Защо не сме имали успехи в миналото с националния отбор ?

Модератори: SkArY_9, paceto, kartago, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Контакти:

Re: Защо не сме имали успехи в миналото с националния отбор ?

Мнениеот ivan56 » 07 юли 2019 23:37

Румънците ако бяха задържали хикса още 5 минути на Испания, се класирахме.
“"Всичко, което е далеч от морето е
дълбока провинция" - Ърнест Хемингуей

Потребителски аватар
matador
Контакти:

Мнениеот matador » 08 юли 2019 08:03

ivan56 написа:
matador написа:
ivan56 написа:Само ника ми е от по възрастните :lol: ама ще кажа моето мнение.
Явно не сме били толкова добри за да постигнем победа на световни финали.
Комунистическа пропаганда, носталгия по миналото, младите години, нямали са пряко наблюдение над другите отбори и са си мислили, че ние сме мега класа.
Така си обяснявам приказките на по старите фенове, колко сме били силни.
Само ние от соц блока, нямаме клубно отличие от соц. блока.
Извода е, че каквито сме били едно време, същите сме и сега. С едно избухване в САЩ.

Самото класиране на световно си е било доста голям успех ;) Много силни отбори сме побеждава ли за да се класираме като Франция,Белгия,Холандия,Португалия,Югославия,Източна Германия и др сега Косово ни правят смешни...Като гледам сме били в ужасно силни и тежки групи единствено през 1970 година е била по-слаба.Отборите от Полша какви клубни отличия имат в ЕКТ ?

Купа на Интертото.

Ти сериозно ли Интертото :lol:

Потребителски аватар
ivan56
Контакти:

Мнениеот ivan56 » 08 юли 2019 13:07

matador написа:
ivan56 написа:
matador написа:
ivan56 написа:Само ника ми е от по възрастните :lol: ама ще кажа моето мнение.
Явно не сме били толкова добри за да постигнем победа на световни финали.
Комунистическа пропаганда, носталгия по миналото, младите години, нямали са пряко наблюдение над другите отбори и са си мислили, че ние сме мега класа.
Така си обяснявам приказките на по старите фенове, колко сме били силни.
Само ние от соц блока, нямаме клубно отличие от соц. блока.
Извода е, че каквито сме били едно време, същите сме и сега. С едно избухване в САЩ.

Самото класиране на световно си е било доста голям успех ;) Много силни отбори сме побеждава ли за да се класираме като Франция,Белгия,Холандия,Португалия,Югославия,Източна Германия и др сега Косово ни правят смешни...Като гледам сме били в ужасно силни и тежки групи единствено през 1970 година е била по-слаба.Отборите от Полша какви клубни отличия имат в ЕКТ ?

Купа на Интертото.

Ти сериозно ли Интертото :lol:

Абсолютно, ние и това нямаме.
“"Всичко, което е далеч от морето е
дълбока провинция" - Ърнест Хемингуей

Непринуден
Контакти:

Мнениеот Непринуден » 10 юли 2019 20:52

ivan56 написа:Румънците ако бяха задържали хикса още 5 минути на Испания, се класирахме.

Ние и по много други параграфи можехме да се класирахме, а при споменатия от теб румънците пуснаха нарочно гола. Не играеха за нищо.

Но ние по две направления още загубихме.
1. На нас не ни зачетоха редовен гол срещу Испания, както и на Румъния срещу нас. Тук не знам защо мнозина махнаха с ръка, че е се тая. Едното за другото, иначе победата ставаше равен, а равния победа, няма разлика........има и то голяма. Ако за нас няма никкава разлика и са все 4 точки от двата мача и същата голова разлика за противниците има.
Испания губи една точка от при правилни решения, а Румъния печели една. Тогава преди последните мачове излизаме Франция срещу България с по 4 точки и Испания срещу Румъния с по 1 точка. Аз не виждам шанс за малките точки, защото първо големите точки с едно реми убиват всичко и второ ако някой бие не е ясно кой ще е та да нагодим и от малките кой трябва да бие. Финален бонус Румъния има вече за какво да играе и няма да легне на Испания. Съвсем друго беше при истинската ситуация с 4,4,2,0 точки вместо 4,4,1,1. В първия случай Испания беше приближена до първите, а Румъния отхвърлена и без никакъв шанс, изоставайки на 4 точки, още преди да е почнал последния мач.
2. Има и втора злина. Незнайно защо УЕФА определи Франция по-напред..........по показателя спортменство (картони). Абсурдно. Ние имахме еднакви точки, еднаква голова разлика, еднакви вкарани голове, дори еднакви резултати срещу съперниците. По 1:0 победили Румъния и по 1:1 с Испания. По 4 точки по 2:1 голова разлика. Да обаче по странния критерий Франция беше поставена по-напред и така излизайки впоследния мач, където при равен остават абсолютно еднакви показателите, французите знаеха, че равен ги устройва, а ние, че не е сигурно ако Испания бие. Не мисля, че беше честно. Съвсем различна е настройката ние да излизаме запобеда, а те за равен или победа при положение, че нищо не ни различава.

Ако бъркам с картоните, то показателя беше месечната ранглиста на ФИФА, което е също толкова абсурдно основание да изпреварваш съперник при равни други показатели.

За капак до последната минута бяхме в играта и от двата мача.
1. Испания 5 минути преди края не биеше Румъния, но тогава румънците им пуснаха гола.
2. Отделно в нашия мач равенство 2:2 ни изпращаше със сигурност напред заради преките двубои (три ремита между първите три, но на испанците по 1:1, а ние и французите и 2:2, което води до повече вкарани голове), а нашия мач до последната минута беше 1:2 и то заради това и дойде и гола им, защото се бяхме открили.

Та в 85-тата минута никак не бяхме зле. Чакахме или така да си завърши другия мач или всичко да приключи с един нш гол, който и търсихме в този момент, Беше спокойно. При гола на испанците вече стана напечено, но все още нищо не беше свършило. Търсихме гол и бяхме ва банк напред.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Контакти:

Димитър Якимов

Мнениеот Drunken_Master » 11 юли 2019 15:38

Изображение
Той си спомня и за световното в Мексико през 1970 г.: „Бяха решили да ни качат на Белмекен. Не знам на каква височина беше, казаха, че е същата като в Мексико. Бяхме при зимни условия, имаше сняг. Един булдозер разчистваше игрището, но футбол не можеше да се играе. Идваше един раздрънкан автобус, който ни сваляше до Велинград. Който не е ходил по този път не знае - десетки завои. Слизахме долу, правехме си тренировките и вместо да вземаме баня, душ, да си починем, ние трябваше наново да се качваме на Белмекен. Спяхме по автобусите, хапваме. Това беше почти всеки ден. Вече самото пристигане там... бяхме изолирани от ръководството, няма да споменавам имена. Казваха кои на коя маса да седнат. За едни няма супа, за други няма вода. Ограничаваха ни с килограми. Обезводняваха ни. Някой глупак го беше измислил това! Мога да ви дам за пример Иван Димитров. Той на всяка една тренировка беше много изпотен. Цялата му фланелка беше мокра. Тези лишения бяха пълна глупост на нашите шефове. Принудихме се да ходим, да плащаме и да си купуваме вода. Организмът ни искаше вода. До първия мач с Перу обаче това нещо не се промени. Бяхме на концлагеристки условия. Там беше голяма горещина, поведохме с 1:0, над 40 градуса. Когато свърши първото полувреме, от терена до съблекалнята имаше 50-60 метра. Тичайки натам видяхме една маса с напитки и всеки грабеше - по две, по три, даже по 5 шишета вземахме. След това Божков ни видя и ни каза да спрем. Но аз се криех и пиех вода. Не сме очаквали че така ще стане второто полувреме, въпреки че Бонев вкара за 2:0. Продължихме да атакуваме, но наша грешка в защитата им позволи да ни вкарат. Със случаен удар стана 2:1. Умората си каза думата. Аз пък като тичах чувах как 5 литра вода кльопка в корема ми. Трудно ми беше да бягам. Изравниха ни, после 3:2 направиха. Даже четвърти гол ни вкараха, но съдията го отмени. После всичко тръгна надолу, паднахме от Германия 2:5, с Мароко 1:1... Цялата вина е в нас - футболистите. После в самолета се каза, че в България запалили колата на Божков, щели да ни линчуват. Обаче кацна самолетът, нищо подобно нямаше".
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върни се в “Национален отбор”