Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
СВОБОДЕН
Мнения: 1824
Регистриран на: 25 сеп 2009 21:26
Контакти:

Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот СВОБОДЕН » 01 авг 2018 12:13

Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Милан се отказа от приятелския мач с Левски с който трябваше да бъде почетена легендата на футбола Георги Аспарухов-Гунди. С този мач трябваше да бъде отбелязана 75та годишнина от раждането на легендарният футболист. Но Милан отказаха поради промяна на графика си да играят на тази дата, а мачът щял да се играе на друга удобна за тях дата. Оказ се обаче, че Милан на същия ден е приел предложението на Реал Мадрид да играят мач за някаква измислена купа в Испания. Закупил съм билет за мача в чест на Гунди, но не това е важно. Време е да кажем, стига! Аз лично няма да отида на мач с отбор на който трябва да се молим за да отбележим юбилей на най-голямата легенда на българският футбол. Милан не беше избран случайно. Това е единият от грандовете в Европа(другият е Бенфика) с който Левски се сблъсква, а заедно него те се срещат и с талнта на Гунди. Тогава те оценяват по достойнство неговите качества и дори предлагат да го закупят въпреки, че са наясно със ситуацията относно продажбата на наши футболисти зад граница в условията онзи режим. По този начин тогава всъщност поставят цена на Гунди и то не малка за онова време. И то в онзи свят където комунистическата пропаганда тръбеше, че парите ще изчезнат. Но, ако тогава ръководителите на Милан тогава са разбарали кой точно е Георги Аспарухов, то тези които ръководят днес италианският „гранд“ явно нямат никакво достойнство. Не случайно поставям думата гранд в кавички. Да, по броя на титли и купи те са сред най-титулованите отбори в Европа. И когато имат достатъчно пари, те могат да си купят всякакви звезди и да направят силен отбор. Когато нямат пари обаче както е в случая, те се превръщат в обикновен средняшки италиански отбор какъвто са в момента. Същото важи и за много такива отборчета в Европа които се имат за велики само защото този или онзи олигрх или петролен магнат от арабския свят излял една торба пари. Но когато те свършат, тогава се връщат на дъното. Ами добре, Милан ще получат парите от Реал за този мач. Явно са им жизнено необходими. Но колко струва достойнството им? Защото каквито и футболисти да си купят, те няма да бъдат като Аспарухов. Няма да имат нито неговите спортно технически качества, нито неговият чисто човешки морален образ. И, ако Милан са загубили достойнството си, то ние в Левски не трябва да губим нашето. Не е необходимо да се канят разни измислени „грандове“ за да се отбележи този юбилей. Защото тук в България има един отбор който е далеч по-достоен от тях. И това е Ботев Пловдив. Защото точно в този отбор се сещат за Гунди когато комунистите от армията го обявяват за негоден и го пращат да служи в някакво забутано поделение. И, ако не са били ръководителите и триньорите на Ботев които изискват Гунди при тях, то може би той щеше да бъде загубен за големия футбол и днес никой нямаше да знае името му. За това един мач между Левски и Ботев би бил достатъчно престижен за да се отбележи подобен юбилей. По точно, само такъв мач е престижен за такова събитие. Но аз пиша като редови привърженик на Левски. А този въпрос е към собственика и ръководството на отбора. Но аз съм фен на онзи Левски който е носител на идеите с които е бил създаден отбора преди повече от сто години. На отбора обаче, а не на спуснат някой си собственик и пр. Утре тях няма да ги има, но Левски е вечен. И за това, нека не ходим на този мач с Милан, ако има такъв, без знаечние кога ще бъде. Нека почетем Аспарухов на следащото домакинство с Ботев тук в София. Нека имаме достойнство! Само Левски!
СТО ГОДИНИ, СТО ГОДИНИ, СЛАВЕН ЛЕВСКИ СОФИЯ! СТО ГОДИНИ СЛАВЕН ЛЕВСКИ, ХИЛЯДИ СМЕ НА СВЕТА!

Потребителски аватар
fcw
Мнения: 83
Регистриран на: 09 авг 2008 20:56
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот fcw » 01 авг 2018 12:46

СВОБОДЕН написа:Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Милан се отказа от приятелския мач с Левски с който трябваше да бъде почетена легендата на футбола Георги Аспарухов-Гунди. С този мач трябваше да бъде отбелязана 75та годишнина от раждането на легендарният футболист. Но Милан отказаха поради промяна на графика си да играят на тази дата, а мачът щял да се играе на друга удобна за тях дата. Оказ се обаче, че Милан на същия ден е приел предложението на Реал Мадрид да играят мач за някаква измислена купа в Испания. Закупил съм билет за мача в чест на Гунди, но не това е важно. Време е да кажем, стига! Аз лично няма да отида на мач с отбор на който трябва да се молим за да отбележим юбилей на най-голямата легенда на българският футбол. Милан не беше избран случайно. Това е единият от грандовете в Европа(другият е Бенфика) с който Левски се сблъсква, а заедно него те се срещат и с талнта на Гунди. Тогава те оценяват по достойнство неговите качества и дори предлагат да го закупят въпреки, че са наясно със ситуацията относно продажбата на наши футболисти зад граница в условията онзи режим. По този начин тогава всъщност поставят цена на Гунди и то не малка за онова време. И то в онзи свят където комунистическата пропаганда тръбеше, че парите ще изчезнат. Но, ако тогава ръководителите на Милан тогава са разбарали кой точно е Георги Аспарухов, то тези които ръководят днес италианският „гранд“ явно нямат никакво достойнство. Не случайно поставям думата гранд в кавички. Да, по броя на титли и купи те са сред най-титулованите отбори в Европа. И когато имат достатъчно пари, те могат да си купят всякакви звезди и да направят силен отбор. Когато нямат пари обаче както е в случая, те се превръщат в обикновен средняшки италиански отбор какъвто са в момента. Същото важи и за много такива отборчета в Европа които се имат за велики само защото този или онзи олигрх или петролен магнат от арабския свят излял една торба пари. Но когато те свършат, тогава се връщат на дъното. Ами добре, Милан ще получат парите от Реал за този мач. Явно са им жизнено необходими. Но колко струва достойнството им? Защото каквито и футболисти да си купят, те няма да бъдат като Аспарухов. Няма да имат нито неговите спортно технически качества, нито неговият чисто човешки морален образ. И, ако Милан са загубили достойнството си, то ние в Левски не трябва да губим нашето. Не е необходимо да се канят разни измислени „грандове“ за да се отбележи този юбилей. Защото тук в България има един отбор който е далеч по-достоен от тях. И това е Ботев Пловдив. Защото точно в този отбор се сещат за Гунди когато комунистите от армията го обявяват за негоден и го пращат да служи в някакво забутано поделение. И, ако не са били ръководителите и триньорите на Ботев които изискват Гунди при тях, то може би той щеше да бъде загубен за големия футбол и днес никой нямаше да знае името му. За това един мач между Левски и Ботев би бил достатъчно престижен за да се отбележи подобен юбилей. По точно, само такъв мач е престижен за такова събитие. Но аз пиша като редови привърженик на Левски. А този въпрос е към собственика и ръководството на отбора. Но аз съм фен на онзи Левски който е носител на идеите с които е бил създаден отбора преди повече от сто години. На отбора обаче, а не на спуснат някой си собственик и пр. Утре тях няма да ги има, но Левски е вечен. И за това, нека не ходим на този мач с Милан, ако има такъв, без знаечние кога ще бъде. Нека почетем Аспарухов на следащото домакинство с Ботев тук в София. Нека имаме достойнство! Само Левски!

Без да се заяждам и не влагайки никаква ирония ще кажа: Реалностите не са такива каквито им се иска на левскарската публика. В Европа отдавна, у нас от 2009г., ако се не лъжа. Лошото е, че няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА положителна тенденция за Левски. Всичко останало са дребни заяждания и лиготии. Същото се отнася и за другия "ГРАНД". То и с Милан нещата стоят по подобен начин. Това, че имат огромна фенска маса вече нищо не значи. Средняшки отбор на Ботуша от доста години.
Praemonitus – praemunitus (от латински: „Предупреденият е въоръжен”)
Иванков за първата тренировка в Бурса: 15 000 турци скандираха името ми, почувствах се като на "Герена".

Потребителски аватар
blague
Мнения: 586
Регистриран на: 01 мар 2011 12:25
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот blague » 01 авг 2018 12:55

Ако си фен на Милан от Япония, Индия или Китай, кой мач би предпочел да гледаш Левски - Милан или Реал Мадрид - Милан ?
Нали се сещаш че всеки би предпочел да гледа втория мач. То и играчите на Милан биха предпочели да играят срещу Реал от колкото срещу 'Някакъв си отбор от Източна Европа'.
Друг е въпроса че шефовете на Милан са се съгласили да се играе този мач и след това са се отметнали.

Така че ако имаш достойнство, каквото Вие ЛЕВСКАРИТЕ имете. Не се занимавай с Милан.

Подкрепяйте Левски.

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот Mirosvel » 01 авг 2018 12:56

За съжаление или пък не, но никой не брои Левски за живи! Тая работа с такъв мач и такъв противник не се организира ургулишката! То да не е като да купиш някой съдия! Жалко, же се петни честа и паметта на Гунди!!

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот Mirosvel » 01 авг 2018 12:58

blague написа:Ако си фен на Милан от Япония, Индия или Китай, кой мач би предпочел да гледаш Левски - Милан или Реал Мадрид - Милан ?
Нали се сещаш че всеки би предпочел да гледа втория мач. То и играчите на Милан биха предпочели да играят срещу Реал от колкото срещу 'Някакъв си отбор от Източна Европа'.
Друг е въпроса че шефовете на Милан са се съгласили да се играе този мач и след това са се отметнали.

Така че ако имаш достойнство, каквото Вие ЛЕВСКАРИТЕ имете. Не се занимавай с Милан.

Подкрепяйте Левски.


Да се покани веднага Дунав! Гунди има един мач за Дунав! Поне ще биете и ще настане истински син празник по трибуните!

Потребителски аватар
suni
Мнения: 3097
Регистриран на: 20 авг 2009 12:25
Skype: имам

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот suni » 01 авг 2018 13:05

Приемете поканата на ,,1948,,... Ще се получи уникален спектакъл!
Прокобо мръсна, върви на майната си! Изображение

Ozzimozzi
Мнения: 7132
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот Ozzimozzi » 01 авг 2018 13:09

suni написа:Приемете поканата на ,,1948,,... Ще се получи уникален спектакъл!

С тези 80 000 последователя във ... фейсбук шоуто е гарантирано, а и касата ще се напълни!
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14189
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот damyanov1963 » 01 авг 2018 13:09

Понеже, чета коментари,че Милан не ни броели за нищо, искам да припмня мача с тях през 88-а, когато играха на Герена. Тогава дойдоха с агитка, която беше почти половината Сектор В. До тогава не бях виждал гостуващ отбор в България с толкова голяма и гръмогласна публика, която не спря да пее и скандира през целия мач и да развява огромни знамена, на едното пишеше с големи букви - TIGRE.
Другите отбори гостуваха у нас с максимум 200-300 души, които се чуваха само, когато отбележеха гол.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот dafquezz » 01 авг 2018 13:13

Пичове, съчувствам искрено за тая грозна ситуация, макар и да съм червен фен, казвам го без никаква ирония. Тук става въпрос за отдаване на почит към много голяма личност, и не мога да си представя колко ви е криво да се петни паметта му по тоя начин.
Подкрепям колегата по-горе, такъв мач трябва да си го направите с отбор, който разбира важността му, а такъв освен вас е единствено Ботев.
Дано в крайна сметка ви се получи празника така, както заслулжавате и вие и той. Аз знам старите левскари как говорят за Гунди, и малко хора съм виждал въобще така да говорят за каквото и когото и да било. Дано иначе малоумното ви ръководство успее поне това да организира подобаващо.

Потребителски аватар
nicromanser
Мнения: 962
Регистриран на: 27 юни 2013 08:31
Контакти:

Re: Ало, Милан, ако Вие нямате достойнство, то ние, левскарите имаме!

Мнениеот nicromanser » 01 авг 2018 13:44

да тук съм напълно съгласен и подкрепям левскарите не знам дали ги изритеха офециално от турнирите, но ги чакам да се паднат с цска та да отмъстим по братски
[center]ЕДИН ГОСПОД БОГ И СИНА МУ ИСУС ХРИСТОС
ЕДНА РЕЛИГИЯ-ПРАВОСЛАВИЕ
ЕДНА МИЛА СТРАНА-БЪЛГАРИЯ
ЕДИН НАРОД-БЪЛГАРСКИ
ЕДИН ОТБОР
ЦСКА НИЩО ДРУГО НЯМА ЗНАЧЕНИЕ
[/center]


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта