Не съм го открил аз.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот organzata » 27 фев 2018 00:58

И......кой му не харесва тук бариерите са отворени бре!Късметът и съдбата ли пак ще виним,че нямаме пари?

kamilata3
Мнения: 694
Регистриран на: 19 май 2010 09:50
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот kamilata3 » 27 фев 2018 07:14

tornadooo написа:Тъй като много хора в този форум ме считат за човек говорещ без факти им ги представям. Преди време бях писал по тези въпроси, най вече по отношение на диемите, както и за цените извън и в България. Разбирам че не всеки е излизал от страната, но аз имам тази възможност, както и много други, под възможност имам предвид работа, а не размотаване. Намериха се разбира се умници , които ме питаха в Италия ли ходя да пазарувам примерно, като казах че майонезата е три пъти по евтина за същия буркан. Замислиха ли се защо е така обаче...да ме оплюят имаха сили, но да си кажат, бе не ни ли прецакват нямаха. Ето още един от многото примери, снимката не е моя. https://www.facebook.com/BulgariansAbro ... 11/?type=3
Само искам да ви питам, хубаво ли ви е? Ще променим ли някога това или ще си викаме мен 5 лева за диемата не ме бъркат, аз в Италия ли да ходя да пазарувам, и какво ме занимава тоя с глупости ми не седна да си пия ракията. Малко се замислете, аз ли нещо не съм наред или някой друг?
.

Никой не ее казал ,че в България е розово,но това е и заради хора като теб,всяка твоя темя е плюене ,нещо все не даже критикувал ,защото критиката може и да е градивна а ти не само мрънкаш и храчиш по всичко,вместо като толкова ди пътувал ,да седнеш и да напишеш нещо хубаво или съвет как да станем по-добри като на запад,ти си седнал като повечето мрънкачи от кръчмата,лютеницата му е проблем,колегата ти каза за 0.50 €няма как да ядеш лютеница,твойте теми са винаги с цел заяждане,само морал четеш а явно не си такъв моралист,нека се научим да ценим и малкото което се прави тук и да надграждаме,ако не е лютеницата плюеш по ЦСКА,вместо да седнеш и да си кажеш станалото станало,сега поне се прави нещо там ,правят базата,скоро и стадиона ,имат не лош отбор,това е конкуренция,повишава се нивото на ППЛ,само седиш и ревеш като вдовица за к.р.Това показва ,че колкото и да си пътувал не си прихванал нищо,поредния който като излезне зад граница и почва да плюе по родината,а родината сме ние хората.
Eminem написа:
Срам е този евроидиот ФК Левски! Време е да ни закриват или да ни забранят да играем в ЕКТ

interessen
Мнения: 5
Регистриран на: 27 фев 2018 01:05
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот interessen » 27 фев 2018 09:10

tornadooo написа:
Вълчан написа:Ако става въпрос за цени.....аз като един доста често работещ във Германия и то не за кратко мога да кажа че почти всичко е доста по скъпо като храна.Изключвам седмичните акции или онези продукти във долният рафт пред изтичащ срок на годност.Да..млека и масла може и да са по евтини. Но качествени меса и продукти са много нагоре.Виж бирата е друга тема.

Ами не знам, аз пътувам на различни места, не само Германия, но особено Италия и Холандия ми направи впечатление много ниски цени на храните. Дадох пример с майонезата говоря за качествена, не тая в пластмасите, и буркан хубава такава от супермаркет в Торино закупена много по евтина, и с шоколадите е така и много други, а дори нещо да е на двойна цена на тукашната, заплатите тук двойно по ниски ли са от техните, не мисля. Сметни съотношението цени и заплати тук и там, аз затова говоря най вече.

От време на време чета Гонг и ми харесаха коментарите ти! нямах време да се регистрирам, сега е по-малко натоварено, та и аз да се изкажа. Подкрепям те, прав си! Както и за футболните гледища!

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот Странджата » 27 фев 2018 14:01

Цените у нас са спрямо начина ни на живот - ние не плащаме за подържане на жилища, за качествен транспорт, за бързи услуги (май с изключение на интернет), за качествен алкохол (ако си любител на домашното) и за още много други неща, които в други страни товарят страшно семейния бюджет. Затова пък родните "бизнесмени" естествено са напипали нишата на най-непосредствените плащания - храна, донякъде облекло, и лекарства. И там разликите са видими, не само в магазините, но и в процента от разходите за подържане на дома (пиша по предубеждение - не съм гледал статистиките).
Колкото до това, къде е по-добре - трудно може да се каже. За емигрантите от първо поколение животът извън страната е риск и често разочарование, за децата им нещата вече стоят по-иначе - мисля, че те могат трезво да отсъдят къде биха живели по-добре. И проблемът ни е - на българите у нас - че не само по икономически причини те по-често избират да останат в чужбина. Освен тези причини много силно мотивира отношението към тях от страна на България и на живеещите в нея техни сънародници. Позицията - като не ти харесва- прав ти път, е първото, което може да ги отблъсне - най-малкото заради това, че е агресия спрямо правото на всеки да живее по собствена воля . Да не говорим как се посреща всеки повик на т.н. външни българи - sic!!! и у нас да бъде като по света - най-вече в сферата на битовите контакти и битовите навици, повик, продиктуван от стремежа България да бъде по-привлекателна преди всичко за нас.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], ReBorn1982 и 14 госта