Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2981
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот JimBeam » 10 апр 2024 08:48

Типично по комунистически извърташ думите на хората. Никога не съм казвал, че новата мобилизация ще е тайна, а казвах че същата не е спирала от есента на 2022 и се дърпат хора към границата без много шум. Свидетелства има колкото искаш и то от семействата на войниците. Точно по тази причина след атентата говорехме, че тази ситуацията е удобна за Путин за да обвини Украйна и да може сега спокойно да си свика нова официална мобилизация на светло.

Ти продължаваш да твърдиш, че няма да има такава и ще ми е интересно да ти видя реакцията ако свика нова какво оправдание ще измисляш само и само, за да защитиш престъпника Путин и загубите на любимите ти руснаци.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20197
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 10 апр 2024 09:30

JimBeam написа:Типично по комунистически извърташ думите на хората. Никога не съм казвал, че новата мобилизация ще е тайна, а казвах че същата не е спирала от есента на 2022 и се дърпат хора към границата без много шум. Свидетелства има колкото искаш и то от семействата на войниците. Точно по тази причина след атентата говорехме, че тази ситуацията е удобна за Путин за да обвини Украйна и да може сега спокойно да си свика нова официална мобилизация на светло.

Ти какво си говорел, да ти кажа честно не ме вълнува особено, понеже си същински Бобо 2. А освен това не съм "извъртал по комунистически" абсолютно нищо. Ти постна някаква партенка (естествено от Дойче Веле или Дневник), че щяло да има "скрита" мобилизация на над 300 000 души. Ти даваш ли си сметка, колко "скрита" може да е една мобилизация, която да обхване толкова много хора? Пак питам... като ги постваш тия фейкове, замисляш ли се изобщо, колко смешен изглеждаш в очите на един средноинтелигентен съфорумец? И кои са тия "свидетелства"? Онова рапърче дето го пращали в Украйна, а то се оказа, че го пращат... в казармата. Нали и за тая новина бяхте 100% сигурни. Даже Пацето я развяваше наляво-надясно. Или ония индийци, дето били пратени на фронта и говореха от празна стая, четейки от лист хартия. Така и не излезе нищо и по тоя случай, а ако беше истина щеше да назрее международен скандал най-малкото.

JimBeam написа:Ти продължаваш да твърдиш, че няма да има такава и ще ми е интересно да ти видя реакцията ако свика нова какво оправдание ще измисляш само и само, за да защитиш престъпника Путин и загубите на любимите ти руснаци.

Ти освен, че не умееш да мислиш се оказа и че не умееш и да не лъжеш. Никога не съм твърдял, че няма да има мобилизация. Аз нямам кристална топка. Твърдя, че до момента поствате някакви страхотни глупотевини, на които само вие си вярвате. А загубите на "кочинката" както всеки с две мозъчни гънки може да сметне са доста по-малки от загубите на Украйна. Проста математическа сметка на ниво втори клас, първи срок. 180К + 300К + 200К и продължават да напредват по всички фронтове. Скоро и град Часов Яр ще падне, а вие ще продължите да тиражирате глупостите си за големите им загуби. То това ви остана...

Между другото, защо продължаваш, да игнорираш въпросите, които ние ти задаваме? Какво стана с концлагерите по царско време? Там пак беше много компетентен. Между другото, оня ден Metodito коментира, че лагер в Белене е имало преди 9-ти септември 1944-та. Странно, що и той е на същото мнение като мен. Ти твърдеше точно обратното...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ReBorn1982
Мнения: 8147
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 10 апр 2024 09:50

InformationChannel написа:
ReBorn1982 написа:"Конфискувани" .... евфемизъм за крадени .... звучи по-демократично, по-евроатлантически ...

Странно разбиране имаш за понятията. Тези автомати са били предназначени за хутите в Йемен. Били са натоварени на ирански кораби, които са били арестувани и оръжията са иззети. Става ми интересно- публикуваш против араби, палестинци, африканци в Европа, наричаш ги с разни имена, но когато прочетеш някоя новина, че Израел бомбардира в Газа или като тази за оръжията, които са иззети от терористи, които уж мразиш и не искаш в Европа изведнъж мненията ти стават противоположни. Нещо се обърквам.


И арабите, и САЩ са еднакво вредни. Това че пиша срещу едните не означава одобрение за другите. То и много от проблемите в Близкия изток точно САЩ ги забърка де. Като Сирия и Ирак.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20197
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 10 апр 2024 14:51

TIMES пишат, че Украйна трябвало да мобилизира и жените, понеже нямали хора...

Chief military adviser for gender issues says adopting Israel-style female conscription policy is necessary to tackle recruitment shortage

Ukraine needs to do away with its “old-fashioned mentality” towards women and adopt an Israeli-style female conscription policy, the country’s chief military adviser for gender issues has said.

https://www.thetimes.co.uk/article/with ... -6bz929qvq
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

tmanolov
Мнения: 4172
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 10 апр 2024 16:07

Подавам на воле на Пужола - епа кан Крум точно с армия от жени резна тиквата на Никифор :lol:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

ReBorn1982
Мнения: 8147
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 10 апр 2024 16:28

Drunken_Master написа:TIMES пишат, че Украйна трябвало да мобилизира и жените, понеже нямали хора...

Chief military adviser for gender issues says adopting Israel-style female conscription policy is necessary to tackle recruitment shortage

Ukraine needs to do away with its “old-fashioned mentality” towards women and adopt an Israeli-style female conscription policy, the country’s chief military adviser for gender issues has said.

https://www.thetimes.co.uk/article/with ... -6bz929qvq


Това "военен съветник по джендър въпросите" звучи доста прогресивно, явно Украйна ударно усвоява ""евроатлантическите ценности"" ....

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17736
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот pomiqrat » 10 апр 2024 17:21

Drunken_Master написа:
JimBeam написа:Типично по комунистически извърташ думите на хората. Никога не съм казвал, че новата мобилизация ще е тайна, а казвах че същата не е спирала от есента на 2022 и се дърпат хора към границата без много шум. Свидетелства има колкото искаш и то от семействата на войниците. Точно по тази причина след атентата говорехме, че тази ситуацията е удобна за Путин за да обвини Украйна и да може сега спокойно да си свика нова официална мобилизация на светло.

Ти какво си говорел, да ти кажа честно не ме вълнува особено, понеже си същински Бобо 2. А освен това не съм "извъртал по комунистически" абсолютно нищо. Ти постна някаква партенка (естествено от Дойче Веле или Дневник), че щяло да има "скрита" мобилизация на над 300 000 души. Ти даваш ли си сметка, колко "скрита" може да е една мобилизация, която да обхване толкова много хора? Пак питам... като ги постваш тия фейкове, замисляш ли се изобщо, колко смешен изглеждаш в очите на един средноинтелигентен съфорумец? И кои са тия "свидетелства"? Онова рапърче дето го пращали в Украйна, а то се оказа, че го пращат... в казармата. Нали и за тая новина бяхте 100% сигурни. Даже Пацето я развяваше наляво-надясно. Или ония индийци, дето били пратени на фронта и говореха от празна стая, четейки от лист хартия. Така и не излезе нищо и по тоя случай, а ако беше истина щеше да назрее международен скандал най-малкото.

JimBeam написа:Ти продължаваш да твърдиш, че няма да има такава и ще ми е интересно да ти видя реакцията ако свика нова какво оправдание ще измисляш само и само, за да защитиш престъпника Путин и загубите на любимите ти руснаци.

Ти освен, че не умееш да мислиш се оказа и че не умееш и да не лъжеш. Никога не съм твърдял, че няма да има мобилизация. Аз нямам кристална топка. Твърдя, че до момента поствате някакви страхотни глупотевини, на които само вие си вярвате. А загубите на "кочинката" както всеки с две мозъчни гънки може да сметне са доста по-малки от загубите на Украйна. Проста математическа сметка на ниво втори клас, първи срок. 180К + 300К + 200К и продължават да напредват по всички фронтове. Скоро и град Часов Яр ще падне, а вие ще продължите да тиражирате глупостите си за големите им загуби. То това ви остана...

Между другото, защо продължаваш, да игнорираш въпросите, които ние ти задаваме? Какво стана с концлагерите по царско време? Там пак беше много компетентен. Между другото, оня ден Metodito коментира, че лагер в Белене е имало преди 9-ти септември 1944-та. Странно, що и той е на същото мнение като мен. Ти твърдеше точно обратното...


Амеба, ти си човекът с най-много малоумни копирани статии и мнения. Нямаш акъл за стотинка и си тръгнал да философстваш.

Къде е документа за Белене?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9087
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот FLANKER » 10 апр 2024 18:22

Часов Яр?!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23420
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Thsmith » 10 апр 2024 18:49

Drunken_Master написа:TIMES пишат, че Украйна трябвало да мобилизира и жените, понеже нямали хора...

Хора бол, но жените не са ли хора принципно и нали искат равноправие? Защо да не бъдат мобилизирани на равно с мъжете не ми е ясно? :roll:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20197
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 10 апр 2024 19:58

FLANKER написа:Часов Яр?!

Скоро...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zhu_dai_through и 59 госта