Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 26 яну 2024 19:37

bubka написа:Да, бе те всички са дошли от Азия Изображение. Имам чувството, че преди няколко хилядолетия на територията на Европа никога, никъде по никакъв начин не са текли процеси на еволюция сред видовете, просто била някаква гола, изолирана територия, пък видиш ли някъде от Азия по средата на нищото непрекъснато извирали изпод земята някакви човешки видове, които дали началото на гърци, римляни, траки, германци, англичани и за каквото още се сетиш Изображение.
Ама ти вЕрваш в "еволюцията" ?
Я дай да видим, кои са тези европейски маймуни, дето са "еволюирали" ? :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 26 яну 2024 19:47

Drunken_Master написа:прабългарите и славяните до един определен период се разграничават от изворите като отделни племена, но това е само до един определен период. В последствие, с течение на времето, толкова много се омешват, че започва да се говори за едно цяло.
За едно-цяло, като БЪЛГАРИ, що не се говори за "славяни" ?
Къде, кога и кои 2 независими един от друг източника казват, че "славяните" претопили българите и онези изведнъж проговорили "славянски" ? :lol:

Напротив, пълно е с доказателства, че територията, между Дунав и Бяло море, в периодът 5-7ми век, е била практически обезлюдена.
Причините са няколко ...
- Варварски нашествия
- Епидемии
- Масови изселвания към Мала азия от ромейските власти.

Ако имаше "милиони" местни, то "византийските" крепости, като Одесос ( Варна ) Дебелиум и Верея, немаше да са с гарнизони от по 300 човека, както сочат разкопките.
Нека си представим как 1 000 ромеи, контролират "славянското" или каквото и да било море ... СмЕх в залата. :)
Точно поради това и "пра-българите" сравнително лесно печелят територии ...
Ама то се иска малко аналитичен ум, за да се достигне до елементарната истина и реалност ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19929
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Drunken_Master » 26 яну 2024 23:12

THE G.A.M.E написа:Къде, кога и кои 2 независими един от друг източника казват, че "славяните" претопили българите и онези изведнъж проговорили "славянски" ?

Ти наистина май си дебил, бате... Пак да тръгнем, да нищим произхода на азбуката, за какво говори Черноризец Храбър и т.н. Кое не разбра, че няма такова нещо като "българска" глаголица? На какъв език, да ти го напиша? Ако искаш на цигански? По-може да ме разбереш...

THE G.A.M.E написа:Напротив, пълно е с доказателства, че територията, между Дунав и Бяло море, в периодът 5-7ми век, е била практически обезлюдена.

Ти освен, че не си умен, ще се окаже и че си и лъжец. Първо, наистина ли си вярваш, че територия от около 150 000 квадвартни километра (грубо сметнато) с превъзходни условия за земеделие и скотовъдство ще бъде абсолютна пуста, при това няколкостотин години? Второ, това изобщо не е така, че източниците твърдели, че територията била обезлюдена...
Само един пример давам... Теофилакт Симоката, който нарича земите отвъд Дунава - "Склавиния" от началото на 7 век.
Гети, наречени още склавини прекосяват границите на Тракия


Айде още един цитат, от мен да мине... Йоан Ефески от 6 век
Те (славяните) преминаха стремително през Елада, Солунска област и цяла Тракия и завладяха много градове и крепости; те ги опустошиха и изгориха, взеха много пленници и станаха господари на земята. Те уседнаха в нея... като на собствена без страх. И ето, до ден днешен (584) те остават, живеят и спокойно пребивават в земите на империята...


THE G.A.M.E написа:Ама то се иска малко аналитичен ум, за да се достигне до елементарната истина и реалност ...

Ъхъ, ти си от тия с аналитичния ум. Определено...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 27 яну 2024 16:52

Drunken_Master написа:Ти наистина май си дебил, бате... Пак да тръгнем, да нищим произхода на азбуката, за какво говори Черноризец Храбър и т.н. Кое не разбра, че няма такова нещо като "българска" глаголица? На какъв език, да ти го напиша? Ако искаш на цигански? По-може да ме разбереш...
Ами, ако искаш пак да тръгнем да нищим произходът на термина >slav's< ... :lol:
Щото няма "славянско" племе, дето да се е самонарекло... Роб/отпадък.
И сега стигаме до пре-мъдрият Симеон, дето ще нарече Азбуката - Отпадък. :lol:
Така-наречените "славяни", са се самонаричали с термини, чиито местообитания са заселвали.
Струмяни, моравци, витяни и т.н. посрани.

Drunken_Master написа:Айде още един цитат, от мен да мине
НалЕ вече се разбрахме, че един куп измет са правили нашествия на Балканите, но малцина са оставали тук трайно.
Масирано "славянско" заселване, никога не е имало. Липсват всякакви археологически данни.
Само не ми излизай с мантрата за "землянките"... Ще си върна кафето от смЕх ... :lol: :lol:
Казано е, че "славяните", или са били избивани, или отвличани и заселвани в други територии.
А най-често са се връщали отвъд Дунав... Просто защитен механизъм, поради твърде вероятен ответен ромейски удар.
Точно и за това "Византия" разполагат малки крепости, които просто да маркират нападенията и да ангажират внимание. След това тези мини-гарнизони не се е налагало да контролират големи маси от хора.

Казах ти... Просто не познаваш средновековната реалност. Вярвания, начин на живот, политика и гео-стратегия, за да коментираш.
Повярвай ми, в очите на истинските историци, изглеждаш като жалък хлапак.
Тази материя е над умственият ти капацитет.
Гледай си там СССР и "комунизЪма и не се занимавай с неща, дето хал-хабер си немаш. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17593
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот pomiqrat » 27 яну 2024 19:03

Тоя цитира Симоката и после пише славяни :lol: Функционалната неграмотност в цялата й красота.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19929
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Drunken_Master » 27 яну 2024 22:47

THE G.A.M.E написа:Така-наречените "славяни", са се самонаричали с термини, чиито местообитания са заселвали.
Струмяни, моравци, витяни и т.н. посрани.

Така, така... И македонци, нали? Щото ти каза, че нямало как да има "славяни", щото нямало такава местност. Беше феноменално прозрение. Е, не е първото, а поредното... ти си царя на бисерите.

THE G.A.M.E написа:Масирано "славянско" заселване, никога не е имало. Липсват всякакви археологически данни.

Липсват, да... И източници няма. То не е имало никой там. Само въздух и една празна глава, пълна с нищо...

THE G.A.M.E написа:Само не ми излизай с мантрата за "землянките"... Ще си върна кафето от смЕх ... :lol: :lol:

Да... Кво са някакви си "землянки", които са използвани от археолозите за изследвания. Трябва да се пренаписват учебниците по исторя.

THE G.A.M.E написа:Казано е, че "славяните", или са били избивани, или отвличани и заселвани в други територии.

Казано е, да... От титана на мисълта Дъ Гейм.

THE G.A.M.E написа:Казах ти... Просто не познаваш средновековната реалност. Вярвания, начин на живот, политика и гео-стратегия, за да коментираш.
Повярвай ми, в очите на истинските историци, изглеждаш като жалък хлапак.
Тази материя е над умственият ти капацитет.
Гледай си там СССР и "комунизЪма и не се занимавай с неща, дето хал-хабер си немаш. :)

Впечатляващ е начина, по който се опитваш, да се държиш на положение след като най-редовно си правен дармадан от мен по въпросната тема...

pomiqrat написа:Тоя цитира Симоката и после пише славяни :lol: Функционалната неграмотност в цялата й красота.

И другия цар на бисерите реши да се обади...
Помияр, над 200 пъти съм ти казвал, да си пишеш в темата за ци*ите и да не се обаждаш изобщо по сериозни теми, щото тръгнеш ли да разсъждаваш веднага прозира интелектуалната ти немощ... Оня ден те питах, ква е разликата между славяни и склавини, та веднага взе да даваш назад. Кво да отговориш? Аз пък кво ли питам...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17593
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот pomiqrat » 28 яну 2024 11:19

Обясни ни тази малоумно страст да ти отговарят едно и също и да постнаш едно и също, и все за първи път да си го чувал. Проблеми с паметта ли? Нали имаш папки с готови твои отговори преписани оттук-оттам. Време е и на хората отговорите да си слагаш в папки и преди да попиташ за двестен път да си го намериш в търсачката и да не те мислим за слабоумен. За последно ти пиша, че склавите са готи. Което си написал сам, но си функционално неграмотен.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19929
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Drunken_Master » 28 яну 2024 11:35

"Склавите са готи..." Това според НЕдебила е отговор на въпроса. Изкуството да бъдеш елементарна частица... Акъл няма за 20 стотинки, бате... Един бордюр е по-умен от него.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 яну 2024 14:02

Drunken_Master написа:Така, така... И македонци, нали? Щото ти каза, че нямало как да има "славяни", щото нямало такава местност. Беше феноменално прозрение. Е, не е първото, а поредното... ти си царя на бисерите.
Естествено, че има македонци !
Но те изчезват в ранното средновековие и остава само областта, която разбира се не е кръстена на който и да било народ.
Няма "славяни", щото те самите не се само-определят така. Няма "славянски" източник, който да казва - "Ние-славяните". И вече посочих, защо няма как някой уважащ себе си народ, да се нарече "славяни". Май беше нещо свързано с това, че терминът е римски и въобще не е за гордост.

Drunken_Master написа:Липсват, да... И източници няма. То не е имало никой там. Само въздух и една празна глава, пълна с нищо...
Източници има, само че така и не ти достига интелктуалният капацитет, за да схванеш, как, защо и по какъв повод са написани.
И тези източници, първо, никога не категоризират "славяните", като народност ( все едно както не-веднъж съм споменавал, хуните или скитите, да са една народност ) ... И никога не посочват, че "Българите станали славяни". Даже напротив, с напредването на вековете, "славяни" изчезва като определение и виждаме само БЪЛГАРИ. Тоест, вече няма роби, измет, боклуци, българите са направили местните - БългАРИИ !
И ти вместо да се гордееш с това, че бългАРИИТЕ, са направили от дедите ти -ХОРА, газ пикаеш. ЧеснУ, не те разбирам ... :lol:
Drunken_Master написа:Да... Кво са някакви си "землянки", които са използвани от археолозите за изследвания. Трябва да се пренаписват учебниците по исторя.
Ми, не са "землянки". :lol:
Както вече посочих... "Землянка на 1 000 години може и да има, ама на... Сириус, вероятно. :lol:

Drunken_Master написа:Впечатляващ е начина, по който се опитваш, да се държиш на положение след като най-редовно си правен дармадан от мен по въпросната тема...
Какъв "дар-мадан" ме правиш, след като това, което аз пиша, вече е официален исторически наратив в България. Кремълските-исторически подлоги, останаха малцинство, само квиченето им е така силно ...
Гледай тази година, как вече почти няма да се споменава "славянска писменост и култура".
Сори, ние - БЪЛГАРОФИЛИТЕ - Спечелихме !
Просто защото историческата реалност - Истината, е на наша страна. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19929
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Drunken_Master » 28 яну 2024 19:37

THE G.A.M.E написа:Естествено, че има македонци !
Но те изчезват в ранното средновековие и остава само областта, която разбира се не е кръстена на който и да било народ.

Дискусията става все по-забавна. Името на племената не зависят от това, коя област са населили. Или по-точно това не е задължително. В древните извори се използват различни имена за славяните - словени, склавини и прочее, просто защото различните автори ги описват по различен начин, изговарят ги по различен начин и т.н. Точно заради това не всеки може, да стане професионален историк, трябва да притежава аналитична мисъл, да умее, да борави с документите, фактите и прочее. Да не говорим, че често се използват традиционни етноними, т.е. назоваваш въпросното племе по такъв начин, понеже обитава въпросната територия. Или пък ги наричаш "малоумните", понеже нон-стоп пишат глупости из форума на ГОНГ, или "неадекватните", понеже едно и също нещо им го пишеш, а те така и не могат, да го разберат. Майтапа на страна, ама то и "вулгари" са ни описвали, ама това не означава, че не става дума за българите. Знам, че не ме разбираш, ама правя някакви опити поне. Влизам ти и в положението, знам, че ти е особено трудно.

THE G.A.M.E написа:Няма "славяни", щото те самите не се само-определят така. Няма "славянски" източник, който да казва - "Ние-славяните". И вече посочих, защо няма как някой уважащ себе си народ, да се нарече "славяни". Май беше нещо свързано с това, че терминът е римски и въобще не е за гордост.

За теб няма, ама това не означава нищо. Ти си тотално некомпетентен по тази тема (а и не само).
Питах те, какво е визирал Черноризец Храбър, първо твърдеше, че са "хора, които говорят български". Сиреч... автора визира хора, които говорят на български... а казва, че азбуката била славянска, книгите били на славянски език, буквите и те били славянски. Странна работа. Сега пак опряхме до теорията за "робите". Робите нямали книги? Така ли излиза? Робска азбука, робски букви, робски книги, робите не могли, да четат и сричали? Това се разбира в текста на Черноризец Храбър? Така ли излиза? После каза, че изобщо текста е фалшификат, бил комунистическа простотия, путинска измислица и прочее.

Ми ако искаш, да продължавам с цитатите? "Пространно житие на Константин-Кирил"?
А папата, като прие славянските книги, освети ги и ги положи в църквата на света [дева] Мария, която се нарича "Ясли". След това папата заповяда на двамата епископи Формоза и Гаудерик да посветят славянските ученици.

Това са вероятно учениците на робите? И техните книги?

Когато беше във Венеция, насъбраха се срещу него епископи, попове и черноризци, като врани срещу сокол, и повдигнаха триезичната ерес, като казваха: "Кажи ни, човече, как ти измисляш сега книги за славяните и ги учиш?

Явно пича е създавал книги за робите и ги е обучавал после... То щото не са имали правомощия големи във великата арийска държава България, та накрая се смилили над тях, да вземат поне, да научат арийския език.

THE G.A.M.E написа:Източници има, само че така и не ти достига интелктуалният капацитет, за да схванеш, как, защо и по какъв повод са написани. И тези източници, първо, никога не категоризират "славяните", като народност ( все едно както не-веднъж съм споменавал, хуните или скитите, да са една народност ) ... И никога не посочват, че "Българите станали славяни". Даже напротив, с напредването на вековете, "славяни" изчезва като определение и виждаме само БЪЛГАРИ.

Мхм... видяхме, че те славяните не са "народ" а роби, абсолютно си го доказа. Чак и си промених мнението тотално...

THE G.A.M.E написа:И ти вместо да се гордееш с това, че бългАРИИТЕ, са направили от дедите ти -ХОРА, газ пикаеш.

БългАРИЙТЕ, така се наричат, нали? Щото сме арийци? Сигурен бях...
Мани майтапа, ама... до кога, смяташ, да я преповтаряш тая мантра до втръсване? Името България идва не от някакви си арийци, както ти твърдиш, а от гръцки и означава "земята на българите".

THE G.A.M.E написа:Какъв "дар-мадан" ме правиш, след като това, което аз пиша, вече е официален исторически наратив в България. Кремълските-исторически подлоги, останаха малцинство, само квиченето им е така силно ...
Гледай тази година, как вече почти няма да се споменава "славянска писменост и култура".
Сори, ние - БЪЛГАРОФИЛИТЕ - Спечелихме !
Просто защото историческата реалност - Истината, е на наша страна. :)

Стига бе? Сериозно? Арийската теория била "официален исторически наратив"? За първи път чувам...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта