Подобряване на нивото по език

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
flo
Мнения: 1406
Регистриран на: 03 ное 2010 22:00
Местоположение: Toulouse,France
Контакти:

Подобряване на нивото по език

Мнениеот flo » 29 юни 2011 22:48

Как мога да си подобря говоренето по някакъв език.Примерно сега като ми говори някой на английски или като гледам някакви филми разбирам почти всичко, но ако някой ме попита нещо на наглийски едвам връзвам 2-3 изречения.

Потребителски аватар
Локомотивец
Мнения: 244
Регистриран на: 28 фев 2010 15:37
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот Локомотивец » 29 юни 2011 22:56

Частните уроци не ги броиш, така ли да разбирам?

Потребителски аватар
flo
Мнения: 1406
Регистриран на: 03 ное 2010 22:00
Местоположение: Toulouse,France
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот flo » 29 юни 2011 22:58

Локомотивец написа:Частните уроци не ги броиш, така ли да разбирам?


Аз ходя ,ама там уча предимно граматика.

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот zaqwsxd » 29 юни 2011 23:03

Ще ти кажа на мен какво ми помогна преди 20тина години : почни да си мислиш само на английски : какво да ядеш , какво ще правиш , къде ще ходиш и други основни неща . След време ще усетиш промяна и ще можеш да мислиш и да разсъждаваш спокойно на английски без да чакаш да ти идват мислите в главата , те ще са си там.

cristely
Мнения: 908
Регистриран на: 09 яну 2009 18:09
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот cristely » 29 юни 2011 23:06

Намери си частна учителка и във времето когато си с нея говори само на английски. Всичко опира до тренинга. А ако съчетаеш разговорите с креватни упражнения резултата ще е още по-бърз ;)

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот Tommi » 29 юни 2011 23:09

Можеш да го подобриш с повече говорене. ;) Много често проблемът при говоренето е психологическата бариера, а не незнанието на езика. Просто трябва да упражняваш езика, да говориш повече и да не се притесняваш, че ще допускаш грешки.
Също така не е лошо да упражняваш граматиката, за да знаеш как да построиш изреченията, какви времена да използваш и т.н. Важно е да знаеш и доста думи.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Hrabar
Мнения: 1183
Регистриран на: 26 мар 2008 10:05
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот Hrabar » 29 юни 2011 23:11

flo написа:Как мога да си подобря говоренето по някакъв език.Примерно сега като ми говори някой на английски или като гледам някакви филми разбирам почти всичко, но ако някой ме попита нещо на наглийски едвам връзвам 2-3 изречения.


Приеми го като чиста монета. Отиди в държавата, чиито език изучаваш. Знам, че е скъпо, но това е най-доброто. И разбира се, не се затваряй в хотела а излизай и говори с хората. Ако пък у нас имаш възможност да говориш с хора, на които този език им е майчин, търси тяхнята компания, излизай с тях, говори на техният език, не на български. Успех.
"Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Този отбор ме научи на всичко в играта." Димитър Якимов
http://www.youtube.com/watch?v=YceBkLcF4E8

Потребителски аватар
south_division
Мнения: 813
Регистриран на: 27 авг 2009 23:52
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот south_division » 29 юни 2011 23:15

Според мен този проблем го има почти всеки, като слушаш разбираш обаче трябва ли да говориш почваш да заекваш и да не ти идва на акъла кво да кажеш. Тва е защото няма тренинг, според мен единствения начин е да си там и да няма с кой да говориш на български. И аз с английския съм така, обаче с гръцкия съм екстра, защото често съм там и практиката помага много. Частни уроци според мен не помагат особено за такъв вид усъвършенстване.

skarab
Мнения: 390
Регистриран на: 13 авг 2009 22:36
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот skarab » 29 юни 2011 23:26

Пробва ли със софтуер? 8-)

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот TodorT » 29 юни 2011 23:36

Както споделиха повечето колеги, психологическата бариера е голяма ;) Ще ти препоръчам дори да четеш литература на чуждия език и така много по-лесно ще свикнеш с изказа ;) И като се заговорищ с някого недей мисли как точно да га кажеш и как е най-добре да завъртиш думите... кажи си го направо, както ти идва отвътре ;)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта