Помощ за анкетно проучване

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Помощ за анкетно проучване

Мнениеот metodito » 30 апр 2018 09:32

Готово. Успех!

Dazr
Мнения: 2
Регистриран на: 29 апр 2018 15:24
Контакти:

Re: Помощ за анкетно проучване

Мнениеот Dazr » 30 апр 2018 21:19

Странджата написа:Съвсем конспективно и с най-добри намерения.
Ако сте фен - гранд извън родното ми място – всеки , роден на село, е такъв привърженик, същото важи и за другия отговор – ако си от село, няма как да си привърженик на гранд от родното си място. Освен това кои са грандове - отговорът е статистически неопределим.
Кой отбор от Първа професионална лига (а не всичко с главна буква).
Отбор ЦСКА (София) в Първа професионална лига няма. Понеже си посочил в скоби от кой град е всеки отбор, има ЦСКА-София (София). Представи си, че рецензентът ти е левскар - какво става с тебе на защитата.
По какъв принцип си ги подредил? Защо не са азбучно, за да не влияеш на избора?
Защо нямаш отговор – привърженик съм на друг отбор – ще имаш такива, които си харесват само местния отбор, а той може да е в трета лига. Извадката от форумите не е представителна за характера на твоето изследване.
Колко мача посещаваш - щом задаваш този въпрос, трябва да има корелация с въпрос – къде живееш, в /до кой град или нещо такова.
За факторите - шанс или шансове за победа .
Колко силно, а степените не са на силно – например много силно, не много силно, силно, не много слабо, много слабо. Как може твърдението да е в първо лице единствено число – т.е. да е формулирано като твое, а ти да му даваш едновременно с това оценка колко е силно или слабо.
Каква е, какви са причините – по-добре е избери три причини, а не макс. три отговора. Иначе как ще ги третираш като отговори с равно тегло? Защо в множествено число (кои са тези „ги“). Ако написаното е част от фразата "Х е причината да подкрепям" , как ще конструираш фразата от третия отговор нататък.
Пред където – запетайка, след всеки отговор в случая – точка и запетайка, в другите въпроси – също трябва препинателен знак. Тук – след точка и запетайка не може да има главна буква, но пък отговорите са конструирани като начало на възможно изречение – имаш проблем.
Какво мислите и кои са думите, които Ви идват наум – несъвместими в един въпрос. Втората част от въпроса е противопоказна на избор на думи от списък (затворен въпрос )
Скалата за последния въпрос е твърде, твърде спорна – бих посещавал – виж по-горе бележката за първоличната форма.
Поздрави и се радвай, че няма да съм ти рецензент :)


Странджа, радвам се, че си отделил време и анализирал анкетата. За част от нещата ще те послушам задължително и ти казвам веднага какво мисля по твоите забележки :
[*] Анкетата е насочена към феновете на отбори от Първа професионална лига и е по-скоро със спомагателна насоченост, тъй като магистърската ми теза не е свързана конкретно със статистика, приложни маркетингови изследвания или социологически проучвания.. Изцяло моя грешка е и че не представих анкетата по необходимия начин и ти изглежда сякаш е за представително проучване, което ми е ясно,че няма как да се случи във форумите на Гонг. :)
[*] За грандовете си прав, че е доста субективно понятие, а и голяма част от футболната тематика.
[*] Абсолютно приемам риска, тезата да се чете от и от левскар, и от фен на 1948, затова е защита.... Изписването ще остане така, но за подредбата си прав, че е по-разумно да е в азбучен ред, защото ги бях подредил според моментното класиране при правенето на анкетата.
[*] За структурирането и начина на задаването на въпросите с Ликертова скала определено ще последва някаква редакция.

Благодаря на всички отзовали се, защото значително надвиших очакваната бройка за участници в анкетата. !

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Помощ за анкетно проучване

Мнениеот Странджата » 01 май 2018 00:44

Все пак има стаистически методи за сравняване и на малки групи - например коефициент на Фишер. Ако си изясниш - според мене- по-добре задачите пред изследването, тогава тази "съпътстваща характеристика" може да ти послужи поне за издигане на хипотези, които в друго - с друг характер изследване биха били верифицирани. А това не е незначителен резултат за една една магистърска теза, както сега се нарича тази студентска работа.
Колкото за названието на ЦСКА-София (София) помисли си доколко изследването ти има истинен характер, ако допускаш съществени фактически грешки, които в никакъв случай не могат да бъдат третирани по друг начин, освен като пристрастност и изкривяване на истината. Аз те съветвам да махнеш приложенията в скоби - кой отбор от кой град е, за да избегнеш тафтологията на ЦСКА-София (София), която носи и иронични конотации. Успех в изясняването на копцептуалните основания и на защитата ...

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Помощ за анкетно проучване

Мнениеот Martin_K » 01 май 2018 13:33

Странджата е напълно прав да ти прави забележки за името на новосъздадения клуб. Само ще добавя, че ако не сложиш кавички там, където трябва (надявам се, че се досещаш за какво говоря), е много очаквано да те скъсат на защитата. За такива елементарни грешки няма да ти помогне и резенцентът, дори да е заклет запалянко на закрития клуб. Не се принизявай до нивото на сайта, в чийто форум комуникираме!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], InformationChannel и 18 госта