Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот Бижутера » 14 апр 2010 10:06

Силно земетресение беше регистриран в северозападен Китай.

Според китайските власти то е било с магнитуд 7,1 по скалата на Рихтер. Сеизмологичният институт на САЩ съобщава за трус със сила 6,9.

Информацията за броя на загиналите се променя с минути. След като първоначално АФП съобщи за около 60 загинали, по последни данни техният брой е 300 души.

Много други са останали затрупани под развалините. По информация на китайската национална телевизия са ранени около 8 000 души. Китайските власти очакват, че броят на жертвите и пострадалите ще продължи да се увеличава.

Епицентърът на земния трус е бил в провинция Цинхай, намиращ се на 375 км. южно от град Голмуд, на дълбочина 10 км. Районът граничи с Тибет. Градчето Цзегу, разположено близо до епицентъра на земетресението, е почти напълно разрушено.

След първоначалния трус е имало няколко по-слаби вторични труса. Те са били с магнитуд 5,3 и 5,2 по Рихтер.

Според китайското национално радио са разрушени 90% от къщите в района, който като цяло е слабо населен. Поради ранния час повечето хора са били по домовете си. Прекъснато е електричеството и телефонните връзки.

На мястото са изпратени спасителни екипи, които са подпомагани от военни.

Един от последните по-силни трусове в Китай за тази година беше през февруари. Той рани 11 души и причини големи материални щети.

Световните агенции припомнят опустошителното земетресение, разтърсило съседната на Цинхай провинция - Съчуан през 2008г. То отне живота на десетки хиляди души, рани голям брой други и срина стотици постройки.

News.bg
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот modor » 14 апр 2010 10:11

Лоша работа с тия земетресения :(
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот POPCORN » 14 апр 2010 10:12

абе нещо много почнаха да ме притесняват тия заметресения мене.Мине се не мине месец и оп земетресение.И то не какво да е ми от рода на 6.8-7 и нагоре!Най-важното е ,че всички които са предричали края на света..... пишат, че стават такива катаклизми.наводнения, заметресения, аномалии в температурата и така нататака!!
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот modor » 14 апр 2010 10:17

POPCORN написа:абе нещо много почнаха да ме притесняват тия заметресения мене.Мине се не мине месец и оп земетресение.И то не какво да е ми от рода на 6.8-7 и нагоре!Най-важното е ,че всички които са предричали края на света..... пишат, че стават такива катаклизми.наводнения, заметресения, аномалии в температурата и така нататака!!

Ми Майте ще хванат да познаят за 2012 :o
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот POPCORN » 14 апр 2010 10:19

modor написа:
POPCORN написа:абе нещо много почнаха да ме притесняват тия заметресения мене.Мине се не мине месец и оп земетресение.И то не какво да е ми от рода на 6.8-7 и нагоре!Най-важното е ,че всички които са предричали края на света..... пишат, че стават такива катаклизми.наводнения, заметресения, аномалии в температурата и така нататака!!

Ми Майте ще хванат да познаят за 2012 :o

Като нищо, ние си правим ташак с тая работа, ама.....Аз преди бях много скептчиен към тия писания!Обаче забележете последните 2-3 година има ебати аномалиите, земетресения, наводнения и какво ли още не.Както с всяка година се увеличават все повече...това никак не е добре...Май хората прецакахме яко планетата!
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот Madridist » 14 апр 2010 10:19

Българите може да не сме най-добрите хора на Земята, но явно Бог ни пази. Къде ли нямаше земетресения, наводнения, урагани и т.н. Трябва да се радваме, че тук няма такива неща, защото това ще бъде истинска трагедия за всички. Жалко за загиналите :cry:
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот POPCORN » 14 апр 2010 10:24

Madridist написа: Българите може да не сме най-добрите хора на Земята, но явно Бог ни пази. Къде ли нямаше земетресения, наводнения, урагани и т.н. Трябва да се радваме, че тук няма такива неща, защото това ще бъде истинска трагедия за всички. Жалко за загиналите :cry:

Много си прав!Дано не се случват такива неща при нас!Може би защото най-много страдаме и сме едни от най-бедните затова, не заслужаме такива неща!Иначе да се молим на господ да ни пази все така добре, че иначе незнам!
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот Бижутера » 14 апр 2010 10:27

По-добре да не става у нас, щото ше ни върне в Каменната ера...и без това сме зле, няма нужда да ставаме по-зле.
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
Ki Cho
Мнения: 781
Регистриран на: 10 авг 2009 10:46
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот Ki Cho » 14 апр 2010 10:28

Madridist написа: Българите може да не сме най-добрите хора на Земята, но явно Бог ни пази. Къде ли нямаше земетресение, наводнения, урагани и т.н. Трябва да се радваме, че тук няма такива неща, защото това ще бъде истинска трагедия за всички. Жалко за загиналите :cry:

И е така и не съвсем.
Точно на тази дата през 1928 година се случва Чирпанското земетресение. според Вики "Жертвите са 107 души, 500 са ранени, 26 хиляди сгради са разрушени, а 21 хиляди други са пострадали."
А папагалите са птиците с доказано най-силен клюн.

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Силно земетресение удари Китай, стотици загинали!

Мнениеот Madridist » 14 апр 2010 10:31

Пуканка, аз това се чудя на някои хора. "Страшна трагедия" било, че Левски или ЦСКА нямало да играят в евротурнирите. Тази няма да играят, другата ще са там, няма да им избяга Европа. За мен истинска трагедия е това,което стана в Хаити, Чили или днес в Китай. Трагедия беше и това,което се случи със самолета на полския президент в събота. Не всичко на този свят е победи и титли ;) Купите могат да се купят(ние тук в България си знаем как), но нов живот НЕ 8-)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта