Какво четете?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот Thsmith » 30 авг 2018 00:29

metodito написа:Да, определено ми харесва. Малко на по-популярен език е, но има и неща, които не знаех. Като за идиота-министър на войната на Австро-Унгария, да речем.

Иначе... по разбираеми причини (мъни-мъни) не съм си купувал книга сигурно от три години, но за това време съм прочел над 20 - на дигитален формат. Живи и здрави да са хората, които качват книги в Интернет. Поначало, с годините, се ориентирах към документална литература, но все още чета и художествена.

..."любима книга"... хм... "Швейк" на Хашек, "Моето семейство и други животни" на Джералд Даръл и "Горе ръцете или враг номер едно", Лев Давидичев, :lol: Но ако трябва една да избирам е Швейк. Тя си ми е като Библия. Имам си я на телефона и просто постоянно препрочитам и препрочитам любими пасажи.



Сега ще го видя този Швейк, стига да го намеря де. Лично на мен любимия писател ми е Айн Ранд, а любимата книга е Atlas Shrugged. Иначе много си падам по историческите книги и постоянно чета нещо подобно.

*Още не съм стигнал до нея, но преди около два месеца си купих и История на Австрия: Култура от Карл Воцелка. Предполагам, че там ще го има този твой прословут военен министър. Ще видим какво ще пишат за него.

Иначе от романите съм почитател на Кланси и Винс Флин.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот organzata » 30 авг 2018 03:24

Playboy си остава любимото ми четиво :mrgreen: !

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21304
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот metodito » 30 авг 2018 08:40

Thsmith написа:
metodito написа:Да, определено ми харесва. Малко на по-популярен език е, но има и неща, които не знаех. Като за идиота-министър на войната на Австро-Унгария, да речем.

Иначе... по разбираеми причини (мъни-мъни) не съм си купувал книга сигурно от три години, но за това време съм прочел над 20 - на дигитален формат. Живи и здрави да са хората, които качват книги в Интернет. Поначало, с годините, се ориентирах към документална литература, но все още чета и художествена.

..."любима книга"... хм... "Швейк" на Хашек, "Моето семейство и други животни" на Джералд Даръл и "Горе ръцете или враг номер едно", Лев Давидичев, :lol: Но ако трябва една да избирам е Швейк. Тя си ми е като Библия. Имам си я на телефона и просто постоянно препрочитам и препрочитам любими пасажи.



Сега ще го видя този Швейк, стига да го намеря де. Лично на мен любимия писател ми е Айн Ранд, а любимата книга е Atlas Shrugged. Иначе много си падам по историческите книги и постоянно чета нещо подобно.

*Още не съм стигнал до нея, но преди около два месеца си купих и История на Австрия: Култура от Карл Воцелка. Предполагам, че там ще го има този твой прословут военен министър. Ще видим какво ще пишат за него.

Иначе от романите съм почитател на Кланси и Винс Флин.


Тоя "Атлас" ми се видя много дебела... :mrgreen: на времето. Иначе съм чел "Химн" - антиутопия и мъничка книжка :mrgreen: , която много ме впечатли (на Райнд). А аз вчера имах бира в кръвта... мисля... главнокомандващия да е... Франц Конрад фон Хотцендорф.

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот shumkar_44 » 30 авг 2018 09:00

Обикновено се наслаждавам на трудовете на Карл Юнг и Жан Бодрияр, докато слушам великия Жан Мишел. От една седмица насам обаче препрочитам Тошко Африкански, докато слушам песента на Вес, Алане.
Толстолоб, на теб съм роб.

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот modor » 30 авг 2018 09:45

сини шампиони написа:Изображение
Страхотна книга чел съм я няколко пъти и винаги ме е разчуствала. :oops:

Много силна книга. Не съм я чел от много време.... Ще взема пак да я прочета, но първо трябва да си довърша "Точно в полунощ" на Лий Чайлд :)
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21304
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот metodito » 30 авг 2018 09:51

soulfly1948 написа:Винету 1 и 2 ,за да стана премиер един ден....

:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Какво четете?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 авг 2018 10:03

Thsmith написа:
metodito написа:...Сега ще го видя този Швейк, стига да го намеря де...


https://chitanka.info/text/9038-priklju ... jnik-shvej

Заповядай. На въпрос, коя книга бих взел, ако съм сам на необитаем остров и имам право да взема със себе си само една, отговорът ми е "Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война" :!:
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 30 авг 2018 10:05, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1639
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот 1palq4o1 » 30 авг 2018 10:05

Доста разнообразна литература
От "Винету" :o :o :o до Библията - искам да съм или премиер или БОГГ
Към момента си препрочитам старите книги на сър Тери Пратчет...класиката "Малки богове"
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот boabbb » 30 авг 2018 13:09

"Сътворението" на Гор Видал ( тука съм втория в темата с тая книга ), "Летище" на Артър Хейли, като дете много се кефех и на Карл Май, Фридрих Герстекер с техните уестърни, Майн Рид също :roll: Много готина книжка е "Борба за огън" на Ж.А. Рони-старши - за праисторическите хора ( то си е фантастика, но е много хубава и увлекателна ).
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12229
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот TristaNNN » 30 авг 2018 14:06

Напоследък много рязко сменям жанровете, които чета, просто за разнообразие. Например наскоро, след "Провалената империя. Съветският съюз от Сталин до Горбачов" на Владислав Зубок, сега направик рязък завой в сатирична посока и подхванах "Срали и заспали" на Шити Дж. Браун. (Първите му две са "Срала и заспала" и "Срал и заспал").
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Soulen и 21 госта