател, който отбеляза толкова много голове в Европа, той продължаваше да налага Домо! Не че Емо е кой знае колко добър...даже никак:) но си беше повярвал и ги шиеше постоянно...не знам...Мъри може да е записал най-големия успех на Левски, но записа и един от най-големите провали!!! 16 точки разлика...Извинявайте!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Моята теория, че успеха го изнесоха футболистите се подтвърждава и от факта, че отбора се сгромоляса след като Пелето си тръгна. Къв отбор си направил след като липсата на един играч ти се отразява толкова много...

Потребителски аватар
milen.hrisrov
Мнения: 252
Регистриран на: 11 апр 2008 12:13
Skype: milen_hr.
Местоположение: гр.София
Контакти:

Re: МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Мнениеот milen.hrisrov » 04 дек 2008 23:56

Вие плюхте и Гонзо,пък се видя какво стана.Май все още не сте си взели поука от това.Моето мнение продължава да бъде,4е трениор на националния тябва да е или Люпко или Муслин.
Този профил вече не съществува.

Потребителски аватар
delpi
Мнения: 1581
Регистриран на: 15 ное 2008 13:46
Контакти:

Re: МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Мнениеот delpi » 05 дек 2008 17:30

От по-предното мнение на elit искам да изкоментирам 2 неща, които ми направиха впечатление. Относно това, че Мъри миналата година по това време често прехвърляше вината за слабите игри на отбора върху Бардон, Топчо, Мечо и т.н.... За Бардон мога смело да заявя, че причината все още Бардон да не е в Левски е точно Мъри и отношението му към Седрик тогава, аз си спомням много добре как след поредния слаб мач миналата година без да си спомням срещу кой отбор Мъри директно обвини Бардон и го прати на резервната скамейка и от там нататък всичко прикючи. И сега Бардон вкарва в Шампионската лига във вратата на Интер, вместо да си е все още в Левски.
И от това мнение на elit, понеже споменаваш за Николов, предполагам, че става въпрос за Николай Николов, мой личен познат, много много голям левскар(наш юноша), сега играе хич не лошо в Черноморец при Херо, титуляр е във всички мачове и по моето скромно мнение ако не беше разкаран от Левски сега щеше да е поне с класа по-добър от Бистрон...
Дядовците мандри обираха, внуците телефони крадат...

England_Fen
Мнения: 7
Регистриран на: 05 дек 2008 17:36
Контакти:

Re: МЪРИ - ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛНИЯ?!?!!

Мнениеот England_Fen » 05 дек 2008 17:43

И аз съм "ЗА" Мъри да поеме националния отбор, но това няма как да стане, според мен


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта