История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот garfield22 » 01 дек 2021 20:59

Drunken, а какво мислиш за Междусъюзническата война, според теб ние или сърбите и гърците имат по-голяма вина за избухването й, и тя ли е най-голямата грешка, която сме правили по време на войните ни за национално обединение или е влизането ни в Първата световна?

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Фердинанд

Мнениеот Drunken_Master » 01 дек 2021 21:38

Писал съм вече моята гледна точка за Балканската война и съответно за Междусъюзническата, тя се припокрива с тезата на покойният професор Божидар Димитров.
Drunken_Master написа:България по време на Балканската война е с 600 000 армия, която е два пъти по-голяма от другите и тя поема тежестта на решаващите битки в Източна Тракия, където главно са струпали резервите си Османската империя.
Проблемът ни, обаче е, че не са изпипали договорите на време, за да може руският цар, който играе един вид ролята на арбитър, да отсъди правилно. Българите винаги търсим вината у някого другиго, но не и у нас. Не можеш да тръгнеш на война, когато имаш такива съюзници, просто предварително трябва да ти е ясно, че те ще имат големи претенции. И до известна степен с основание... Клаузата със Сърбия е, че ако сърбите окажат по-големи военни услуги от тези в договора, то тогава самият договор трябва да бъде преразгледан...и сърбите предявяват съвсем правилно основателни претенции. Все пак изпращат около стотина тежки обсадни оръдия в Одрин и две пехотни дивизии. Съвсем друг е въпросът, че щяхме да ебем майката на турчалярите и без тяхна помощ. Съотношението на силите е чудовищно в наша полза... 120 000 български воини срещу 65 000 мръсни рязани карабинери.
Преди време бях слушал академик Георги Марков относно Балканската война и той беше казал, че един от войнишките митове от ония години бил, че когато нашите сънародници се надъхвали с думите: "Напред, на нож...!", от другата страна турците се стряскали, понеже чували: "По пет на нож !"... :lol:


Относно Първата световна война и поредната национална катастрофа... Не е важно, кой какво ти обещава, а кой фактически ще спечели войната. Шест от седем съветника на Фердинанд са категорични, че немеца няма как да спечели войната, понеже ресурсите им вече привършват, но боклука Кобург-ски решава да заложи на Германия. От там нататък всичко е ясно...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17561
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 05 дек 2021 11:53

Видин. Няма нищо кърджалийско, както нямам нищо общо със Самсунг, освен че използвам продуктите им ;( Чакаме Иван Вазов линк от две години ;(
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!?

Мнениеот Drunken_Master » 05 дек 2021 13:08

pomiqrat написа:Видин. Няма нищо кърджалийско, както нямам нищо общо със Самсунг, освен че използвам продуктите им ;( Чакаме Иван Вазов линк от две години ;(

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!
АЗ ЗАТОВА КАЗАХ, ЧЕ ОЩЕ НЕ СИ ЗАЦЕПИЛ ЗАЩО СЕ СМЕЯ!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17561
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 05 дек 2021 13:40

След още две години пак ще ти се смея. Аз управлявам коробостроителница. Това означава, че съм заварчик :D
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.9

Мнениеот Drunken_Master » 05 дек 2021 13:55

pomiqrat написа:След още две години пак ще ти се смея. Аз управлявам коробостроителница. Това означава, че съм заварчик :D

Съдейки по постовете ти, единствено може да работиш като чистач някъде...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17561
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 05 дек 2021 14:00

Съдейки по твоете постове си комплексирано момченце с грешно изградена представа за себе си и като ти кажат бау на улицата се насираш.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.9

Мнениеот Drunken_Master » 05 дек 2021 16:12

pomiqrat написа:Съдейки по твоете постове си комплексирано момченце с грешно изградена представа за себе си и като ти кажат бау на улицата се насираш.

Ела на Механото другата седмица... Да видиш, как ще се "насера"... :)
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17561
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 05 дек 2021 16:40

Писах ти къде да дойдеш. После не можеш да да се жалваш в районното.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.9

Мнениеот Drunken_Master » 05 дек 2021 17:00

pomiqrat написа:Писах ти къде да дойдеш. После не можеш да да се жалваш в районното.

:DDDDDDDDD
Аз не съм прочел подобно нещо, ама е хубаво, че пробваш, да се измъкнеш...
Да се жалвам в районното.... АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта