Какво Мислите за побоищата в училищата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот Neron » 25 ное 2011 23:42

Баща ми ми е разправял че по неговото време са се биели също в което не се изненадах естествено но вика тогава се биехме с голи ръце а сега всеки келеш е с нож в гащите бокс и т.н. а някои даже и пистолети носят.Било е нещо като феновете на руските отбори ако не се лъжа те се разбират по колко човека да са имат нещо като неписан закон никакви оръжия и подобни простотии излизат на поляната и се бият.Основата на проблема наистина е възпитанието от родителите.Да не говорим че вече всеки трети младеж е или накиснат или е надрусан но това също е от възпитанието и незаинтересоваността на родителите към потенциалните убийци които отглеждат.Аз не помня последния път вече в който съм се бил имало е спречквания ама се е стигало само до бутане и някоя друга псувня.
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
Артилериста
Мнения: 1092
Регистриран на: 02 ное 2010 13:54
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот Артилериста » 25 ное 2011 23:45

Напоследък доста глупости стават в училищата заради някакви пълни простотии.Често малките закачки са в основата на зверски сбивания между ученици и това наистина е доста лошо.Моето мнение е ,че всичко се дължи до възпитание и всичко тръгва от семействата.Веднъж завинаги трябва да се вземат мерки срещу тази агресии,защото според мен това е доста наболял проблем.Все пак мисля,че повечето проблеми са на ученици между 13-17 години,а не между по-големите :!:
"ЦСКА-всичко започва и свършва така.Тези 4 букви са моят живот"

Потребителски аватар
zuekaa
Мнения: 1823
Регистриран на: 21 ное 2009 16:15
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот zuekaa » 26 ное 2011 00:07

Само едно ще кажа, и преди сме се били, и сега се бият, и утре ще се бият . К'ъв е проблема, човека има нужда, да се доказва, да се покаже. да каже кой е ,мъжкара кой командава парада ЕЛЕМЕНТАРНО УОТСЪН :)
Лудогорец - NEWS!
По кренвирша ще ги познаете

Потребителски аватар
Red_Girl
Мнения: 15496
Регистриран на: 27 дек 2010 19:52
Skype: Имам.
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот Red_Girl » 26 ное 2011 00:37

Специално аз завърших тази година 35-то СОУ-въпросното училище, което се прочу с тези побоища... Като цяло познавах тези утрепки, които са пребили тези момчета и тва е само едната част от тях. Принципно се събират вечер пред едно заведение Арабията, което се намира срещу училището. Тренират в Левски Спартак и са решили, че ще покажат бойните си умения срещу некви нормални момчета. Цялата работа е, че по стадионите се насажда това нещо и после се пренася и по училищата. Но поне, като искаш да се правиш на мъж, го направи срещу някой в твойта "категория", ако мога така да се изразя..Друг в въпроса, че никога досега е нямало патрулки в този район, а полицейското управление е на 200 м от там. Ясно е, че никой не си е свърпил работата за пореден път..
шивача написа:Левски винаги е носел срам. Първо на родината, после и на феновете на отбора. Но всяко зло за добро, затова е създаден и ЦСКА ;)

Офтопик:
Image

Изображение

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34789
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот MuFc1878 » 26 ное 2011 00:58

Винаги ще има побоища. Няма лошо дето се вика за спорта по една две тупалки, ама да скачат 10 човека на 1 не е нормално или да се вадят някакви оръжия. В училище липсва всякаква дисциплина....

Red_Girl, интересно. И аз съм завършил същото даскало :)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Hrabar
Мнения: 1183
Регистриран на: 26 мар 2008 10:05
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот Hrabar » 26 ное 2011 01:17

Абе понабивахме се и ние ама по времeто на соца после ни разказваха играта. Аз бях много буен, а и съм едър по природа и често се е случвало да се сбия(на кой ли не му се е случвало), и после разбира се, всичко се изяснява, и съм мел с метла целият училищен двор. Правил съм простотии и съм си носил последствията. Изглежда това е възпитало в мен уважението към Закона. Сега няма нищо, което да възпита уважение към Закона в младите хора. Тогава гонеха юношите за това, че са си пуснали дълги коси, че ходят с тесни панталони...

А това беше естественият бунт на младежите. Той винаги е насочен против установената система. Тогава бунтът у нас беше против тогавашната соц-система. По същото време младежите на Запад се бунтуваха срещу тяхната уж демократична система. Пинк Флойд изпяха „Стената”(The Wall), като протест срещу британската образователна система, в която боят със сопа е напълно законен и приет метод за наказание на учениците. Боят със сопи във Великобритания е премахнат през 1982 година нещо, което е незаконно в българските училища още от 1944 година.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U&feature=related[/youtube]

Проблемът днес не е в това, че учениците се бият, а в това, че те знаят, че дори и да се сбият, няма да бъдат наказани.
"Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Този отбор ме научи на всичко в играта." Димитър Якимов
http://www.youtube.com/watch?v=YceBkLcF4E8

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот fr3ak_boy » 26 ное 2011 09:28

Не всичко е до родители... Понякога и учителите имат голяма вина. В моето училище например има госпожа, която откровено си заявява, че не обича отличниците, защото не смята, че човек може да е добър по всички и пише 5 на отличниците, когато ги изпитва дори и те да си кажат всичко. След това пише 6 на слаби ученици и ето омразата е насадена между тях. Естествено сега всякакви лигльовци носят оръжие - ножове, боксове, газови пистолети, всеки трети ходи на някакъв спорт, който насажда агресия в тях и им дава някакви начални бойни умения и те се имат вече за голямата работа - бокс, кикбокс, муай тай, мма и т.н. Така че проблемът е много комплексен и не смятам, че са виновни само родителите. ;)
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
Tribune East 1912
Мнения: 904
Регистриран на: 09 юли 2011 12:59
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот Tribune East 1912 » 26 ное 2011 10:33

Абе има и значение за какви побоища става дума - тва да си забиеш 1-2 тупаника с някой приятел си е най-нормалното нещо на планетата. Друго е вече, когато 10 човека скачат на 1 в училище и го правят на кайма...

Потребителски аватар
federer90
Мнения: 1947
Регистриран на: 30 юли 2010 19:27
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот federer90 » 26 ное 2011 10:34

Повечето деца нямат никакви ценности.Само изродчета има вече

Потребителски аватар
siniq_fen
Мнения: 11759
Регистриран на: 23 юли 2010 16:13
Контакти:

Re: Какво Мислите за побоищата в училищата?

Мнениеот siniq_fen » 26 ное 2011 10:51

federer90 написа:Повечето деца нямат никакви ценности.Само изродчета има вече

Съвършено вярно и безкрайно жалко...
Само Левски!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 166 госта