10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 ное 2018 12:48

Странджата написа:Историята на третата българска държава не е по-различна от историята на втората. А втората е продължила първата. Първата е създадена от варвари, които са се прехранвали с плячката от богата Византия.
От какви "варвари" е създадена България ? :o
България на Кубрат и Аспарух е процъфтяваща цивилизация ( вярно, не християнска, макар управляващият род Дуло и голяма част от населението да са били християни ) ... С блестящи градове и редица развити отрасли, като земеделие, скотовъдство, рудодобив, изработка на оръжия и т.н. В днешно време онази България щеше да минава за икономически Гигант, от рода на САЩ, Япония, Германия, Великобритания и т.н.
130 000 Армия ( на "Византия" е 150 000, макар да са в пъти повече и като територия и като население ) ... Как се изхранва от 'грабежи" ?? :lol:
Има не повече от 3-4 сведения за набези на българи в И.Р.И. ( Източната Римска Империя, както е правилното и коректно наименование ) ... И то половината са направени от отделни племена, които са под чужда власт.
И то не с цел 'грабеж", а по скоро с политически цели.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 ное 2018 12:49

HoUs4oOL написа:Ехааа, какво щеше да е в тази тема преди 2 - 3 години, а сега. :mrgreen: :mrgreen:
10-15 страници... Минимум. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот garfield22 » 11 ное 2018 13:17

THE G.A.M.E написа:
garfield22 написа:Не трябваше да влизаме в чужди съюзи.
Влязохме в правилните - перфектните съюзи.
Само че не го направихме с правилните хора. ;)

С каквито и хора да бяхме влезли, големите европейски държави имат много повече ресурси и възможности от нас, и при всички случаи щяха да намерят начини да се облагодетелстват за наша сметка.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: THE G.A.M.E

Мнениеот Странджата » 11 ное 2018 16:02

Варвари са наричани всички, които не са били християни, малко напомня основанието за назоваването "рая".
Набезите на българите не са няколко, а в продължение на два века най-малко, съвместно с азари и славяни - многобройни.
Всъщност дали е била създадена или пренесена (преместена) България е проблем и в историята, но в най-общи линии мисля, че съм прав ( по-точно е , че по памет цитирам становище от "История на Средновековна България".)
Колкото до цивилизационен напредък - според мене може да се говори, когато от номадски начин на живот българите са преминали към уседнал, за което е спомогнала и държавната им организация.
След девет века други неверници за залели Балканите, и те също в техническо и политическо отношение, но частично, а не в цялост, са превъзхождали Византия,България и Сърбия. Това не пречи да бъдат назовавани "неверници" - по аналаогия с варвари.
П.С. Между другото не малко факти от историята показват, че културните народи и техните земи са били както желана плячка, така и не дотам трудна.
Колкото до днешна България - по какаво тя се отличава от България на Шишмановците - разпарчосана и раздадена за "лично ползване". Коя да я отстоява - нито тогава и имало, нито сега, щом няма водачи и общи цели и интереси и щом беднотата е оставена да се спасява сама ...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22351
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот NOMER14 » 11 ное 2018 18:23

THE G.A.M.E написа:
Странджата написа:Историята на третата българска държава не е по-различна от историята на втората. А втората е продължила първата. Първата е създадена от варвари, които са се прехранвали с плячката от богата Византия.
От какви "варвари" е създадена България ? :o
България на Кубрат и Аспарух е процъфтяваща цивилизация ( вярно, не християнска, макар управляващият род Дуло и голяма част от населението да са били християни ) ... С блестящи градове и редица развити отрасли, като земеделие, скотовъдство, рудодобив, изработка на оръжия и т.н. В днешно време онази България щеше да минава за икономически Гигант, от рода на САЩ, Япония, Германия, Великобритания и т.н.
130 000 Армия ( на "Византия" е 150 000, макар да са в пъти повече и като територия и като население ) ... Как се изхранва от 'грабежи" ?? :lol:
Има не повече от 3-4 сведения за набези на българи в И.Р.И. ( Източната Римска Империя, както е правилното и коректно наименование ) ... И то половината са направени от отделни племена, които са под чужда власт.
И то не с цел 'грабеж", а по скоро с политически цели.

Браво, Игра!
Изпреварил си ме....
Хванахме го Странджата в издънка. Историята НИ в книжките, които ни пробутваха, е политически остаряла, лъжовна и натрапена.
Странджата сам си го е казал:Историята е процес непрекъснат - тя е разказ за живота. А кога е началото на живота - никой не знае, но всеки иска да го определи според своите нагласи и интереси.
Не може "фанариоти" да ни казват от кога започваме. Щом още съществуваме, значи не сме се пръкнали "туку тъй". ;)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 11 ное 2018 21:18

Странджата написа:... Да не забравяме, че политик е този, който се стреми към властта и ако я получи, прави всичко възможно да я задържи. Политикът не е народен водач!Да си политик е професия, която се крепи на узаконената лъжа.
И понеже демокрацията не е пряка, а представителна, кой е виновен, че политиците ни са такива, каквито са? Кога този, когото наричат сюзерен, е заявил своите права единствено воден от общите интереси на всички?
Датата десети ноември е поредният мит, който прикрива нещо твърде известно - прогресът на една общност е детерминиран от нейната образованост ...

Напълно съм съгласен!
1. Три от основните качества на хората са ум, честност и политичност, но трите никога не се срещат всички заедно в една личност: Ако един човек е умен и е политик, той не е честен; ако е политик и е честен, значи не е умен; а ако е умен и е честен - той не става политик!
2. Нашите политици не са от внос, или от Марс - ние си ги избираме.
3. Всеки народ заслужава своите управници... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот Странджата » 11 ное 2018 21:23

Не знам за каква издънка става дума. Защо българите да са били различни от другите племена, защо войната и грабежът да е бил основен поминък по време на голямото преселение на народите, а ние да сме били изключение.
Да, историята е разказ за живота и затова да не изпадаме в положението да разказваме какви мъже сме били тогава, когато мъжкото си отишло от нас ... За мене днешното време е предизвестие на онова, което ни чака и което вече се е случвало с нас вече два пъти в рамките на тези тринайсет века, откакто твърдим, че ни има.

Dr0w
Мнения: 114
Регистриран на: 06 юли 2016 13:29
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот Dr0w » 11 ное 2018 23:46

Преди 29 години рухнаха надеждите за един по-справедлив и по-благ от гледна точка на обикновение човек модел на развитие.Обикновения човек от народа.Онзи като теб и мен.Както всички нас тук във този форум предполагам.Лакомията и коварството във човешката природа надвиха както обикновено идеализма.Уви той е рядък и крехък и не може да се конкурира със личната амбиция.Общото благо е само във приказките ,които понякоха разказваме на децата си или лъжем някой.Е седете си безработни пред комповете или се мъчете са връзвате двата края предвид неадекватната среда на обитание ,дори ако работите.Аз не помня социализма ,защото съм ходил прав под масата през 1989 година.Говорил съм доста обаче със по-възрастни хора от мен и знам че 9 от 10 от тях са живели много по-спокойни и доволни ,отколкото ние сега.Дали е плод само на соросоидната пропаганда ,която постоянно се опитва да ни убеди какви мръсни паразити сме ,спрямо много по-бодрата ,жизнерадостна и позитивна пропаганда която е облъчвала бащите и дядовците ни?Не знам.Но знам че огромна част от тях са живели по-щастливи ,без нашите измислени или реални комплекси(без натрапчивата четка за мозък наречена "стандарт на живот" ,която е просто оръжие за постигане на психологическа победа) и благодарение на тях все още имаме някакво повърхностно и откъслечно понятие като национална гордост.И че българщината ще изтънява все повече и повече ,както е изгодно на сегашните ни господари.Бащите ни са живели щастиливи и горди че са българи.Уви доста от наследниците им днес се съмняват или изобщо са на противоположния полюс.

Потребителски аватар
teerr
Мнения: 1273
Регистриран на: 14 май 2011 20:14
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот teerr » 12 ное 2018 00:13

Боже какъв потрес е това бг!Aман от настървени членове от розовата гвардия, чийто дядо е марширувал под хитлеристките знамена, баща му е бил партиен функционер, а той самият днес е мимикрирал като пламенен либерал. "КОЙТ НЕ СКАЧА Е ЧЕРВЕН ".
П.С.Ако ще летим от летище "Желю Желев", мисля ,че е справедливо да има и конна база "Петър Стоянов", ловен парк "Георги Първанов" и куклен театър "Росен Плевнелиев", централна гара "Мая Манолова". Моля ви, не забравяйте да кръстите и автогарата в Кърджали на Лютви Местан.
Г.Ганчев:Душата ми е люлякова,сърцето оранжево.......- Никога няма да напусна Литекс......

https://www.youtube.com/watch?v=BLd0kDXPuHI

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот rane » 12 ное 2018 02:02

Dr0w написа:Преди 29 години рухнаха надеждите за един по-справедлив и по-благ от гледна точка на обикновение човек модел на развитие.Обикновения човек от народа.Онзи като теб и мен.Както всички нас тук във този форум предполагам.Лакомията и коварството във човешката природа надвиха както обикновено идеализма.Уви той е рядък и крехък и не може да се конкурира със личната амбиция.Общото благо е само във приказките ,които понякоха разказваме на децата си или лъжем някой.Е седете си безработни пред комповете или се мъчете са връзвате двата края предвид неадекватната среда на обитание ,дори ако работите.Аз не помня социализма ,защото съм ходил прав под масата през 1989 година.Говорил съм доста обаче със по-възрастни хора от мен и знам че 9 от 10 от тях са живели много по-спокойни и доволни ,отколкото ние сега.Дали е плод само на соросоидната пропаганда ,която постоянно се опитва да ни убеди какви мръсни паразити сме ,спрямо много по-бодрата ,жизнерадостна и позитивна пропаганда която е облъчвала бащите и дядовците ни?Не знам.Но знам че огромна част от тях са живели по-щастливи ,без нашите измислени или реални комплекси(без натрапчивата четка за мозък наречена "стандарт на живот" ,която е просто оръжие за постигане на психологическа победа) и благодарение на тях все още имаме някакво повърхностно и откъслечно понятие като национална гордост.И че българщината ще изтънява все повече и повече ,както е изгодно на сегашните ни господари.Бащите ни са живели щастиливи и горди че са българи.Уви доста от наследниците им днес се съмняват или изобщо са на противоположния полюс.
Много неуспешен опит за прокарване на червената линия :lol:
Аз не съм живял много години по времето на комунизма, но от това, което хванах съм останал точно на противоположното мнение, особено що се касае национална гордост. Нима, ако бяхме толкова горди щеше да има такава имигрантска вълна продължаваща и до днес, нима щяхме да се кланяме на всичко чуждо?
Онзи строй, онези уж 45 години(те реално са повече, защото този строй продължи поне още няколко години след 10.11.1989), доведоха до няколко пагубни за България и българите последици. Няма да се разпростирам в разсъждения и тези(поне засега), а само накратко ще напиша, за такива индивиди като теб, какво лично аз смятам, че е най-трагичното и тежко за нас, като нация и държава в следствие на онзи строй.

1. Хората намразиха България.
2. Хората намразиха земите си.
3. Хората станаха изключително мързеливи.
4. Хората станаха много крадливи.
5. Най-тежкият им грях(лично според мен) обаче е, че затриха българското село.

Това са най-основните, които водят България и българите към гибел. Разбира се има и мнооооого, мноооооооого други!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта