Кои нации уважавате и защо ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот Viktor4o_Rs » 27 дек 2011 17:01

Любопитно ми е да видя какво е мнението на хората във форума по отношение на другите държави и тъй като често се пускат негативни и отрицателни теми, този път реших да дискутираме положителни неща. Въпросът е твърде относителен и субективен, защото всяка държава има своите позитиви и негативи, но все пак няма как един човек да няма едно цялостно мнение по този въпрос. Тук не става въпрос за чуждопоклонничество и преклонение, а просто за уважение и респект към постигнатото от други народи.

Никога не съм крил, че държавата, която уважавам най-много е Германия, а причините са много - заради това, че са загубили две Световни войни и са били със сринати градове и икономика, а днес е сред водещите държави в света по стандарт на живот и може би най-силната икономика в Европа. Харесва ми много немското трудолюбие, педантичност, дисциплинираност, перфекционизъм и технология, прагматичността и сериозността, с която немецът се отнася към всичко, с което се захване, без разбира се, да ги идеализирам ;) Може би защото ние българите сме почти пълна противоположност на тях ... Горе-долу същото каквото написах за германците се отнася и за японците, които са преодолявали огромни трагедии за страната си като бомбардировките над Хирошима и Нагазаки, както и земетресението, което се случи през тази година. Симпатизирам и на скандинавските държави - красиви,чисти, уредени, спокойни страни, с почти перфектна социална политика и висок стандарт на живот.

Разбира се, за компания на маса едва ли има по-подходящи от сърби, другите балканци и руснаци, всеки който е бил така, знае как е :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Viktor4o_Rs на 27 дек 2011 17:31, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
vladitol
Мнения: 2170
Регистриран на: 17 юли 2009 10:56
Местоположение: Стадион ,,Георги Аспарухов"
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот vladitol » 27 дек 2011 17:10

Най-симпатизирам на Германия, на второ място в класацията си подреждам Австралия не знам защо, но много харесвам
тази държава-континент. На трето място-Швейцария.

П.С топ 3 и на най-мразени ще дам : на първо място естествено Македония, на 2-ро Сърбия, 3-то Гърция сякаш ;)

[offtopic]Нямам време да се аргументирам сега, по - късно, ако намеря с удоволствие ще го направя[/offtopic]
Последна промяна от vladitol на 27 дек 2011 17:11, променено общо 1 път.
Support Stan!

Левски София 26 пъти Шампион на България, 28 пъти носител на купата на България,ЕДИНСТВЕНИЯ български клуб играл в групите на ШЛ !

Барселона: 21 пъти шампион на Испания,25 пъти носител на купата на Краля, Шампионска лига 4,

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 27 дек 2011 17:11

Без да се замислям - Германия и Русия. :) Авторът на темата до голяма степен е изложил нещата относно Германия. Бих добавил само, че съм немски възпитаник, познавам немската култура и й се възхищавам. В не по-малка степен това важи и за руската култура, за руския народ и за Русия. Тук не мога да не спомена пословичната твърдост и издръжливост на руските хора, съчетана с тяхната широка славянска душа. Още веднъж, без никакво съмнение: Германия и Русия, Русия и Германия. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот niki87 » 27 дек 2011 17:12

Естествено, че Германия! Вики и Капитана са изтъкнали причините, споделям напълно тяхното мнение :)

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот CTAHKO » 27 дек 2011 17:20

Германия,Япония,Русия(като нация,а не като политика)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

dodo7271
Мнения: 3053
Регистриран на: 26 окт 2009 12:24
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот dodo7271 » 27 дек 2011 17:20

1. Германия - железен ред, дисциплина и уважение към държавата. Нещо абсолютно непостижимо за нас, българите.

2. Русия - уточнявам, че става дума единствено и само за руския народ, не и за руската политика. Тя е много повече имперска, отколкото американската. Иначе руснаците са измъчен народ, който е бил мачкан през цялата си история - от викинги, татари, монголи, византийци, турци, немци и най-вече от собствените си тирани - Сталин, Брежнев, Путин.

3. Италия - като пуснеш италианска телевизия чуваш само "Белисима". За тези хора все едно няма болести, няма тревоги, всичко им прекрасно. Тези ще си направят купон, дори ако знаят, че утре идва краят на света.
Христо Стоичков: Ако бях играл в Левски, сега аз щях да бъда върху коня пред Народното събрание

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот child in time » 27 дек 2011 17:21

Сърбите!!!! Защо? Защото са пичове и на никой дупе не дадоха! За разлика от нас например! Ние не ги обичаме защото си отстояват нещата - Македония , Косово . бомбардировките ... Ние ще го направим ли? НИКОГА ! Те имат онази нотка национализъм която на нас много ама много ни липсва! Българин съм обичам историята ни и мразя историческите ни предатели и предателства!
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот Tommi » 27 дек 2011 17:24

Не уважавам безрезервно никоя чужда нация. Когато има някакъв конкретен повод или някакво постижение в дадена област, уважавам и признавам успехите на всички нации. Има 3-4 нации, които изобщо не харесвам, но не отричам постигнатото от тях.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

gamaun
Мнения: 371
Регистриран на: 14 юни 2010 08:01

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот gamaun » 27 дек 2011 17:25

Большая Русь, Малая Русь и Белая Русь!
[offtopic]Сегашните наименования са съответно Русия, Украйна и Белорусия (Беларус).[/offtopic]

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кои нации уважавате и защо ?

Мнениеот turbogena » 27 дек 2011 17:26

Винаги съм харесвал Италия. Харесва ми страната ,езика ,жените ,Ювентус. :)
[center]"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.[/center]
[center][wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/AB/67/7390d557afe6ab67.png[/wrapimg][/center]
http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта