Постите и вълните наоколо?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Постите и вълните наоколо?

Мнениеот ogrizko » 20 мар 2021 21:05

Смятате ли, че това е съвпадение и че и трите вълни до момента се случват по време на постите?

Първата вълна беше по време на Великденските пости предната година. След това имаше вълна по време на Коледните пости. И сега има отново трета вълна отново по време на Великденските пости. И общо взето ни се налага да "постим" въпреки нашето нежелание.... сякаш да се сетим, че има и други някакви сили и че не е всичко ядене, пиене, забавления и т.н.

Сега признавам си, че това го пиша от гледна точка на вярващ и знаещ, че последните времена изглежда ще бъдат много скоро. И за мен сякаш Бог отгоре ни подсеща един вид да се събудим и опомним.... и да се погрижим за душата си, защото тя е вечна. А не както се опитват да ни внушат отвсякъде, че сме само животни и трябва само ядене, пиене и ебане. И ни приспиват с всякакви забавления, шоу-програми, ние нямаме време за нищо ...освен за телефона, лаптопа, ТВ, мрежата и неща от тоя род. Постоянно сме заети и нямаме време да идем на Църква, да постим, да се изповядаме и очистим душите си малко от малко.

Та се чудех за вас дали е случайно това съвпадение на ковид-вълните по време точно на църковните пости?! :roll:
Изображение

favaca8888
Мнения: 4128
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот favaca8888 » 21 мар 2021 11:40

Не, според мен няма връзка.
Има нещо друго.
Защо нито един лекар не казва ,че гладолечението е най-ефективната форма за лечение на ковид 19 в началото естествено.
При пълен глад от 3 дни ,няма вирус ,който да оцелее.Организмът ще му види сметката.Приема се само вода и по няколко истинскани лимона.Опитайте ;) Нищо няма да загубите.Препоръчвам само след 3 дни глад ,да не се хвърляте на кюфтета и всичко каквото ви падне, а давайте първите два дни по-лека.Плод, супичка,салата и т.н.

Лично съм карал едни коледни пости.Не е зле като цяло, но е хубаво човек да се консултира със специалист преди това ;)
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот ogrizko » 21 мар 2021 13:54

Според теб няма връзка, обаче е факт това дето казвам. Последните три най-големи християнски поста са точно времето на вълните и на принудителното затваряне и стоене вкъщи. Обаче ние сме толкова ограбени и затъпени като нация ....промиват ни мозъците с разни клишета като "религията е опиум за народа", "християнството е закостеняло" и какво ли още не и почваме да не гледаме на нещата по смислен начин. Всъщност точно тия вълни би трябвало да ни накарат да се замислим, да се обърнем малко към себе си, да преосмислим живота си и подобни неща .....което всъщност е и смисъла на постите като цяло :roll: Щото постите не са само неядене на някаква храна и това е по-скоро диета отколкото пост.... поста е вид упражнение в това да станеш по-добър, по-смирен, по-прощаващ, по-обичащ, по-приемащ, по насочен към общение с Бог (молитва) и подобни неща..... не че неяденето е безсмислено, защото и то учи на някакво смирение и послушание ако щеш към Църквата и приетите догми, но неяденето на месо и млечни не е всичко и не е дълбокия и истински смисъл на нещата, а просто подпомага упражняването на другите неща.
Просто последните години всички живеем като една разпасана команда, всичко правим каквото си искаме, развиваме си егото до неузнаваемост ...кеф ми да пътувам - Бали, Мали ....кеф ми да ям квото си искам ...кеф ми да се чукам с когото падне ..кеф ми да псувам и обиждам когото си искам ...кеф ми да съм мъж пък да се мисля за жена или обратно и какви ли не работи подобни.... в тоя смисъл дори случайно да е според теб, ковид е една добра спирачка и възможност да преосмислим нещата .......което обаче си мисля, че изобщо не правим и затова реших да пусна подобна тема ако някой реши да се замисли.... но и на мен не ми се вярва честно казано като знам скептичния българин, мразещия някой друг да го поучава и да му казва някакви неща.... обичащия да е прав и както казах със силно и болно его, ама неосъзнато болно по-скоро.... според мен е болно, но пък на хората си им харесва както са си и не виждат в смисъл това да променят каквото и да е :P

Що се отнася до гладуването за което говориш. Малко е странно да си чак толкова смел. Първо, тоя вирус е твърде възможно да е лабораторно произведен и в тоя смисъл как си сигурен, че 3 дни глад и ще се убие вируса? Понеже очевидно поразява доста системи в човешкото тяло при някои хора и примерно аз съм на 34 обаче го изкарах преди няколко месеца и мога да кажа, че припадах и че ми се виеше свят супер много над 1 месец ...това не е съвсем обикновен вирус при всички положения. Та, как пък твърдиш, че при всички хора ще се ликвидира за 3 дни глад? Освен това, хора дето нямат опит с гладуването не се знае какво ще стане. Ако имат прекалено замърсени организми, може да се получи самоинтоксикация вероятно, освен това и Ковид явно използва повече запасите на тялото от селен и цинк.... това дали няма да попречи при едно гладуване?! Освен това много хора, които имат проблем с вируса може би имат и разни други проблеми, може да пият хапчета и едно друго.... гарантираш ли, че нищо няма да им стане ако гладуват 3 дни на вода?! Някой ако има диабет и пробва да гладува дали ще се получи добре? Ако някой има болест на Адисон, т.е. проблеми с надбъбречните жлези пък май изобщо не би трябвало да гладува?! И доколкото знам се започва с гладуване 1 ден, а не направо с 3 и по време на болест? Пък след 3 дни май трябва и по-постепенно захранване... докато при 1 ден е по-лесно захранването, тогава може би твоята схема да е по-подходяща ама след 3 дни на глад според мен трябва да се почне със сурови плодове или зеленчуци и то сурови и постепенно да се включват другите неща.
Като изключим, че си твърде смел и дори безотговорен май да дават такъв смел съвет за 3 дни гладуване без да споменеш за възможни проблеми ...то 1 ден гладуване всяка седмица като превантивна мярка може да помогне да се преборим по-лесно с вируса и ако го хванем да пробваме 2-3 дни глад на вода както казваш и да видим какво ще стане :idea: Но за да препоръчваш нещо такова би трябвало да си го преминал опитно, а не само теоретично и да имаш поглед над повече хора, защото всеки организъм е различен и понася различно нещата.... сега като се замисля и човек с поднормено тегло също трябва да внимава примерно :roll:
Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот NOMER14 » 21 мар 2021 15:55

Вълните започват, когато липсват мерки. Ако не се наложат ограничения, вълната ще е безкрайна. Мерките се налагат, за да може след няколко дни по-спокойно да се изкарат празниците. А тези празници са след края на Великия и Рождественския пост, траещи 40 дни.
Вълните са в грипните сезони. Първата вълна бе много слаба у нас, защото миналата зима измислиха грипна ваканция за учениците и те си останаха в къщи до въвеждане на извънредното положение.
Има още два продължителни поста, но те са през лятото и не са в грипен сезон. Именно през лятото наблюдаваме една неномерирана продължителна вълна, която е функция на ваканционно-отпускарския сезон.
Ще добавя, че последната вълна и мерките са зависими и от изборите, особено от определената дата.

favaca8888
Мнения: 4128
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот favaca8888 » 21 мар 2021 16:30

ogrizko,
написал съм,че може да има полза само в началото на ковид(първите 1 или 2 дни ) и след консултация със специалист. ;)
Когато не подаваш никаква храна на организма в продължение на 72 часа ,се прочистват стомаха,червата,черния дроб,а организма за да си набере нужната енергия започва да "изяжда" всички нечистотии и ги изхвърля ;)
Не виждам нищо смело в това ,да спреш да бъдеш свиня поне за 3 дни :lol:
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17589
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот pomiqrat » 21 мар 2021 17:57

Направо си направи клизма.
Аз пък си мислех, че вълните съвпадат с политическа тъпотия, а не с бог измислен преди 2021 г.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Thsmith » 21 мар 2021 20:47

:lol: :lol: :lol:

Ами може и да има връзка всъщност! Ако приемем, че има смахнати, които гладуват, като нищо се разболяват и влошават по лесно :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 21 мар 2021 23:26

Всъщност, преяждащите се разболяват и влошават доста по-лесно от гладуващите (имам предвид постещите и тези на лечебен глад, не сомалийците). Това като лекар ти го казвам. А иначе, като човек - мога да потвърдя от опит и казаното от Огризко, и това от favaca.

Колкото до въпроса в темата, Огризко - да, според мен има връзка, и то - в много аспекти. Интересна е, примерно, хронологията на локдауните в Италия - Великден/Рождество Христово/Великден. Затварянето на храмовете в Гърция мистериозно покрива всички големи празници в последната година. И куп такива съвпадения. Бих ги приел за случайни, ако говорим за нормална (примерно грипна) епидемия. В режисираните спектакли съвпадения няма - има сценарий. И насериозно са се взели и сценаристи, и режисьори. Само дето пропускат някои прости истини.
"...Дните на човека са като трева, като полски цвят - тъй цъфти той. Понесе се над него вятърът и няма го, и мястото му вече го не познава..."

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Warped » 22 мар 2021 08:16

В колко държави ги има тия пости бе момци :lol: :lol: :lol: :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 455
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Аврамов » 22 мар 2021 12:04

Случайни неща на този свят няма, всичко се случва по Божия воля или по Божие допущение. Ограниченията заради вируса със сигурност са за добро и подтикват всички ни да помислим за безсмъртните си души, да се обърнем към Бог и да се ползваме от светите тайнства на Църквата - кръщение, изповед, причастие и т.н. В противен случаи се превръщаме в най-обикновени скотове и ще ни остане само земното, което е временно, преходно и тленно.
Според мен в момента се намираме в Трета световна биологическа война, за която са пророкували много свети отци на Църквата, а след нея ще се яви антихристът, който ще се представи за Бог и ще измами и погуби мнозина. Определено живеем в последните времена, а най-голямото доказателство за това е тоталното отстъпление от чистотата на православната вяра.
Бог да ни е на помощ и да ни вразумява!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта