История на света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 01 юли 2023 17:33

moreto vn написа:Не знам,предполагам че този който му е рисувал портрета е бил облъчен от гадната западната пропаганда и не е написал че е поляк или москал.Чети във Държавна публична историческа библиотека Русия там пак нещо са се объркали предполагам....Дорошенко....

Tи имаш ли хабер, кой е Хмелницки, с какво е известен и най-важното... как се обръща към своите хора, демек към "украинците". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1522
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот moreto vn » 01 юли 2023 17:40

Drunken_Master написа:
moreto vn написа:Не знам,предполагам че този който му е рисувал портрета е бил облъчен от гадната западната пропаганда и не е написал че е поляк или москал.Чети във Държавна публична историческа библиотека Русия там пак нещо са се объркали предполагам....Дорошенко....

Tи имаш ли хабер, кой е Хмелницки, с какво е известен и най-важното... как се обръща към своите хора, демек към "украинците". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение
http://elib.shpl.ru/ru/nodes/4499-t-9-1 ... /43/zoom/7

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 01 юли 2023 17:43

Аз те питам теб, не да ми даваш някакви цитати. Аз знам кой е Хмелницки, тук съм обяснявал над 200 пъти. Питам те, имаш ли представа кой е, с какво се е занимавал и как се е обръщал към "украинците"?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1522
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот moreto vn » 01 юли 2023 17:52

Drunken_Master написа:Аз те питам теб, не да ми даваш някакви цитати. Аз знам кой е Хмелницки, тук съм обяснявал над 200 пъти. Питам те, имаш ли представа кой е, с какво се е занимавал и как се е обръщал към "украинците"?

Е нали Ленин ги е създал,а тези от руската държавна библиотека са нагли лъжци за теб.Има откъсче ако си забелязал "отчину милую Украйну" -отечество мило Украйна.Не че има смисъл да убеждаваш промит мозък....

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 01 юли 2023 17:56

moreto vn написа:
Drunken_Master написа:Аз те питам теб, не да ми даваш някакви цитати. Аз знам кой е Хмелницки, тук съм обяснявал над 200 пъти. Питам те, имаш ли представа кой е, с какво се е занимавал и как се е обръщал към "украинците"?

Е нали Ленин ги е създал,а тези от руската държавна библиотека са нагли лъжци за теб.Има откъсче ако си забелязал "отчину милую Украйну" -отечество мило Украйна.Не че има смисъл да убеждаваш промит мозък....

А, аз съм "промит мозък"!? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ленин е създал държавата Украйна, пак не си разбрал. Я провери, дали е имало самостоятелна държава преди Ленин... А Хмелницки за който ти говориш се обръща към "украинците" с думите "русини" и "руснаки". Благодаря за вниманието... Научи си пак урока и ела на поправителен.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1522
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот moreto vn » 01 юли 2023 18:12

Drunken_Master написа:
moreto vn написа:
Drunken_Master написа:Аз те питам теб, не да ми даваш някакви цитати. Аз знам кой е Хмелницки, тук съм обяснявал над 200 пъти. Питам те, имаш ли представа кой е, с какво се е занимавал и как се е обръщал към "украинците"?

Е нали Ленин ги е създал,а тези от руската държавна библиотека са нагли лъжци за теб.Има откъсче ако си забелязал "отчину милую Украйну" -отечество мило Украйна.Не че има смисъл да убеждаваш промит мозък....

А, аз съм "промит мозък"!? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ленин е създал държавата Украйна, пак не си разбрал. Я провери, дали е имало самостоятелна държава преди Ленин... А Хмелницки за който ти говориш се обръща към "украинците" с думите "русини" и "руснаки". Благодаря за вниманието... Научи си пак урока и ела на поправителен.

По интересно по него време имало ли е име Русия или по скоро Московия,сам си отговори защо....Москали...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 01 юли 2023 18:19

moreto vn написа:
Drunken_Master написа:
moreto vn написа:
Drunken_Master написа:Аз те питам теб, не да ми даваш някакви цитати. Аз знам кой е Хмелницки, тук съм обяснявал над 200 пъти. Питам те, имаш ли представа кой е, с какво се е занимавал и как се е обръщал към "украинците"?

Е нали Ленин ги е създал,а тези от руската държавна библиотека са нагли лъжци за теб.Има откъсче ако си забелязал "отчину милую Украйну" -отечество мило Украйна.Не че има смисъл да убеждаваш промит мозък....

А, аз съм "промит мозък"!? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ленин е създал държавата Украйна, пак не си разбрал. Я провери, дали е имало самостоятелна държава преди Ленин... А Хмелницки за който ти говориш се обръща към "украинците" с думите "русини" и "руснаки". Благодаря за вниманието... Научи си пак урока и ела на поправителен.

По интересно по него време имало ли е име Русия или по скоро Московия,сам си отговори защо....Москали...

Ми, провери... Тук що няма държава Украйна?
Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1522
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот moreto vn » 01 юли 2023 18:40

Drunken_Master написа:Ми, провери... Тук що няма държава УкрайнаТук що няма държава Украйна?
Изображение


Тук що има Ukraine Cosaoues?Има и Moscovie.
Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 01 юли 2023 18:47

Пич, то и Македония е имало преди 1944-та, ама е било не държава, а географско понятие. Ако разбираш, какво имам предвид, в което силно се съмнявам.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1522
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот moreto vn » 02 юли 2023 12:29

В библиотеката на князете Чарториски в Краков има един много интересен документ - Бучашкият договор от 1672 г.

В превода на турския оригинал на Бучацкия договор на полски, параграф 4 гласи „ДА СЕ ДАДЕ УКРАИНСКАТА ДЪРЖАВА С ДРЕВНИ ГРАНИЦИ НА КАЗАЦИТЕ...“
На 20 октомври 1672 г. в град Бучач в Тернополска област е сключен мирен договор между Османската империя и Полско-Литовската държава. От турска страна участват представители на хетмана Петро Дорошенко. Терминът „украинска държава“ (на полски: „Ukrainskie Panstwo“, на турски: Ukraina memleketinin – „украинска държава“) е използван за първи път на международноправно ниво по отношение на украинските земи на Брацлавска област и Десен бряг на Киевска област, където е съществувала казашката система.
Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта