История на света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19831
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

История на света

Мнениеот Drunken_Master » 11 окт 2020 16:10

Thsmith написа:Естествено, че са били САЩ. Що за въпрос задаваш?

И спасение хич не е точната дума предвид това, че хвърли половината свят в далеч по черна сянка.

Що се отнася до другото(първо не е 44), просто защото много хора нямат достатъчно здрав разум за да послушат Чърчил или Патън и да приключат въпроса бързо, бързо.

The difficulty in understanding the Russian is that we do not take cognizance of the fact that he is not a European, but an Asiatic, and therefore thinks deviously. We can no more understand a Russian than a Chinese or a Japanese, and from what I have seen of them, I have no particular desire to understand them except to ascertain how much lead or iron it takes to kill them. In addition to his other amiable characteristics, the Russian has no regard for human life and they are all out sons-of-bitches, barbarians, and chronic drunks.

We promised the Europeans freedom. It would be worse than dishonorable not to see that they have it. This might mean war with the Russians, but what of it? They have no air force, and their gasoline and ammunition supplies are low. I've seen their miserable supply trains; mostly wagons drawn by beaten up old horses or oxen. I'll say this; the Third Army alone and with damned few casualties, could lick what is left of the Russians in six weeks. You mark my words. Don't ever forget them. Someday we will have to fight them and it will take six years and cost us six million lives.

Сериозно ? И по какъв начин янките са победителите от Втората световна война ? Не е нужно да си, кой знае, колко добър по история, за да си наясно, че 4% от съветското оръжие беше доставено от САЩ. През Техеран и от там през Мурманск. Произвежда се оръжие, което СССР плаща със злато, с диаманти, с икра. Продължаваше и по време на т.нар. "Студена война". Я ми припoмни и кoгa запoчвa eврoпeйcкaтa кaмпaния нa CAЩ ? Юли 1943 ? 5 мeceцa cлeд Cтaлингрaд ? Щeшe ли въoбщe дa cтъпи, aкo нeмцитe нe трябвaшe дa изтeглят пoвeчeтo вoйcки oт зaпaдния фрoнт зaрaди Cтaлингрaд ? Щeшe, aмa друг път... Никoй нe кaзвa, чe нe ca пoмaгaли и чe нямaт учacтиe oт "aлиaнca", нo тo e мaлкo пoвeчe oт нa рeзeрвитe във футбoлeн мaч. Изтoчният фрoнт e нaй-гoлeмият вoeнeн тeaтър в иcтoриятa. Нa нeгo вoювaт и зaгивaт пoвeчe хoрa, oткoлкoтo нa вcички други фрoнтoвe нa Втoрaтa cвeтoвнa вoйнa, взeти зaeднo. Крaят нa вoeннитe дeйcтвия нa Изтoчния фрoнт вoди дo унищoжaвaнeтo нa Трeтия Рaйх, рaздeлянeтo нa Гeрмaния нa двe oтдeлни държaви и издигaнeтo нa CCCР кaтo вoeннa и индуcтриaлнa cупeрcилa, гocпoдcтвaщa нaд Изтoчнa Eврoпa. Фактите са такива - Червената армия счупи черепът на нацисткият орел. Дуайт Айнзeнхaуeр при cрeщaтa нa aмeрикaнцитe c руcнaцитe нa Eлбa изрича: "Мoгa дa oтдaм вoeннa чecт c цялaтa cи чoвeшкa иcкрeннocт нa руcкият вoйник, изнecъл тeжecттa нa пo-гoлямaтa чacт oт тaзи вoйнa. !" Думите, когато вдига тост твоят любимец Уинстън Чърчил към другарят Сталин и делото му за спасяването на света от нацизмът, предполагам, че също ги знаеш, нали ? Какво има повече да обсъждаме ?
Относно "Студената война" и борбата на обединените държави срещу комунистическата диктатура. Интересно, защо по време на Втората световна война, нито Великобритания, нито САЩ отварят дума за ГУЛАГ, за диктатора Йосиф Висарионович Сталин, за комунистическият терор в СССР и т.н. ? Сега сульо и пульо (особено сред българските историци), постоянно от сутрин до вечер цитират Уинстън Чърчил. Само, дето доста малко от тях са наясно, че Чърчил е първият чужденец от такъв висок световен ранг, който нарича Сталин "велик". Да не говорим и за прословутият меч, който подарява на героите от Сталинград и т.н. Сталин и съветите били "свине", както се изразяваш ти ? А какви са чистичките и демократичните американци и Франклин Рузвелт, а ? Наясно ли си, че Рузвелт е бил "просветен" за нападението над Пърл Харбър, но го прикрива пред обществото, за да си измисли причина за влизането на САЩ във Втората световна война и да се обяви война на японците ? Рузвелт е бил твърдо убеден, че Америка на всяка цена трябва да се намеси във войната, вече бушуваща в Европа. Убеждението му се усилва особено след поражението на Франция през юни 1940-та.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот pomiqrat » 11 окт 2020 16:34

Не е нужно да имаш и основно, за да разбереш, че САЩ са абсолютен победител във ВСВ, а нужниците остават нужници и до ден днешен. Нужниците отиват на майната си без американските бомбардировки над германски заноди. Понеже не виждат голяма заплаха в СССР се притичат на тяхна помощ, а не на Германия, която въпреки прогрома след войната дръпва с век пред нужниците.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Thsmith » 11 окт 2020 17:13

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Естествено, че са били САЩ. Що за въпрос задаваш?

И спасение хич не е точната дума предвид това, че хвърли половината свят в далеч по черна сянка.

Що се отнася до другото(първо не е 44), просто защото много хора нямат достатъчно здрав разум за да послушат Чърчил или Патън и да приключат въпроса бързо, бързо.

The difficulty in understanding the Russian is that we do not take cognizance of the fact that he is not a European, but an Asiatic, and therefore thinks deviously. We can no more understand a Russian than a Chinese or a Japanese, and from what I have seen of them, I have no particular desire to understand them except to ascertain how much lead or iron it takes to kill them. In addition to his other amiable characteristics, the Russian has no regard for human life and they are all out sons-of-bitches, barbarians, and chronic drunks.

We promised the Europeans freedom. It would be worse than dishonorable not to see that they have it. This might mean war with the Russians, but what of it? They have no air force, and their gasoline and ammunition supplies are low. I've seen their miserable supply trains; mostly wagons drawn by beaten up old horses or oxen. I'll say this; the Third Army alone and with damned few casualties, could lick what is left of the Russians in six weeks. You mark my words. Don't ever forget them. Someday we will have to fight them and it will take six years and cost us six million lives.

Сериозно ? И по какъв начин янките са победителите от Втората световна война ? Не е нужно да си, кой знае, колко добър по история, за да си наясно, че 4% от съветското оръжие беше доставено от САЩ. През Техеран и от там през Мурманск. Произвежда се оръжие, което СССР плаща със злато, с диаманти, с икра. Продължаваше и по време на т.нар. "Студена война". Я ми припoмни и кoгa запoчвa eврoпeйcкaтa кaмпaния нa CAЩ ? Юли 1943 ? 5 мeceцa cлeд Cтaлингрaд ? Щeшe ли въoбщe дa cтъпи, aкo нeмцитe нe трябвaшe дa изтeглят пoвeчeтo вoйcки oт зaпaдния фрoнт зaрaди Cтaлингрaд ? Щeшe, aмa друг път... Никoй нe кaзвa, чe нe ca пoмaгaли и чe нямaт учacтиe oт "aлиaнca", нo тo e мaлкo пoвeчe oт нa рeзeрвитe във футбoлeн мaч. Изтoчният фрoнт e нaй-гoлeмият вoeнeн тeaтър в иcтoриятa. Нa нeгo вoювaт и зaгивaт пoвeчe хoрa, oткoлкoтo нa вcички други фрoнтoвe нa Втoрaтa cвeтoвнa вoйнa, взeти зaeднo. Крaят нa вoeннитe дeйcтвия нa Изтoчния фрoнт вoди дo унищoжaвaнeтo нa Трeтия Рaйх, рaздeлянeтo нa Гeрмaния нa двe oтдeлни държaви и издигaнeтo нa CCCР кaтo вoeннa и индуcтриaлнa cупeрcилa, гocпoдcтвaщa нaд Изтoчнa Eврoпa. Фактите са такива - Червената армия счупи черепът на нацисткият орел. Дуайт Айнзeнхaуeр при cрeщaтa нa aмeрикaнцитe c руcнaцитe нa Eлбa изрича: "Мoгa дa oтдaм вoeннa чecт c цялaтa cи чoвeшкa иcкрeннocт нa руcкият вoйник, изнecъл тeжecттa нa пo-гoлямaтa чacт oт тaзи вoйнa. !" Думите, когато вдига тост твоят любимец Уинстън Чърчил към другарят Сталин и делото му за спасяването на света от нацизмът, предполагам, че също ги знаеш, нали ? Какво има повече да обсъждаме ?
Относно "Студената война" и борбата на обединените държави срещу комунистическата диктатура. Интересно, защо по време на Втората световна война, нито Великобритания, нито САЩ отварят дума за ГУЛАГ, за диктатора Йосиф Висарионович Сталин, за комунистическият терор в СССР и т.н. ? Сега сульо и пульо (особено сред българските историци), постоянно от сутрин до вечер цитират Уинстън Чърчил. Само, дето доста малко от тях са наясно, че Чърчил е първият чужденец от такъв висок световен ранг, който нарича Сталин "велик". Да не говорим и за прословутият меч, който подарява на героите от Сталинград и т.н. Сталин и съветите били "свине", както се изразяваш ти ? А какви са чистичките и демократичните американци и Франклин Рузвелт, а ? Наясно ли си, че Рузвелт е бил "просветен" за нападението над Пърл Харбър, но го прикрива пред обществото, за да си измисли причина за влизането на САЩ във Втората световна война и да се обяви война на японците ? Рузвелт е бил твърдо убеден, че Америка на всяка цена трябва да се намеси във войната, вече бушуваща в Европа. Убеждението му се усилва особено след поражението на Франция през юни 1940-та.


Как по какъв начин? Принципно по всякакъв. Ако започнеш до значение за крайния изход и стигнем до крайната печалба и кой излиза най-напред от всичко това.
Не е въпрос само до десант. Янките през цялото време държат Германците в мъртва хватка, точно както се случва с блокадата през първата световна. Изцяло контролират морета и снабдяването, Британци и Янки не спират да рушат машината на Хитлер с непрестанни бомбени килими. Пречат на военната му машина и намаляват ефективното снабдяване на ИФ с между 50 и 70% според различни източници. Патън и Монгомъри побеждават РОмел в Африка и изцяло ликвидират възможността за истинско снабдяване.
Не случайно всички значими книги от немски генерали посочват именно американската намеса като ключова.
Изобщо не може да става и дума да се разчита времето да те спаси ако цялата немска машина е насочена към теб, разполага с поне минимални количества гориво и съюзниците не изсипват огън и жупел над главите им.

--
Естествено, че нямаше да стъпи при изцяло подготвен немски съперник. Щеше да изчака още малко и да пусне дебеланкото и кльощавия над Берлин и след това щеше да стъпи. Някои държави принципно ценят живота на жителите си и на войниците си и не са готови да ги жертват като овце във фронтални атаки.


Иначе наистина не знам " Какво има повече да обсъждаме?" при пределно ясни факти от всички страни.
Руснаците играят пушечното месо, а янките печелят. Не е толкова сложно.

п.с. Принципно Патън точно по време на втората световна изразява въпрос срещу кого точно трябва да се бият и кой е по голям враг на митинг във Великобритания. Заради това временно го закотвят преди да трябва да се намесва отново.


---
Що се отнася до конспирациите. Моля да говорим сериозно. Хич няма да ти е приятно отношението ми към всички дивотии като се почне от луната, лий харви, кулите, извънземните, рузвелт и какви ли не неща, които си измисляте любителите на конспирации.
Аз съм изключителен прагматик и е абсолютно безсмислено да насочваш разговор в такава посока.

Иначе да, за съжаление Хенри Форд и хората около него не са от печелившата страна и ФДР няма нищо общо с Теди. Жалко, но на това сме случили.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19831
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Втората световна война

Мнениеот Drunken_Master » 11 окт 2020 17:21

Кое наричаш "конспирация" ? Относно Пърл Харбър, ли ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Thsmith » 11 окт 2020 17:40

Всичко изборно. Принципно мен много трудно може да ме спечелиш за нещо различно от официална версия за събития станали преди много години и минали през огромен прочит.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Втората световна война

Мнениеот ivan56 » 11 окт 2020 17:41

Drunken_Master написа:Кое наричаш "конспирация" ? Относно Пърл Харбър, ли ?


Избяга от Луната, почваш сега с другите дивотии.
Страшен си :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19831
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Втората световна война

Мнениеот Drunken_Master » 11 окт 2020 17:56

ivan56 написа:Избяга от Луната, почваш сега с другите дивотии.
Страшен си :lol:

Не съм "избягал" от нищо, ти сам каза, че повече не ти се занимавало. Или нещо подобно изръси, не ти помня постовете дословно. А и като цяло, и на мен не ми се занимава. Ти си имаш своя позиция, аз си имам моя, това е... Трудно ще ме убедиш, че САЩ са изпращали човек на Луната, а аз трудно ще те убедя в противното. Точка. А и между другото, ти и за "постиженията" на монархията у нас пак много дрънкаше, но ти доказах с факти, че си бил в огромна заблуда. Мъча се да убедя и Смит в това, ама той за мен е доста пристрастен. Или по-скоро мрази комунистите по принцип.
Относно Пърл Харбър, това не е "дивотия" или "конспирация", а факт. Има ги документите. Историците са казали: "Има документ - има история". Истината е, че федералните са изпратили няколко предупреждения до командирите в Тихоокеанския регион. Министерството на войната е засичало и анализирало секретни съобщения между Токио и японското посолство във Вашингтон и в един момент е смятало, че ударът ще е на 30 ноември, неделя. Освен това американското разузнаване отдавна е било дешифрирало тайния японски дипломатически код. Хавайски вестник дори излиза с огромно заглавие за възможно нападение. Освен това е било странно и за самото население в онези години, как радарите не са засекли нищо и корабите да се вдигнат под бойна тревога. Знаело се е... а и не виждам, да е някаква огромна изненада. Винаги съм смятал, че САЩ са най-голямото зло в световната история.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот ivan56 » 11 окт 2020 18:07

Казах, че не ми се занимава щото си лалаш като латерна едни и същи глупости, не отговаряш на конкретни зададени въпроси, а скачаш от едно на друго. Това имах предвид.
И там ти писах, никой не съм тръгнал да убеждавам в нещо което е истина, всеки е свободен да си вярва в глупости и конспирации.
Както и да е, очаквах повече от теб, а ти с обичайните глупости където се въртят под всяка публикация за Луната от неверниците.
Тука дори твоите любимци рашките са пас, и говорим за период от Студената война.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Warped » 11 окт 2020 18:15

Поздрави за новата тема
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ednY9R6xlgE[/youtube]
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Thsmith » 11 окт 2020 18:29

Warped написа:Поздрави за новата тема

E тва трябва да е поздрава ; )
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fQyGBinRB04[/youtube]
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта