Коронавирусът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот tiamat » 24 сеп 2022 23:28

pomiqrat написа:Короната се е върнала със страшна сила в държавата, в която според русоробите няма корона и путьо не налага мерки.

Сега ми идва на ума, че ако наистина САЩ бяха направили вируса в биолабораториите си в Полски Тръмбеш, както твърди слухът, и че ако наистина искаха да унищожат РФ, както твърди друг слух, можеха да им пуснат едно леко модифицирано вирусче, дето се лепи в според зависимост на концентрацията в кръвта на Тройной, и айдееее.... :)))

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21364
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот metodito » 27 сеп 2022 12:20

Една статия, като обобщение:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9062939/
И малка извадка:
The federal Care Act encouraged this human disaster by offering all US hospitals up to 39,000 dollars for each ICU patient they put on respirators, despite the fact that early on it was obvious that the respirators were a major cause of death among these unsuspecting, trusting patients. In addition, the hospitals received 12,000 dollars for each patient that was admitted to the ICU—explaining, in my opinion and others, why all federal medical bureaucracies (CDC, FDA, NIAID, NIH, etc) did all in their power to prevent life- saving early treatments.[46] Letting patients deteriorate to the point they needed hospitalization, meant big money for all hospitals. A growing number of hospitals are in danger of bankruptcy, and many have closed their doors, even before this “pandemic”.[50] Most of these hospitals are now owned by national or international corporations, including teaching hospitals.[10]

Цитатът е за Щатите, но в останалия свят е даже по-зле.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21364
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот metodito » 27 сеп 2022 12:21

Гнъсиш ли, бай Помияре, гнъсиш ли? Те са хомосексуалисти, заради това, батенце. :))) Бягай от тях, че ще те заразят и ще станеш тъп.

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот tiamat » 17 окт 2022 23:23

Очакваната продължителност на живота от началото на пандемията намалява най-силно в най-неваксинираните страни (Източна Европа начело с България). Продължавайте да вярвате на глупости и конспирации.

Изследване, публикувано днес в Nature.
https://www.nature.com/articles/s41562-022-01450-3

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19925
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот Drunken_Master » 17 окт 2022 23:27

Тоя само като му видя педалската снимка и ми идва да повърна... Някой може ли да ми каже, каква полза дава това, да се бодеш ? Примерно Дияна Любенова беше в болница с КоВид, а е била на трета ваксина... ?! Май цялата работа ще се окаже пунта мара, както си мислехме в началото. То не беше първа вълна, не беше втора вълна...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот tiamat » 17 окт 2022 23:43

Drunken_Master написа:Тоя само като му видя педалската снимка и ми идва да повърна... Някой може ли да ми каже, каква полза дава това, да се бодеш ? Примерно Дияна Любенова беше в болница с КоВид, а е била на трета ваксина... ?! Май цялата работа ще се окаже пунта мара, както си мислехме в началото. То не беше първа вълна, не беше втора вълна...

Като няма какво смислено да кажеш, ще се хванеш за педалската снимка на някой, няма как.
Ползата ясно си личи в проучването. Пуснал съм линк към него (там няма педалски снимки, не се плаши).

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19925
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот Drunken_Master » 17 окт 2022 23:51

Тия проучвания, откъде знаеш, че не са плод на някое западно НПО, примерно ? Щото за теб и медия като Дневник била "безпристрастна", нищо че цоца пари от "Америка за България"... Има сума ти общественици, които са активни антиваксъри... Имам колега в работата, дето след ваксина крака му се наду и човека почина.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот tiamat » 18 окт 2022 00:03

Drunken_Master написа:Тия проучвания, откъде знаеш, че не са плод на някое западно НПО, примерно ? Щото за теб и медия като Дневник била "безпристрастна", нищо че цоца пари от "Америка за България"... Има сума ти общественици, които са активни антиваксъри... Имам колега в работата, дето след ваксина крака му се наду и човека почина.

Ако peer reviewed проучване в Nature за теб е "плод на НПО", няма какво да си говорим.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19925
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот Drunken_Master » 18 окт 2022 00:31

Aми, може да погледнеш в самият сайт на списанието "Нейчър", че има специална графа "Ковид Ваксини", където черно на бяло се показват ползите от ваксинация. Тъй, че не съм много далеч от истината... А и дори да не е така, аз пак не вярвам. Просто защото цялата Ковид простотия е една най-обикновена пунта мара.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12800
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот Eminem » 18 окт 2022 11:31

ШОК: Американски учени създадоха нов COVID щам със 80% смъртност
Техни колеги предупредиха, че опитите им са „игра с огъня“

Учени от Бостънския университет шокиращо обявиха, че са създали смъртоносен нов щам на COVID-19 в лаборатория.

Eкипът е създал хибриден вирус, комбиниращ Омикрон и оригиналния щам, открит в Ухан. Според учените, техният мутант е убил 80 процента от мишките, които са били използвани в проучването.

Изследването на американските учени обаче не получи очакваните от тях похвали, а вълна от критики. Професор Шмуел Шапира, водещ учен в израелското правителство, каза: „Това трябва да бъде напълно забранено, това е игра с огъня".

Д-р Ричард Ебрайт, химик от университета Рутгерс в Ню Брънзуик пък каза за „DailyMail' че: „Изследването е ясен пример за печалба от функционално изследване. Ако искаме да избегнем следваща пандемия, генерирана от лаборатория, е наложително да се засили надзорът върху изследванията на потенциални пандемични патогени“.

Статията е от някакъв български сайт "Телеграф".
Ако това е вярно......чудя се с каква подходяща обида да започна. Потресаващо е.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта