Избор на климатик

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

dodoto
Мнения: 1
Регистриран на: 10 сеп 2020 12:03
Контакти:

Избор на климатик

Мнениеот dodoto » 15 ное 2021 15:34

Имам питанка към специалистите по климатиците във форума, какъв модел да избера. От Технополис ми казват, че всички климатици били еднакви и общо взето нямало кой знае какво значение какъв климатик ще избера.

Понеже стаята ми е малка 10кв.м. - 27куб.м. ме насочиха към 9-ка.

И съм поставен пред следния избор:
1) Мидеа 1049 лева без монтаж - https://eclima.bg/invertoren-klimatik-m ... btu-klas-a
2) Cooper 849 лева намален и с монтаж - https://eclima.bg/invertoren-klimatik-c ... 9000-btu-a

И така ... чакам вашите мнения за изброените климатици. Цената на Купър-а ме блазни много по принцип.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10847
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот ivan56 » 15 ное 2021 15:43

Кажи колко ти е бюджета. Тия и двата са пълно дърво
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот Warped » 15 ное 2021 15:46

Идете в магазин...
Или търси се, на късмет некой да продава климатици от форума :lol: :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

1973red
Мнения: 2
Регистриран на: 28 дек 2020 14:13
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот 1973red » 16 ное 2021 10:08

dodoto написа:Имам питанка към специалистите по климатиците във форума, какъв модел да избера. От Технополис ми казват, че всички климатици били еднакви и общо взето нямало кой знае какво значение какъв климатик ще избера.

Понеже стаята ми е малка 10кв.м. - 27куб.м. ме насочиха към 9-ка.

И съм поставен пред следния избор:
1) Мидеа 1049 лева без монтаж - https://eclima.bg/invertoren-klimatik-m ... btu-klas-a
2) Cooper 849 лева намален и с монтаж - https://eclima.bg/invertoren-klimatik-c ... 9000-btu-a

И така ... чакам вашите мнения за изброените климатици. Цената на Купър-а ме блазни много по принцип.


–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Климатик не се купува от верига за бяла техника – там моделите са само за селфи!
Климатика е много важен уред, той освен че трябва да е здрав и ефективен, трябва да харача възможно най-малко, за да си струва покупката! Затова търси климатик, който е ХИПЕРИНВЕРТОРЕН, понеже тези климатици са скъпи отиваш в ПАЗАРУВАЙ и търси японски ХИПЕРИНВЕРТОРЕН климатик, виж къде цената му е най-малка и кой е с най-голям COP (коефициент за ефективност), да е поне над 4! НАй-ДОБРЕ Е ДА СИ КУПИШ И ВОДНА ПОМПА ВОДА/ВЪЗДУХ, КОЯТО СЕ ИЗПЛАЩА ЗА 2-4 ГОДИНИ, НО Е ПО ВИСОКА ПЪРВОНАЧАЛНА ИНВЕСТИЦИЯ (10 000 ЛВ.!) Скоро гледах за мои много близки хора им им бях намерил климатик за 1300 лв., мисля че беше на Тошиба за 15-20 кв. м. Можеш да си купи и рециклиран с три години гаранция, пак ХИПЕРИНВЕРТОРЕН, аз съм гледал от Варна клима:http://varnaklima.com/klimatici-vtora-upotreba/klimatici-vtora-upotreba-fujitsu
Успех

п.с. не съм обвързан с никой и нямам никакъв личен интерес – просто подадена ръка на човек в нужда!

1973red
Мнения: 2
Регистриран на: 28 дек 2020 14:13
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот 1973red » 16 ное 2021 10:23

Важен житейски принцип е "никога не купувай евтини неща"... знаеш защо! Никой не ти подаря нищо, освен да иска да се отърве, особено в БЪлгария! В България най-добър е пазара на боклуците, които струват евтино! Не се забивай! Сметни, че разлика от 200-300 лева си я дал за няколко дни за глупости или в супермаркета за храна, а това е важен уред! Тези "боклуци", които си изброил не стават и накрая ще ти дойде сметка и ще почнеш да ги пускаш отвреме на време! Резултат – похарчени пари, студено в вкъщи и разходи за ток, а като се развалят, няма да си струва да ги ремонтираш, защото платката им струва 250- 350 лв.!
Всчико, което съм написал може и да не се изпълни, но ще е голямо изключение, а ти ще си големият късметлия – тогава пускай тото! :)
Когато питаш нещо се вслушвай, не го прави само, за да си намериш някой, който да ти потвърди твоите неща – не говоря да се вслушваш в мен, просто говоря за още единПРИНЦИП!
Принципите са житейски аксиоми!

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот ntodorov » 17 ное 2021 16:18

Съветвам те никога да не купуваш климатик от неспециализиран за това магазин. Довери се на фирма, която ще ти продаде, МОНТИРА и поддържа гаранционно и извънгаранционно климатика. Монтажът на климатик е почти толкова важен, колкото самия му избор. Определи си бюджет и тогава се насочи към модел. Този, който ти е казал, че няма значение какъв климатик купуваш, явно разбира само от ТВ. Климатикът е дълготрайна инвестиция и като такава не търпи компромис. Повярвай. Аз съм и старило, и патило. Евтиното не ми излезе по-евтино във времето. Ако трябва да те съветвам за марки, знай че във всяка марка има модели, които са ориентирани по степен на качество. Водещи марки са Митсубиши Хеви ( премиум и даймънд сериите им ), Митсубиши Електрик (FH, LN, AP сериите им), Даекин ( по-върховите им модели), тройката Фуджи, Дженерал Електрик и Фуджицу ( по-върхови модели ). В ниския и среден клас фурор правят Грее, но не са много икономични на топло. За там съветът ми е от Феери серията нагоре. Не са лоши Грее Амбър Нордик ( от 1500 до 1900 лв за 12 000 БтУ) за зимата, но пък са си алчни за ток..Абе с две думи определи си бюджет ( някъде монтажът се заплаща допълнително ) насочи се към модел, определи си фирма и заяви. По-стабилните фирми правят предварителен оглед. Аз лично съм фен ( ВЕЧЕ ) на Митсубиши Хеви. Закупих си подов такъв. Води се Хиперинвертор, но това си е по-скоро маркетинг на Митсубиши Хеви. Страхотен бюджетен вариант на Митсубиши Електрик е серията им АР ( от 1700 до 2000 лв., за 12000 БТУ) чиито компресори се произвеждат в Тайланд, а вътрешни тела в завода в Измир Турция. Много са сполучливи и си заслужават всяка стотинка. И знай. Високият клас климатици отговарят на писаното по табелките с ТТ данни. Аз например замених конвенционален подов Хайер 18-ка с гореупоменатото Митсубиши Хеви ( даймън серията ). Разлика до небето като КПД, възможности, комфорт, безшумност и сметка по ток.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

0nline
Мнения: 9
Регистриран на: 16 дек 2011 11:31
Контакти:

Re: Избор на климатик

Мнениеот 0nline » 16 фев 2022 12:12

Избора на климатик е важен колко електричество консумира , марката също е важна и не са топ новини ,че трябва хубаво да се изчисли какво помещение ще се отоплява или изстудява


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта