Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9263
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Войната в Украйна

Мнениеот bubka » 23 мар 2022 23:49

bobonikolov написа:Тук в България това са русофилите. Лично аз ако бях премиер, щях да прокарам закон подобни хора да бъдат обвинени в държавна измяна, с отнето гражданство и да бъдат пратени директно в държавата, на която се кълнат в вярност. Не може да си роден в България, да си прекарал целия си живот в България и да обичаш Русия повече от България.


"Тук в България", 99% от така наречените "русофили" са просто хора мислещи с главата си, които много ясно разбират, че цялата война дойде след гнусна политическа игра, в която колкото Путин е замесен и виновен, толкова не по-малко замесени и виновни са и Зеленски, Порошенко и голяма част от политическия елит на Украйна, които под диктовката на господарите си от Вашингтон докараха народа си до това положение и катализираха този конфликт.

А "там в САЩ" виждам, че демократичните ценности са добре индоктринирани в председателите на гастербайтерите напуснали и забравили родината си. Който не е като тях и не мисли като тях ще бъде "демократизиран" - дали чрез деиндустриализация и разграбване на безценица на наличните активи като у нас през 90-те и Костов, дали чрез демократични бомби като в Сърбия, Ирак, Либия, Сирия, Йемен, дали чрез масово екапулсиране на онези, които си позволят да не мислят, че ЛГБТ-гей-джендър-педо клоаката САЩ е най-великата нация на света и т.н. Варианти много.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

emerson1leao
Мнения: 1367
Регистриран на: 26 дек 2021 17:48

Re: Войната в Украйна

Мнениеот emerson1leao » 24 мар 2022 00:36

fcb-bg, предвид етническата ти принадлежност ми е ясно защо защитаваш действията на гнома като Матросов на амбразурата, но фактите които са неоспорими са че рАссия нападна Украйна и тя е агресора, не обратното, няма украински части които да са обсадили Москва или Санкт Петербург, а руски обсадили Киев и Харков. Относно (нео)нацизма, ти сам знаеш по-добре от всички нас дори, колко нео-нацистки групи и групировки има в рАссия с нацистки флагове, да не говорим за футболните агитки на топ отборите там е пълно с нацита, които без милост биха клали тия от севернокавказките републики, както им викат "чурки" - тези от неславянски произход живеещи във федерацията ви, главно от Кавказ разбира се. Имаше навремето и клип на обезглавяване на такива от руснаци с нацистки флагове на место-убийството. Много по христиЕнски е явно да резнеш зелката на някоя чурка от Кавказ ?!
Барса, Лудогорец и Бойко Борисов ! :mrgreen:

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Войната в Украйна

Мнениеот bobonikolov » 24 мар 2022 01:17

bubka написа:
bobonikolov написа:Тук в България това са русофилите. Лично аз ако бях премиер, щях да прокарам закон подобни хора да бъдат обвинени в държавна измяна, с отнето гражданство и да бъдат пратени директно в държавата, на която се кълнат в вярност. Не може да си роден в България, да си прекарал целия си живот в България и да обичаш Русия повече от България.


"Тук в България", 99% от така наречените "русофили" са просто хора мислещи с главата си, които много ясно разбират, че цялата война дойде след гнусна политическа игра, в която колкото Путин е замесен и виновен, толкова не по-малко замесени и виновни са и Зеленски, Порошенко и голяма част от политическия елит на Украйна, които под диктовката на господарите си от Вашингтон докараха народа си до това положение и катализираха този конфликт.

А "там в САЩ" виждам, че демократичните ценности са добре индоктринирани в председателите на гастербайтерите напуснали и забравили родината си. Който не е като тях и не мисли като тях ще бъде "демократизиран" - дали чрез деиндустриализация и разграбване на безценица на наличните активи като у нас през 90-те и Костов, дали чрез демократични бомби като в Сърбия, Ирак, Либия, Сирия, Йемен, дали чрез масово екапулсиране на онези, които си позволят да не мислят, че ЛГБТ-гей-джендър-педо клоаката САЩ е най-великата нация на света и т.н. Варианти много.

Пак не си разбрал. Т.нар. "русофили" в България са изцяло поддръжници на авторитарния режим на управление на Путин, което е най-притеснителното. САЩ няма как да ги коментираш, защото няма база за сравнение. Ако трябва да избирам дали да живея в общество, в което имам право на избор или в такова, в което нямам право на избор, винаги бих избрал първото. А ако си мислиш, че в Русия няма ЛГБТ, гей, трашове и всякаква друга измет, то тогава жестоко си се объркал. И да правилно си споменал - "демократичните" бомби в Сърбия прекратиха масовото клане, което оня сатрап Милошевич налагаше и след като изби повече от 100 000 души и се беше заел да възстановява Велика Сърбия с войни се наложи някой да го възспре. И тоя някой бяха американците, въпреки, че ООН гласува за това. Да те светна - не обаче американците подеха инициативата, а нашето българско правителство и разузнаване, които осветиха прочистванията. Но според теб явно е ок онзи да си беше продължил да коли хора. И между другото ако не го бяха спряли след две войни в Босна можеше да тръгне или към нас или към Македония. Опасността беше повече от реална. Ирак беше друг авторитарен режим, който беше свален, защото след войната в Афганистан, бойците от Ал-Кайда се бяха изпокрили в Ирак. Другата причина е, че имаше сближаване с иранците и това можеше да създаде страшен глобален проблем относно сигурността. Представи си тези двете държави, обединени, произвели ядрено оръжие, превърнали се в скривалище на терористи и развъдник за такива. Сирия - какво има да се коментира там. Ново свърталище на терористични плъхове от всякакъв вид -кюрди, ПКК, ИДИЛ и на всичко отгоре президент-автократ, досущ като Путин. А за позицията ти за Либия даже нямам думи. Значи според теб е ОК, че Кадафи изтрови 400 либийски деца, съсипа живота и здравето на 6-ма лекари и медицински сестри, 5 от които бяха българи, прибра милиони долари от България за себе си без един цент да отидат за болните деца и накрая изтъргува свободата на медиците ни срещу няколко кораба. Това е ок за теб така ли? Да не говорим, че в Либия хората сами свалиха диктатора Кадафи, защото накрая загряха, че ги работи много яко и сега имат демократично правителство и най-накрая имат някаква свобода. Да САЩ са участвали в много войни. Отговорни са за много войни с много жертви в миналото, но САЩ от приблизително 10 години не воюват активно никъде и пак са ви трън в очите. Най-страшното е, че ти и други хора повтаряте като латерни Сърбия, Сирия, Ирак, Либия без или изобщо да знаете какво е довело до тези конфлитки, или пък нарочно игнорирате фактите и ги приравнявате със сегашната ситуация, което е примитивно смешно. Йемен даже няма и да го коментирам. Там дори войната не е американска, а на арабите. Освен това при нито една интервенция САЩ не са имали териториални претенции. Удариха Сърбия само по въздух. В момента, в който Милошевич се предаде спряха. Нямаше нахлуване с танкове и пехота, нямаше завземане на територии и т.н. В Ирак и Афганистан е същото. Никога не са претендирали за нищо. И в двете държави правителствата паднаха, хората избраха нови правителства и след това по желанието на тези нови правителства САЩ остави военни части за определен период от време и след това се изнесоха. В Либия даже не са и стъпвали. В случая с Русия всички войни са започнати от руснаците, защото не признават независимост на други народи. Или трябва да са под руски ботуш или ще бъдат унищожени. Това е и случая с Украйна. Хората си искаха Европа. Искаха да живеят като европейци. Обаче тъпия Путю нали е скапан комунистически боклук как така ще ти признава какво иска друг човек. Трябва винаги да е неговото.....

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Red_Pride » 24 мар 2022 09:39

Орск бай бай
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Player » 24 мар 2022 10:01

Така наречените войни на САЩ са срещу диктатори и за свобода на хората, а на РуZZия са срещу свободата на хората и за подкрепа на диктатурата. Едните искат свобода другите мракобесие! Мислещ руZZофил няма! Има зомбиран идиот или пълен фашист!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот boabbb » 24 мар 2022 10:53

Player написа:Така наречените войни на САЩ са срещу диктатори и за свобода на хората, а на РуZZия са срещу свободата на хората и за подкрепа на диктатурата. Едните искат свобода другите мракобесие! Мислещ руZZофил няма! Има зомбиран идиот или пълен фашист!


Браво! Между другото, какво ти донесе Дядо Коледа миналата година? :D
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Player » 24 мар 2022 11:48

boabbb написа:
Player написа:Така наречените войни на САЩ са срещу диктатори и за свобода на хората, а на РуZZия са срещу свободата на хората и за подкрепа на диктатурата. Едните искат свобода другите мракобесие! Мислещ руZZофил няма! Има зомбиран идиот или пълен фашист!


Браво! Между другото, какво ти донесе Дядо Коледа миналата година? :D


Да ти донесе акъл, ама толкова много не може да носи явно...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19968
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!

Мнениеот Drunken_Master » 24 мар 2022 14:27

fcb_bg написа:
bobonikolov написа:
fcb_bg написа:Имаше видеа от от третия или четвъртия ден на танкове и бетеери от Киев. Руски били, а то украински и се разполагат в жилищни квартали.
Видео на засипани руски танкове с молотов, пак фейк.

Пич знам, че от 100 кладенеца вода ще докараш, за да се опиташ да докажеш нещо, но нека разгледаме фактите. Казваш крили военна техника в града. Ами къде да я сложат бе човек - в полята за да им я унищожат с един удар? Мостовете също знаем, защо ги рушат. Тактика. Възпираш врага. Защото руснаците мъкнат понтонни мостове, но те не работят при празни реки. Нека да те октрехна леекинко какво става там ама не от Ютюб, от където ти си набавяш информация. Имам приятели, които са бесарабски българи. Семействата им още живеят в селата в Запорожието. Там се говори предимно български и руски. Хората ми казват, че никога не са имали никакви проблеми за това, че говорят език, различен от украинския. Никога не са имали проблеми с нацисти, неонацисти и тем подобни. И най- важното никога не са срещали някого да има проблеми с тях. Включително и в двете републики. До скоро повечето от тях са харесвали Путин. Как стои въпроса сега след началото на войната - не смеят да се покажат, защото руснаците са завзели селата им, едната кметица на едното село са я отвлекли, защото не е искала да съдейства на руската армия, кмета на тяхното село също е отказал и е пребит като куче, след което е задължен да копае окопи. Крадат коли и всичко, което си поискат. Мародерстват по магазините. Ходят по къщите и питат, кой е от Украйна и кой от Русия. Ако кажеш, че си от Украйна те спукват от бой. Преди време им бяха стоварили чеченци в селото. Бяха ходили по къщите като някакви прошляци да просят харана, защото нямаха. Сега фермерите не смеят да излязат да засеят реколтата, защото руснаците вече са застреляли няколко фермера, докато работят на полето ей така без причина. Съветвам те да сим проверяваш информацията от хора, които живеят там и не са руснаци или украинци. Бесарабските българи са си българи. Определят се като такива. Аз имам вяра на тях. Колкото до видеата, на хора от Мариопул, които казват, че Азов са издевателствали над тях. Нека те светна нещо -във всяка една държава има хора, които са т.нар. 5-ти стълб. Поинтересувай се какво означава и ще разбереш какво искам да кажа. Тук в България това са русофилите. Лично аз ако бях премиер, щях да прокарам закон подобни хора да бъдат обвинени в държавна измяна, с отнето гражданство и да бъдат пратени директно в държавата, на която се кълнат в вярност. Не може да си роден в България, да си прекарал целия си живот в България и да обичаш Русия повече от България.

Пич, не знам. Публикуваш видео, аз ти казвам, че е пропагандно.
Виждам десетки видеа с групи протестиращи и спиращи руски военни возила. Никой не е разстрелян. Дори не е ударен.
Ти не приемаш и предаваш за пропаганда в стил Москали на гиляку, сякаш не го е имало.
Е, имало го е. Ученици пред училище виждал ли си да крещят кой не скача е москал? И се веят черно-червени знамена. Знаеш чии са.
А деца с нацистки възгласи и опъване на ръката напред виждал ли си? Аз съм виждал.
А 4-годишни да пипат патрони и автомати при обучение техни родители виждал ли си? Аз видях.
4-годишни деца!

Барца, тръгваш да спориш с тип, който искрено вярваше на Иво Инджев, че Левски бил обесен заради граф Игнатиев... По-сериозно, моля те ! :Д
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Madonna
Мнения: 844
Регистриран на: 14 фев 2015 21:25
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Madonna » 24 мар 2022 14:58

Корабите как горят хахахахахха украинците улучиха 2 или 3 .Единия го унщожиха ама имаше и друг дето гореше и се изтегляше ахахахахахаххаха

руските нацисти биват унизени по земя,въздух и море

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10875
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ivan56 » 24 мар 2022 15:14

Преди няколко дена ония от пропагандата Звезда ли кви бяха, се хвалеха точно за този кораб, че е на кея в Бердянск и пускаха клипчета от там и ооо, чудо днес са го думнали. Ако гори той де.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта