История на света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15515
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот fcb_bg » 12 мар 2021 16:24

Относно ВСВ, аз ненапразно я зная като ВОВ, драги ми анализатори.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17446
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот pomiqrat » 12 мар 2021 17:27

fcb_bg написа:Помияра явно е чукал някоя луда и е прихванал...
В голямата нищета през 80те в СССР, аз си имах кънки и стикове, ски, аквариум, 2 хамстера, касетофон, държавата предоставяше на децата безплатно обучение по какво ти душа иска. Аз минах през картинг, шах, футбол, баскетбол, тромпет и плуване. Да, бе, плуване. Тъпите комунига не строяха училище без басейн, представи си.
Като тръгнат да обясняват някои льоловци неща, които не са живяли, пипнали и видяли е адски забавно. Нищо, дерзай тигре!


В Русе има стотина училища и само в корабното има басейн. Леко с лъжите, другальо. Не, че в другите градове са се скъсали от басейни в училищата. Виж, университетите в САЩ са друга бира. На този свят няма нищо безплатно. Не случайно пращат някакъв ссср-ски политик в Сибир, когато предлага парите от нефт и газ да се разпределят между руското население поравно.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15515
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот fcb_bg » 12 мар 2021 17:42

Написах СССР, защо ми говориш за Русе?
СССР, обл. Белгород, гр. Губкин, кв. Троицкий. За училището в квартала говоря.
Ако искаш още да сборим нещата от живота с писаници на кой както и когато му изнася, насреща съм.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Warped » 12 мар 2021 17:43

Да, кажи по колко време имаше ток
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15515
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот fcb_bg » 12 мар 2021 17:56

Това ако е към мен, режим на тока нямаше.
Вижте, момчета, не казвам че е било рай неземен, но не мога да се съглася с откровени лъжи.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 мар 2021 19:46

Крайностите са вредни, когато се опитаме да анализираме и осмислим даден период от време.
Аз винаги съм казвал, че не съм видял лошо от соца, но в последствие от разкази на дядовците и баща ми, разбирам, че си е имало цена.
Ест. че е крайно пресилено да се каже, че през социализма властваше мизерията.
Аз винаги съм твърдял, че проблемът не беше в качеството на живот, а в илюзорното и напълно погрешно поддържане на въпросният стандарт.
А че социализма изоставаше сериозно от Запада, мисля е ясно на всеки трезвомислещ.
Разликата лъсна още в първите месеци, след "падането не стената".
Разлика, която 30 г. по късно още не можем да заличим.
И с оглед на това, че дадохме прехода в ръцете на "бившите" комунета и ДС агенти, за съжаление вероятно ще ни трябват поне още 30 г. за да ги стигнем западняците.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19620
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Югославия

Мнениеот Drunken_Master » 14 ное 2021 21:25

Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 14 ное 2021 22:03

Едно от най-хубавите неща случили се на Балканите е разпада на урода "Югославия".
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19620
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Югославия

Мнениеот Drunken_Master » 14 ное 2021 22:07

THE G.A.M.E написа:Едно от най-хубавите неща случили се на Балканите е разпада на урода "Югославия".

Разпадът е бил въпрос на време, понеже някои определени части от републиката са били развити, други - изобщо. Но този разрив в отношенията между бившите републики имаше изключително лоши последици. Визирам бомбардировките на НАТО и свинщината на хамериканците... Бяха убити дечица !
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BGSRk1FG7XQ&t=237s[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KDAdj3aHM_M&t=2474s[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19620
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

JFK

Мнениеот Drunken_Master » 22 ное 2021 10:19

Любителят Абрахам Запрудер заснема филм, който не успяват да направят и професионалистите. Той запечатва убийството на Джон Кенеди на 8 милиметрова кино лента Kodachrome.

26-секундния филм на Запрудер, който е бил предназначен за домашния архив с кадри от посещението на президента на САЩ в Далас, се превръща в най-известното кино изображение на Джон Фицжералд Кенеди.

Президентът е убит в Далас, Тексас по време на обиколка из щата на 22 ноември 1963 г., петък 12:30 ч. местно време. Лий Харви Осуалд е обвинен за убийството на президента, още същия ден (по това време все още не се е говорило за „покушение”). Осуалд е прострелян смъртно два дни по–късно в полицейския участък на Далас от Джак Руби. Пет дни след като Осуалд е убит, новият президент Линдън Б. Джонсън създава Комисията „Уорън“, председателствана от председателя на Върховния съд Ърл Уорън, която да разследва покушението.

Голяма и фатална стъпка на Джон. Как така ще иска, да спре войната със СССР и комунизмът. Войната са пари...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 21 госта