Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот язе » 02 яну 2017 15:04

Кашчей написа: Ти, готвачо, имаш ли си представа какъв ще е ефектът, ако 70 м3 пропан-бутан се взривят? Поне така, от обща култура да го имаш, не като специалист?!?


70 кубически метра= 70 000 литра. Това е огромно,ама много огромно количество! Не защитавам никаква теза, но ми е малко странно откъде и как изтича толкова много газ? Щото 70 000 литра пропан- бутан, ще замиришат чак в Русе... И ако подобен теч е бил непредотвратим или неспираем, е престъпно да не се отцепи района! Другото е, че пропан- бутана НЯМА способността да се самозапалва.
... и после внезапно си направих секуро.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3999
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: ico49

Мнениеот Странджата » 02 яну 2017 15:10

Като му викаш педал, не разбираш ли, че влизаш в режим - плаши куче със салам :) Колкото до темата - каквото сам си напишеш и друг не може да ти го припише :)

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3999
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот Странджата » 02 яну 2017 15:14

За този, Южния, е казаното от Гьоте, ама без самоирония, защото за Южния е непостижима.
„И ей ме, същият глупак, какъвто бях преди, съм пак.” (Гьоте. Фауст)

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот Кашчей » 02 яну 2017 15:15

язе написа:
Кашчей написа: Ти, готвачо, имаш ли си представа какъв ще е ефектът, ако 70 м3 пропан-бутан се взривят? Поне така, от обща култура да го имаш, не като специалист?!?


70 кубически метра= 70 000 литра. Това е огромно,ама много огромно количество! Не защитавам никаква теза, но ми е малко странно откъде и как изтича толкова много газ? Щото 70 000 литра пропан- бутан, ще замиришат чак в Русе... И ако подобен теч е бил непредотвратим или неспираем, е престъпно да не се отцепи района! Другото е, че пропан- бутана НЯМА способността да се самозапалва.


Говоря за обема на една влакова цистерна за пропан-бутан, а не, че е изтекъл всичкият. По-скоро, както вече писах (не е мое предположение, но съм съгласен с него) има насъбран облак, някъде в парка и от искра е възпламенен-дори някой нищо неподозиращ ранобуден пушач е в състояние да го направи това.
ПП : Цистерните са официално с такава вместимост, дори по-точно са 71 м3, но никога не се пълнят до откат, дори и тези с мазут. Газът е втечнен, но е така докато е под налягане. Аз досега не съм виждал газова горелка, от която да тече течност преди запалването и.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот Балкански Орел » 02 яну 2017 15:49

Нищо не би ме учудило.И не ме интересува.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот язе » 02 яну 2017 16:04

Кашчей написа:
язе написа:
Кашчей написа: Ти, готвачо, имаш ли си представа какъв ще е ефектът, ако 70 м3 пропан-бутан се взривят? Поне така, от обща култура да го имаш, не като специалист?!?


70 кубически метра= 70 000 литра. Това е огромно,ама много огромно количество! Не защитавам никаква теза, но ми е малко странно откъде и как изтича толкова много газ? Щото 70 000 литра пропан- бутан, ще замиришат чак в Русе... И ако подобен теч е бил непредотвратим или неспираем, е престъпно да не се отцепи района! Другото е, че пропан- бутана НЯМА способността да се самозапалва.


Говоря за обема на една влакова цистерна за пропан-бутан, а не, че е изтекъл всичкият. По-скоро, както вече писах (не е мое предположение, но съм съгласен с него) има насъбран облак, някъде в парка и от искра е възпламенен-дори някой нищо неподозиращ ранобуден пушач е в състояние да го направи това.
ПП : Цистерните са официално с такава вместимост, дори по-точно са 71 м3, но никога не се пълнят до откат, дори и тези с мазут. Газът е втечнен, но е така докато е под налягане. Аз досега не съм виждал газова горелка, от която да тече течност преди запалването и.


Като говоря за теч, нямам предвид че изтича течност. :) Работя с пропан- бутан вече към 20 години и имам някакви наблюдения. Това, което не ми се връзва е огромното количество. Вярвам знаеш, че това нещо мирише адски и едно такова количество, е невъзможно да не бъде усетено... айде да не е чак в Русе, ама поне в околните села също ще мирише. Освен това, искрата не е достатъчно условие за да се запали пропан- бутана. Необходимо е,той да бъде примесен с определено количество въздух (кислород). Сега,този газ е по- тежък от въздуха и изпуснат в атмосферата си остава наситен на едно място, докато въздушните течения не го разнесат, което е предпоставка и възможност той да се запали. За целта обаче, е необходима достатъчна концентрация, а на мястото където има такава мирише като в Ада.
Не знам колко страстен пушач си, но ако ти мирише на газ толкова силно, че очите ти да се насълзяват, не вярвам да запалиш цигара.
... и после внезапно си направих секуро.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот 1982 » 02 яну 2017 16:48

Аз не знам дори защо тази "тема" още не е изтрита ..... ще седне някой да прави атентат в някакво умряло шуменско село, па и населено основно с мюслимани. :lol: :lol: :lol: Ясно е, че авторчето е провокатор и трол, ама ....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Yoda_
Мнения: 345
Регистриран на: 16 юни 2014 16:53
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот Yoda_ » 02 яну 2017 17:27

За много години, да сме живи и здрави !
Желая на всички Вас най-вече здраве, щастие и много кинти през Новата 2017 г. !


Дано Новата Година ви донесе поне малка част от това, което сте пропуснали в училище, дано ви донесе малко повече психическо здраве, дано успеете да се отървете от простотията, чалготията, неграмотността, злобата и завистта, дано се отърсите от комплексарщината, дано някакси се окаже, че все пак не сте орисани да изживеете живота си в духовна и материална мизерия, дано ви донесе повече амбиции, повече желание да се образовате, да се развивате и дано седите по-малко пред компютрите ! Амин !
Wikipedia : Българите са малък, но изключително прост народ. Тъпи, неуки, необразовани и озлобени комплексари, мързеливи неработещи пияници, чакащи на заплатите на жените си. Амин !

Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23829
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Истината излеза наяве -" инцидентът" в Хитрино е атентат

Мнениеот paceto » 02 яну 2017 19:36

Има тема за политика.
Да не говорим, че този потребител от клиповете си измисля всякакви неща и не е достоверен източник.

Има толкова нелепи твърдения като цяло из клиповете му, че човек да се чуди на колко е години и как може да размишлява така. Спрете да му правите реклама по подобен начин.


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта