Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 29 апр 2024 17:50

icko65 написа:
InformationChannel написа:
icko65 написа:Пуйоле ..не ми поствай разни картинки ами земи коментирай намерението на Украйна да се откаже от Конвенцията за правата на човека.Щото това е мега скандално.Европа подкрепя държава която директно плюе на цивил.свят и в прав текст си признава че е фашистка.И аз да я защитавам..на най.Слава Расии

То и ти подркепяш държава, в която правата на човека не значат нищо ама няма значение.

Ти сериозно ли това..Няма да коментирам написаното..само ще вметна че Русия не прави такива диващини и малоумия..

Да сериозен съм. А ти си меко казано несериозен да коментираш отказване от Конвенцията за правата на човека, когато държавата на която симпатизираш системно я нарушава дори срещу собствените си граждани какво остава във войната в Украйна. Явно според теб неща като изнасилвания и отвличания на деца, унищожаване на критична инфраструктура с цел предизвикване на хуманитарна катастрофа, убийство на цивилни граждани от пияни руски войници, арестуване на хора с различно мислене и пращането им в затвора, само защото смеят да те критикуват са съвсем нормални неща. Честно казано почвам да се срамувам,че споделям една планета с индивиди като теб и Дрънкъна, които говорят подобни простотии или за пари или поради невъзможност за нормален мисловен процес. Като харесвате режима на Путин хващайте пътя и право там. Ама не ми стойте в държавата да ми разправяте врели некипели колко хубав бил, колко яка била Русия. Тия може да ги разправяте на новите ви съграждани в Мурманск ако решите да се преселите в Московията.

Dust
Мнения: 8173
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Dust » 29 апр 2024 22:40

И тук ли е имало военни и ПВО оборудване

Изображение
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 30 апр 2024 02:21

Dust написа:И тук ли е имало военни и ПВО оборудване

Изображение

Другата "ирония" е, че руска ракета е треснала къщата на про-руски политик в Одеса и го е ранила тежко. Руснаците бомбардират дори собствените си поддръжници.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17703
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот pomiqrat » 30 апр 2024 10:26

Британският министър на въоръжените сили Лео Дохърти оцени загубите, понесени от Руската федерация по време на войната срещу Украйна, съобщава Sky News.

Според британския министър, 450 000 руски войници са били убити или ранени в Украйна.

Дохърти казва, че освен убитите от началото на войната през февруари 2022 г., десетки хиляди хора са дезертирали от руските войски. Той отбелязва, че това не включва броя на смъртните случаи в руските частни военни компании, като групировката "Вагнер", тъй като той няма информация за тях.

Що се отнася до оръжията, Дохърти каза, че руснаците са загубили:

10 000 бронирани превозни средства, включително почти 3000 основни бойни танка,

109 самолета,

136 хеликоптера,

346 безпилотни летателни апарата,

23 военноморски кораба от всички класове,

над 1500 артилерийски системи.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

ReBorn1982
Мнения: 8110
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 30 апр 2024 10:27

InformationChannel написа:Това момиче е загинало днес в Одеса, докато е разхождала кучето си от клъстерна муниция на ракета Искандер


В Белгород имахме същата случка, има и видео. Тогава възмути ли се ???

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6812
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот icko65 » 30 апр 2024 18:33

Санкциите не знам работят ли..но е подписан Указ за изземване на земи в полза на РФ на стойност 256 млрд
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 30 апр 2024 18:41

ReBorn1982 написа:
InformationChannel написа:Това момиче е загинало днес в Одеса, докато е разхождала кучето си от клъстерна муниция на ракета Искандер


В Белгород имахме същата случка, има и видео. Тогава възмути ли се ???

Да, за разлика от някои тук аз се възмущавам, когато загиват цивилни. Ама да ми лицемерничат някои относно правата на човека, при положение, че страната, която открито подкрепят изобщо не ги спазва айде няма нужда.

nghcvth
Мнения: 3557
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Войната в Украйна

Мнениеот nghcvth » 30 апр 2024 18:45

Друго си е да се говори за демокрация в страна, в която не се провеждат избори.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 30 апр 2024 18:46

nghcvth написа:Друго си е да се говори за демокрация в страна, в която не се провеждат избори.

Дали се провеждат избори с 1 кандидат или не се провеждат изобщо няма почти никаква разлика.

nghcvth
Мнения: 3557
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Войната в Украйна

Мнениеот nghcvth » 30 апр 2024 18:47

В Русия се проведоха избори с 5 кандидата, ако не се лъжа. Добри, лоши, честни, нечестни, имаше някакви избори. В Украйна изборите бяха отменени,
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта