Какво четете?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот modor » 30 авг 2018 14:41

TristaNNN написа:........ сега направик рязък завой в сатирична посока и подхванах "Срали и заспали" на Шити Дж. Браун. (Първите му две са "Срала и заспала" и "Срал и заспал").

Това е публиката на ЛевскиИзображение Трилогията е много добра 8-)
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
GONZO1994
Мнения: 10
Регистриран на: 27 май 2008 23:01
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот GONZO1994 » 30 авг 2018 15:45

22 ноември 63. Стивън Кинг.Велика книга!

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот кристи3 » 30 авг 2018 16:01

сини шампиони написа:Изображение
Страхотна книга чел съм я няколко пъти и винаги ме е разчуствала. :oops:


Ха-ха, наистина страхотна книга. Чел съм я като тийнейджър преди 25-30 години, но още е в съзнанието ми. Малко в съветски стил, но да не забравяме, че е писана по действителен случай.
Трудно бих посочил една любима книга, но последните две, които прочетох бяха "Трима в любовта" на А. Кронин и "Зимата на нашето недоволство" от Стайнбек. Силни и стойностни, както може да се очаква от авторите им.

В момента чета "Кръгът на Матарезе" от Р. Лъдлъм. Приличен трилър, но не е моят тип книга.
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3801
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот loko1 » 30 авг 2018 16:11

Вече гледам да не чета гонг.бг
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9045
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот Soulen » 30 авг 2018 18:23

Четох си Толкиновите романи за пореден път, като голям фен на фентъзито, харесвам и сай-фай, а отскоро чета и норвежки криминални романи на Несбьо.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22571
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот NOMER14 » 31 авг 2018 01:22

Ще ви разочаровам - след влизането ми в Интернет вече нищо художествено не чета. Конформизмът ме е превзел.

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот deaf » 31 авг 2018 13:09

metodito написа:
Thsmith написа:Стана ми любопитно дали има любители книгомани?
Коя е любимата ви книга, любим автор и какво четете в момента?


Докъм 20-25-тата си годишнина бях книгоман. След това... не баш. :roll:

Иначе в момента чета това:

Изображение

Темата ми е интересна - първият почти успешен опит на човечеството да се самоубие. Втората не знам защо не ме привлича много нещо.

Първият опит човечеството да се самоубие е налагането му на комунизма! Виж хората в Северна Корея. Приличат ли ти на ЖИВИ хора?

Потребителски аватар
Harbinger
Мнения: 843
Регистриран на: 26 май 2014 01:19
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот Harbinger » 31 авг 2018 13:12

Сега препрочитам старите си фентъзи книги на Тад Уилямс и Дейвид Едингс. Не ги бях чел от мноогоо време. А преди това последно прочетох една която майка ми ми я даде - на Хадли Чейс "Свидетели няма да има"...-хареса ми начинът по който пише, въпреки че не си падам по ултра мрачни криминални истории, беше с интересна фабула.
Иначе за любимата - може би "Котешко Лице" на Клифърд Саймък :geek:

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот metodito » 31 авг 2018 13:20

deaf написа:
metodito написа:
Thsmith написа:Стана ми любопитно дали има любители книгомани?
Коя е любимата ви книга, любим автор и какво четете в момента?


Докъм 20-25-тата си годишнина бях книгоман. След това... не баш. :roll:

Иначе в момента чета това:

Изображение

Темата ми е интересна - първият почти успешен опит на човечеството да се самоубие. Втората не знам защо не ме привлича много нещо.

Първият опит човечеството да се самоубие е налагането му на комунизма! Виж хората в Северна Корея. Приличат ли ти на ЖИВИ хора?

Е, това е малко по-късно. Иначе, дали ще го наречеш комунизъм, национал-социализъм или по друг начин, има една дума - тирания. И ние в това, което живеем го наричат "демокрация", но сме управлявани от тирани.

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Какво четете?

Мнениеот deaf » 31 авг 2018 13:51

metodito написа:
deaf написа:
metodito написа:
Thsmith написа:Стана ми любопитно дали има любители книгомани?
Коя е любимата ви книга, любим автор и какво четете в момента?


Докъм 20-25-тата си годишнина бях книгоман. След това... не баш. :roll:

Иначе в момента чета това:

Изображение

Темата ми е интересна - първият почти успешен опит на човечеството да се самоубие. Втората не знам защо не ме привлича много нещо.

Първият опит човечеството да се самоубие е налагането му на комунизма! Виж хората в Северна Корея. Приличат ли ти на ЖИВИ хора?

Е, това е малко по-късно. Иначе, дали ще го наречеш комунизъм, национал-социализъм или по друг начин, има една дума - тирания. И ние в това, което живеем го наричат "демокрация", но сме управлявани от тирани.

Не ми се влизаше в по-дълбокомислени дискусии,но...накратко казано. Комунизмът е опит за (само)убийство на човечеството. Тиранията е нещо съвсем друго,нямащо общо с комунизмът. Една от основните идеи на комунизмът е човекът да бъде лишен напълно от собственост! (При тиранията и национал-социализмът въобще няма такава малоумна и самоубийствена идея!) Сега си представи какво ще остане от теб като човек,ако не притежаваш НИЩО. Никаква собственост. И дори и компютърът на който пишеш в момента не е твой,а примерно си го получил безплатно. (Както са предлагали комунистите - всичко да е безплатно!)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта