Денят заради който си заслужаваше да се живее

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот HEATSEEKER » 10 юли 2011 09:24

Едно от ''гениалните'' прозрения, на които съм попадал във виртуалната реалност е ,че ''животът се измерва не по броя на вдишванията, а по моментите, които карат дъха ти да спре. Не знам кой го е казал, но може би това най-точно символизира онзи юлски ден на вече далечната 1994 година - деня, в който светът щеше да замлъкне и признае класата на българите.България бе на крилете на националната гордост, заради своите футболисти, които дадоха незапомнена радост на нацията , същата тази нация ,която и тогава живееше адски трудно, във време ,когато беше пикът на мутрите , които всяваха страх навсякъде...Тези момчета дадоха наистина мехлем за душите ни през онова "американско лято".След унижението от Нигерия те показаха, че българският дух не е просто понятие от миналото, а че е жив и непобедим.Победите над Гърция, Аржентина, Мексико накараха хората да се гордеят , че са българи.Предстоеше мачът ,който докато я има нашата многострадална страна , винаги ще се помни и ще ни изпълва с мигове на неподправена радост.
На 10 юли 1994 година колумбиецът Хосе Хоакин Торес Кадена, извежда отборите на България и на страната действащ световен шампион - Германия.Едва ли някой по света е предполагал за минутите, които предстоят.Всички очакват немската машина да мине през българите без особени проблеми...но един мач трае 90 - т минути,започва от 0-0 ... и най-вече момчета в червени фланелки мислят всичко друго, но не и да се предадат.Развоят на мача е като в добрите футболни приказки...Сегашният ни национален треньор дава предимство на германците от дузпа в 48-та минута.Срещата навлиза в последните 15-т минути...Между 75-та и 78-та минути, светът ще онемее, а за нас ...това е нещо, което е трудно да се опише...Денят на славата дойде(дано французите не се разсърдят , че цитирам част от химна им) . Море от хора и знамена заляха улиците и площадите, народът ни беше обединен - това ,което винаги ни е липсвало, за определено време показахме , че когато искаме можем да бъдем силни и единни...
Като на шега изминаха 17-т години, от онези събития,днес родината ни е пак в унизително положение, де факто без суверинитет, народът ни безмилостно е ограбван от разни ''чуждестранни инвеститори''...Но въпреки всичко това, онзи 10-ти юли беше един от дните ,заради които си заслужава да се живее... и нещо повече - да се наричаш българин.
Последна промяна от HEATSEEKER на 10 юли 2011 20:50, променено общо 6 пъти.
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Потребителски аватар
JalkiSte
Мнения: 665
Регистриран на: 03 окт 2008 20:18
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот JalkiSte » 10 юли 2011 09:37

Да, наистина славен ден :) Не знам ще доживеем ли пак някога такъв, но истински се надявам!
Иначе цитатът ти е от Джордж Гарлин - http://www.exooo.com/viewtopic.php?t=17 ... 621d672fa2 ;)
Стоян Балтов - доблестен мъж, страхотен човек, безценен приятел.Почивай в мир, Тека!

Addler
Мнения: 275
Регистриран на: 01 юни 2008 13:49
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот Addler » 10 юли 2011 10:06

Чета и отново очите ми се пълнят със сълзи........Айн, цу цвай, цу дрън.......


Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот Тони Шумахер » 10 юли 2011 10:22

А , помните ли култовия лаф...Берти , уволнен си , Христо , президент си :) :) :) :)

Потребителски аватар
ace_ventura
Мнения: 431
Регистриран на: 26 авг 2009 14:23
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот ace_ventura » 10 юли 2011 10:39

направо не ми се верваше след тоя мач :twisted:
Hey you! Don't help them to bury the light. Don't give in without a fight.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 10 юли 2011 11:00

Тони Шумахер написа:Горд и щастлив съм , че изживях тази магия :) :) :)

+1 :) Огромното ми удоволствие беше подсилено от факта, че безкрайно много уважавам и симпатизирам (изключвайки нашите момчета, разбира се) на отбора на Германия. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
wicked1913
Мнения: 858
Регистриран на: 05 мар 2010 16:14
Местоположение: Тича
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот wicked1913 » 10 юли 2011 11:08

Искам през по-съзнателния си живот да изживея поне ЕДИН такъв миг,покрай националите... дано,Боже, някой ден :!:
От това си спомням,че бях много малък и точно тогава за известно време живях в София... беше голяма лудница - един съсед ни събра всичките лапета и ни качи да му скачаме върху ладата :mrgreen:
фалшива коса - фалшив футбол!

Потребителски аватар
levskar forever
Мнения: 237
Регистриран на: 12 окт 2008 19:15
Контакти:

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот levskar forever » 10 юли 2011 11:10

Беше страхотно изживяване,как всички бяхме на улицата пеехме и се радвахме.Тогава всички бяхме единни,радвам се че съм бил свидетел на такова паметно събитие.Надявам се в близките години да го видим отново,а защо не да го надминем ;) ;) ;)
Не е важно колко акъл имаш,важното е да ти дойде навреме!!! [url=http://www.mrazia.com/483/CSKAa.html][img]http://www.mrazia.com

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Денят заради който си заслужаваше да се живее

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2011 12:33

Фантастичен ден беше онзи, от преди вече 17 години ...
Бях едва на 14, но впечатленията ми са кристално ясни ...
Помня почти всяка минута от емоциите ми, преди, по време и след мача ... :)

Дано някога аз и всички ние в България изживеем отново подобни мигове ...
Пък не е казано, че трябва задължително да е с националите по футбол ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта