Знаете ли че...

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6772
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Знаете ли че...

Мнениеот icko65 » 19 яну 2019 18:18

Тема за интересни и позабравени факти от БГ футбола.А може и такива които не са известни на по-младите. Давам като начало два за Черно море...Единия е че са отбора с най-бърз гол в елита/А група/.Другия е че през 2009г. са на 5 мин. от отстраняване на Щутгарт с което да станат първия български отбор влязъл в групите на Лига Европа.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4228
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Знаете ли че...

Мнениеот LoveAndPeace » 19 яну 2019 18:46

icko65 написа:Тема за интересни и позабравени факти от БГ футбола.А може и такива които не са известни на по-младите. Давам като начало два за Черно море...Единия е че са отбора с най-бърз гол в елита/А група/.Другия е че през 2009г. са на 5 мин. от отстраняване на Щутгарт с което да станат първия български отбор влязъл в групите на Лига Европа.

Факт е :lol: когато нещо се случи , а не когато ахаааааааааа да се случи , ама не се

Потребителски аватар
Дидо
Мнения: 1354
Регистриран на: 27 ное 2009 14:36

Re: Знаете ли че...

Мнениеот Дидо » 19 яну 2019 20:01

LoveAndPeace написа:
icko65 написа:Тема за интересни и позабравени факти от БГ футбола.А може и такива които не са известни на по-младите. Давам като начало два за Черно море...Единия е че са отбора с най-бърз гол в елита/А група/.Другия е че през 2009г. са на 5 мин. от отстраняване на Щутгарт с което да станат първия български отбор влязъл в групите на Лига Европа.

Факт е :lol: когато нещо се случи , а не когато ахаааааааааа да се случи , ама не се

Това,че нещо не се е случило също е факт ;)
Хванал се човека за патката и си помислил,че лети

Потребителски аватар
Дидо
Мнения: 1354
Регистриран на: 27 ное 2009 14:36

Re: Знаете ли че...

Мнениеот Дидо » 19 яну 2019 20:11

И също така е факт,че този мач между Черно море и Щутгарт не е за влизане в групите на Лига Европа.
Поради простата причина,че този турнир се появява от следващия сезон.
Тогава всичко е било само на елиминации.
И е факт,че тази тема е безсмислена ,и ако на някой му се занимава може да я изхвърли(заключи),изтрие или каквото там се прави с подобни теми.
Хванал се човека за патката и си помислил,че лети

Вълчан
Мнения: 4275
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Знаете ли че...

Мнениеот Вълчан » 19 яну 2019 20:46

А знаете ли този турнир Интертото.Половината от вас сигурно са били да не казвам къде.....а аз бях на мача във София със Лилестрьом.Годината е 1986.
Левски срещу:
1.Рот Вайс/Ерфурт,Германия/ - 0:0 и 1:3.
2.Калмар ФФ/Швеция/ - 3:3 и 4:5.
3.Лилестрьом/Норвегия/ - 2:0 и 2:0.
Класиране:3 място,6 мача: 2 победи,2 равенства и 2 загуби - 6/сегашни,б.а. 8/т.,голова разлика: 12:11.
Това са мачовете ни в този турнир,които сме изиграли в него.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Знаете ли че...

Мнениеот galin56 » 19 яну 2019 21:33

Вълчан написа:А знаете ли този турнир Интертото.Половината от вас сигурно са били да не казвам къде.....а аз бях на мача във София със Лилестрьом.Годината е 1986.
Левски срещу:
1.Рот Вайс/Ерфурт,Германия/ - 0:0 и 1:3.
2.Калмар ФФ/Швеция/ - 3:3 и 4:5.
3.Лилестрьом/Норвегия/ - 2:0 и 2:0.
Класиране:3 място,6 мача: 2 победи,2 равенства и 2 загуби - 6/сегашни,б.а. 8/т.,голова разлика: 12:11.
Това са мачовете ни в този турнир,които сме изиграли в него.

Браво, истински ти завиждам, че си станал свидетел на тази невероятна футболна битка между великите отбори на Левски и Лилестрьом. Нещо като Левски - Вадуц, който въпреки, че вече не бях там където казваш ти по време на онзи мач и сега пропуснах.
Не е лошо явно на такива като капитан ст.. .и като теб да им сложат перманентен бан. Как ви не омръзна всеки пост да повтарате едно и също, колко велик е Левски и някакви примери все от преди христа, защото от 15 години насам е пълна скръб. Тука не са исторически хроники. То бива човек да е изперкал, ама чак пък толкова.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Знаете ли че...

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 19 яну 2019 23:38

Знаете ли, че през тази година се навършват 100 години организиран баскетбол в България? Знаете ли, че най-успешният мъжки баскетболен клуб извън София е този на „Балкан“ от Ботевград (град с население по-малко от това един столичен район), който има завоювани 4 шампионски титли, макар и последната да е от далечната вече 1989 година? Знаете ли, че „Балкан“ е дал на българския баскетбол легенди като Георги Христов, Марин Романски, Иван Воденичарски, Емил Йонов...? Знаете ли, че сегашният кмет на Ботевград Иван Гавалюгов (имах удоволствието да работя с неговия баща - Александър Гавалюгов, когато той беше главен конструктор на завода „Чавдар“, а аз – млад специалист в „Балканкаримпекс“) е бивш състезател от „Балкан“, а понастоящем като обичащ баскетбола ръководител прави много за запазване на статута на Ботевград като „баскетболен град“?
П.П. И малко на тема футбол: Знаете ли, че единственият български футболист, който е ставал шампион на Германия (с Кайзерслаутерн, през 1998 година), е Мариян Христов от Ботевград, започнал професионалната си футболната кариера в "Балкан"?
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6772
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Знаете ли че...

Мнениеот icko65 » 20 яну 2019 09:02

Дидо написа:И също така е факт,че този мач между Черно море и Щутгарт не е за влизане в групите на Лига Европа.
Поради простата причина,че този турнир се появява от следващия сезон.
Тогава всичко е било само на елиминации.
И е факт,че тази тема е безсмислена ,и ако на някой му се занимава може да я изхвърли(заключи),изтрие или каквото там се прави с подобни теми.

ТОЧНО Е ЗА ВЛИЗАНЕ В ГРУПИТЕ. ПРЕДИ ПОСОЧЕНИЯ СЕЗОН КУПАТА НА УЕФА И ИНТЕРТОТО СЕ СЛИВАТ В ЛИГА ЕВРОПА.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Знаете ли че...

Мнениеот Alex » 20 яну 2019 14:28

[offtopic]Споням си ,че Мариан Христов, след като игра по чужбина се върна на стари години в България и приятелите ми, които играха срещу него по дивизиите се оплакваха, че бил баси мръсния селяндур :lol:[/offtopic]
[center]Изображение[/center]

orlando7
Мнения: 1859
Регистриран на: 29 юли 2012 10:56
Skype: 55tveu
Контакти:

Re: Знаете ли че...

Мнениеот orlando7 » 20 яну 2019 18:39

Alex написа:[offtopic]Споням си ,че Мариан Христов, след като игра по чужбина се върна на стари години в България и приятелите ми, които играха срещу него по дивизиите се оплакваха, че бил баси мръсния селяндур :lol:[/offtopic]

Я кажи какво визираш под 'мръсен селяндур", че ми стана интересно?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта