Как се става българин?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

bub
Мнения: 240
Регистриран на: 02 юли 2014 10:48
Контакти:

Как се става българин?

Мнениеот bub » 27 юли 2015 22:23

Колеги вие знаете, че за да се вземе български паспорт са нужни поне 5 години пребиваване в България. Знаете също така, че има ограничения във футбола, касаещи брой футболисти извън ЕС.
http://www.transfermarkt.co.uk/pfk-ludo ... on_id=2013
Погледнете за какви безчинства става на въпрос, в Разград не важи ограничението, защото всички които пречат стават автоматично българи.
Очевидно в България ако си олигарх, можеш да си развяваш гела както си поискаш. Защо никой друг български отбор не се сеща за тази врътка и защо ЦСКА чакаше Маркос 5 години, защо Платини стана българин едва когато отиде в Разград?
Чакам вашите мнения.
http://www.transfermarkt.co.uk/pfk-ludo ... on_id=2014

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Как се става българин?

Мнениеот sandi74 » 27 юли 2015 22:29

България е страната на неограничените възможности и изгряващото слънце.САЩ и Япония ряпа да ядът пред милата ни татковина. :mrgreen: :lol:

bub
Мнения: 240
Регистриран на: 02 юли 2014 10:48
Контакти:

Re: Как се става българин?

Мнениеот bub » 27 юли 2015 22:30

Имам познат- женен за молдовка. Тя живее 15 години вече в България и не може да си изкара паспорт за разлика от Чоко?

pomiqr269
Мнения: 101
Регистриран на: 22 юли 2015 23:28

Re: Как се става българин?

Мнениеот pomiqr269 » 27 юли 2015 22:36

Вземи да се ограмотиш правно и пак пускай тъпи теми. 15 години и омъжена за българин и не можела. Аре бегай. Сигурно и името си не може да напише правилно щом не може да получи гражданство.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14398
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Как се става българин?

Мнениеот damyanov1963 » 27 юли 2015 22:40

Няма лошо, българите и без това сме на изчезване ;)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

bub
Мнения: 240
Регистриран на: 02 юли 2014 10:48
Контакти:

Re: Как се става българин?

Мнениеот bub » 27 юли 2015 22:42

Вие лично знаехте ли, че тези футболисти са българи? Някак много тихичко са станали нещата там.

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Как се става българин?

Мнениеот Libera » 27 юли 2015 22:44

Нещо не ми е ясно какъв пак е проблемът на хейтърчето-авторче. Аз имам познат, който е холандец и си извади паспорт след точно 3 години, а говореше български по-добре и от авторчето. По принцип всеки може да си извади паспорт и след 3 години ако покрие някои точно определени изисквания. А в националния НЕ МОЖЕ да играе ако не е живял поне 5 години в държавата.

pomiqr269
Мнения: 101
Регистриран на: 22 юли 2015 23:28

Re: Как се става българин?

Мнениеот pomiqr269 » 27 юли 2015 22:45

bub написа:Вие лично знаехте ли, че тези футболисти са българи? Някак много тихичко са станали нещата там.

Да. Явно не гледаш футбол и не си чувал, че споменават, че са натурализирани и ги гласят за национали, но нямат право, ако не с аиграли пет сезона в "А" група.

izumrud
Мнения: 468
Регистриран на: 30 авг 2010 00:57
Местоположение: София/Несебър
Контакти:

Re: Как се става българин?

Мнениеот izumrud » 27 юли 2015 22:49

bub написа:Колеги вие знаете, че за да се вземе български паспорт са нужни поне 5 години пребиваване в България. Знаете също така, че има ограничения във футбола, касаещи брой футболисти извън ЕС.
http://www.transfermarkt.co.uk/pfk-ludo ... on_id=2013
Погледнете за какви безчинства става на въпрос, в Разград не важи ограничението, защото всички които пречат стават автоматично българи.
Очевидно в България ако си олигарх, можеш да си развяваш гела както си поискаш. Защо никой друг български отбор не се сеща за тази врътка и защо ЦСКА чакаше Маркос 5 години, защо Платини стана българин едва когато отиде в Разград?
Чакам вашите мнения.
http://www.transfermarkt.co.uk/pfk-ludo ... on_id=2014


Ти си адски просто парче!
правиш ли разлика между извеждане (не е изваждане) на български паспорт и участие за националния отбор?
български паспорт може да се извади във всеки един момент, ако има мотивационно писмо, което обяснява защо е необходимо и кой го подкрепя....а за да се участва в националния отбор трябва да си пребивавал 5 години в страната....т.е може да си вземеш паспорт след 1 месец пребиваване в страната, но не си национал докато не навършиш 5 години...
елементарна логика, но явно и елементарните българи не могат да я проумеят. Ако някой не може да си пише писмото за български паспорт, това е проблем на самите неграмотници. Боби Михайлов каза и друго - има 3 типа проекти за стадиони, но никой не може да си попълни документите. Е, като сме проста нация, проблем ли е, че има и не-прости хора тука???

bub
Мнения: 240
Регистриран на: 02 юли 2014 10:48
Контакти:

Re: Как се става българин?

Мнениеот bub » 27 юли 2015 22:53

Колеги, ако петте години важат само за националния, то съм готов да се извиня. Благодаря Ви, че ме поправихте, но аз никъде не съм писал за това. Въпросът е, че по ганьовски се избягват ограниченията на чужденци


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта