Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Трябва ли да се одържави националата лотария

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 27 яну 2020 17:45

ivo55 написа:Има два безспорни факта, всичко друго са страховете на едни фенове, че мое нещо лошо да се случи с обора им, което за част от тях е достатъчно да се примирят с всякакво аморални действия, престъпления, убийства, подкупи, наркоразпространение, побоища и т.н.

ФАКТ 1 - Във всички бели държави лотарията е била винаги изключителен държавен монопол. ....

:lol: :lol: :lol:
Когато напишеш думичката "факт" пред едно твърдение, то не го прави автоматично истинско! ;) Най-голямата лотария в Европа, чешката Sazka Group с клонове в Австрия, Италия, Гърция и Кипър е собственост на чешкия милиардер Карел Комарек... 8-)
П.П. Колкото до думичката "обора", употребена в твоето мнение, тя доказва, че освен неосведомен (за сметка на това пък нагъл) си и много, ама много прост!... :mrgreen:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 27 яну 2020 17:56

mizantrop написа:От мен твърдо ДА,и ще се обоснова с пресен пример от днес - 26.01.2019...по тв току-що мина реклама с жена спечелила 200 хиляди,от Брацигово,която казва че е самотна майка на 6 деца......представяте ли си какво безумие - децата й вероятно гладуват,но тя отива и търка билет !......целта е и най-големия лумпен да остави последните си левчета в тези частни лотарии,даже не знам хората от големите градове защо търкат като големите печалби обикновено - според мен манипулативно - се пускат в селата...тук внушението е - никой - даже жителят на най-малкото селце,да не се отказва,а да купува талони...а големият град - те и без това купуват :)
Влизам в магазина - деца под 18 години купуват талони...аз не мисля че в тото-пункт на държавното тото това би минало.

Ти май изобщо не можеш да мислиш... :lol: Дори не си струва да хабя от времето си, за да обяснявам защо! ... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Megatron_69
Мнения: 838
Регистриран на: 13 юни 2013 19:07
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Megatron_69 » 27 яну 2020 18:01

който вземе лотарията-взема и отборът от крайният квартал...като бонус....
клошари търкат за параолимпийци....
Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб...
Когато си тъп е същото....
ЧОВЕК СЕ УЧИ ОТ ПРОВАЛА СИ,ОТ УСПЕХА НЯМА КАКВО ДА НАУЧИ....
4и4ковите 4ервенотри4ков4ета......

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 27 яну 2020 18:29

ShooterMan написа:...Отстъпление няма, в ЕС има една комисия ЕСМА се казва, която погна хазарта в сектора му за онлайн залагания на търговия, ценни книжа и т.н. ЕСМА смачка този хазартен бизнес в целия ЕС....

Или нещо си се объркал, или просто лъжеш. Предвид неособено високата ти интелигентност ще предположа първото... :lol: Европейският орган за ценни книжа и пазари (ESMA) има едно решение от 22 май, 2018 година, с което временно забранява "пускането на пазара, разпространението или продажбата на бинарни опции на непрофесионални клиенти в Съюза". Разликата между една бинарна опция (финансов дериват) и билетчето, което търка леля Пена, е колкото от връх Мусала до морското равнище, където като фен на "Черно море" се предполага, че се намираш в момента и ти... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3755
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот ivo55 » 27 яну 2020 20:25

Пак глупости се приказват. Това, че чехите са позволили един олигарх да придобие държавния им тотализатор, не е оправдание и в България да си остане така. А ако си мислите, че в средносрочен или дългосрочен план западните държави биха позволили който и да е олигарх от бившия соц блок да им смуче парите, значи не сте нормални. И в коя от тези държави хазартни лотарийни талончета ти пробутват в супермаркетите?
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот galin56 » 29 яну 2020 16:49

Nilim написа:
deaf написа:
SANSIRO7 написа:Склонен съм да кажа ДА. Ако някой ще лъже глупаците, то по-добре да е държавата. Аз талончета не търкам и фишове не задрасквам. Всеки лев който изкарам си ми е важен, за да го давам на измамници.

Там работата че лотарията на Божков НЕ лъже хората,докато тото-то и лотарията на държавата абсолютно сигурно лъжат българите. Спомнете си когато в два поредни тиража се паднаха шест напълно еднакви числа!!! Което никога не се е случвало в историята на тото-то никъде по света! Научно и физически е невъзможно в две поредни тегления да се паднат еднакви шест числа.

Разбира се, далеч съм от мисълта да защитавам държавната лотария, още повече ползата от повторение на числата за организатора на лотарията е чисто финансова очеизвадна. Защото нито един тото маниак няма да играе същите числа при следващото теглене.

Но чисто математически вероятността да се паднат два пъти поред 6 еднакви числа е изключително малка, но на теория всъщност съществува, тъй като в двете тегления участват едни и същи числа.
Не използвайте подобни изрази без да ги премислите, смешно е.

:) :)
Смешно е да, твоето твърдение. Прочети в интернет кой е Манол Велев. Отявлен мафиот на когото му дадоха тотото и той беше заявил, че може да нагласи числата както си иска и срещу съответния процент да изпере на някой парите.
И само да ти дам още един жокер. На първото теглене няма нито една шестица. Когато се теглят втори път същите числа има 18 шестици :lol: :lol: Какво стана с теорията ти?
В книгата си Боби Цанков казва че точно тези 2 поредни едни и същи числа са станали заради гаф на този който е настройвал урната.
На мен това ми звучи далеч по-логично от научната фанстастика, че едно на 50 млн. може да се повторят същите числа случайно.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Thsmith » 02 фев 2020 03:47

ivo55 написа:И в коя от тези държави хазартни лотарийни талончета ти пробутват в супермаркетите?

Никой не ти пробутва нищо.
Ако акъла ти е толкова да си купиш билетче и да търкаш, това си е лично твой проблем. Ако билетчетата не се купуваха, нямаше да се предлагат. Не е виновен този, който ги предлага! Той просто отговаря на търсенето. Не ги пробутва, точно както не "пробутва" и останалата си стока. Продава я на желаещите.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3755
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот ivo55 » 02 фев 2020 09:43

Оф, покрий се пак за седмица, че си много скучен с дървените си философствания.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Thsmith » 02 фев 2020 14:54

ivo55 написа:Оф, покрий се пак за седмица, че си много скучен с дървените си философствания.

Ако не ти харесва, горе има един Х. Натискаш го и изчезваш. После спокойно може да си пикаеш газ другаде. :lol:

--
пп Днес "пробутаха" ли ти нещо или още не са? :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Nilim
Мнения: 284
Регистриран на: 28 дек 2019 08:51

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Nilim » 02 фев 2020 23:33

Thsmith написа:
ivo55 написа:И в коя от тези държави хазартни лотарийни талончета ти пробутват в супермаркетите?

Никой не ти пробутва нищо.
Ако акъла ти е толкова да си купиш билетче и да търкаш, това си е лично твой проблем. Ако билетчетата не се купуваха, нямаше да се предлагат. Не е виновен този, който ги предлага! Той просто отговаря на търсенето. Не ги пробутва, точно както не "пробутва" и останалата си стока. Продава я на желаещите.

Абе бая реклама и истерия заформиха. Плюс разните му клипчета с хорица дето с 5 лева са прибрали 1-2 милиона или нещо такова. Мен примерно това грам не може да ме накара да реша да давам пари за билетчета, ама знаеш, някои хора се връзват.. дали защото са свикнали да вярват на рекламата, дали защото тайно мечтаят пари да изкарат.. или защото е масово и модерно.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта