Не съм го открил аз.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

Не съм го открил аз.

Мнениеот tornadooo » 26 фев 2018 18:15

Тъй като много хора в този форум ме считат за човек говорещ без факти им ги представям. Преди време бях писал по тези въпроси, най вече по отношение на диемите, както и за цените извън и в България. Разбирам че не всеки е излизал от страната, но аз имам тази възможност, както и много други, под възможност имам предвид работа, а не размотаване. Намериха се разбира се умници , които ме питаха в Италия ли ходя да пазарувам примерно, като казах че майонезата е три пъти по евтина за същия буркан. Замислиха ли се защо е така обаче...да ме оплюят имаха сили, но да си кажат, бе не ни ли прецакват нямаха. Ето още един от многото примери, снимката не е моя. https://www.facebook.com/BulgariansAbro ... 11/?type=3
Само искам да ви питам, хубаво ли ви е? Ще променим ли някога това или ще си викаме мен 5 лева за диемата не ме бъркат, аз в Италия ли да ходя да пазарувам, и какво ме занимава тоя с глупости ми не седна да си пия ракията. Малко се замислете, аз ли нещо не съм наред или някой друг?

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот tornadooo » 26 фев 2018 18:25

Още една добавка да не съм с един пример от един отрасъл. https://www.facebook.com/nemogabezmuzik ... =3&theater

Вълчан
Мнения: 4273
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот Вълчан » 26 фев 2018 19:47

Ако става въпрос за цени.....аз като един доста често работещ във Германия и то не за кратко мога да кажа че почти всичко е доста по скъпо като храна.Изключвам седмичните акции или онези продукти във долният рафт пред изтичащ срок на годност.Да..млека и масла може и да са по евтини. Но качествени меса и продукти са много нагоре.Виж бирата е друга тема.

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот tornadooo » 26 фев 2018 20:05

Вълчан написа:Ако става въпрос за цени.....аз като един доста често работещ във Германия и то не за кратко мога да кажа че почти всичко е доста по скъпо като храна.Изключвам седмичните акции или онези продукти във долният рафт пред изтичащ срок на годност.Да..млека и масла може и да са по евтини. Но качествени меса и продукти са много нагоре.Виж бирата е друга тема.

Ами не знам, аз пътувам на различни места, не само Германия, но особено Италия и Холандия ми направи впечатление много ниски цени на храните. Дадох пример с майонезата говоря за качествена, не тая в пластмасите, и буркан хубава такава от супермаркет в Торино закупена много по евтина, и с шоколадите е така и много други, а дори нещо да е на двойна цена на тукашната, заплатите тук двойно по ниски ли са от техните, не мисля. Сметни съотношението цени и заплати тук и там, аз затова говоря най вече.

way
Мнения: 2549
Регистриран на: 04 юни 2012 15:29
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот way » 26 фев 2018 21:06

Не всичко е черно и бяло в този свят....

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15560
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот fcb_bg » 26 фев 2018 21:12

way написа:Не всичко е черно и бяло в този свят....

Ъхъ, обаче Дънхела и Ротманса от 90-те на българския пазар, нямат ниииищо общо със сегашното качество. Цена обаче държат.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15560
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот fcb_bg » 26 фев 2018 21:23

tornadooo написа:Тъй като много хора в този форум ме считат за човек говорещ без факти им ги представям. Преди време бях писал по тези въпроси, най вече по отношение на диемите, както и за цените извън и в България. Разбирам че не всеки е излизал от страната, но аз имам тази възможност, както и много други, под възможност имам предвид работа, а не размотаване. Намериха се разбира се умници , които ме питаха в Италия ли ходя да пазарувам примерно, като казах че майонезата е три пъти по евтина за същия буркан. Замислиха ли се защо е така обаче...да ме оплюят имаха сили, но да си кажат, бе не ни ли прецакват нямаха. Ето още един от многото примери, снимката не е моя. https://www.facebook.com/BulgariansAbro ... 11/?type=3
Само искам да ви питам, хубаво ли ви е? Ще променим ли някога това или ще си викаме мен 5 лева за диемата не ме бъркат, аз в Италия ли да ходя да пазарувам, и какво ме занимава тоя с глупости ми не седна да си пия ракията. Малко се замислете, аз ли нещо не съм наред или някой друг?

виктори за експорт пушил ли си, водка Савой за експорт пил ли си? Мдаааа, аз 2 пъти четох етикета къде е произведено.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот galina4 » 26 фев 2018 21:47

Специално за Германия мога да твърдя, че цените на много хранителни стоки от първа необходимост са на равнището на тези в България и отчaсаи дори и по-евтини. Всичко зависи в коя търговсka верига купуваш.
Пример българско овче сирене 400 г - Кауфланд 1,99 €, Реве 1,99 €, Нето 1,69 €
Свински котлет кг - Кауфланд 5,19 €, Реве 5, 39 €, Нето 4,89 €
Банани кг - Кауфланд 1,69, Реве 1,89, Нето 1,59 €
Естествено, че всяка седмица има десетки промоции във всяка търговасka верига и горните продукти могат да се намерят евентуално и на по-ниски цени.
Но общото ми впечетление, че специално в Германия цените на хранителните стоки рядко надвишават тези в България.
В Германия услугите в общи линии са значително по скъпи.
Електрониката и бялата техника е по-евтина от тази в България.
Жилищните наеми са значително по-високи от тези в България, но затова пък 95% от българите са собственици на жилища.
Цените на новите леки коли са почти еднакви като тези в България.
Бензинът днес е между 1,28-1,34 € и всеки ден е различно. Петък-неделя най-висока цена, понеделник-четвъртък по-ниска.
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот Странджата » 26 фев 2018 21:49

На мене едно бурканче лютеница (печени чушки:дом. пюре:печен патладжан - 15:2:1,5) ми излиза за около 2,30 лева, тези цени за Дерони не знам от какво са формирани ... Така че нека англичаните си я ядат тази лютеница, у нас поне се казва, че си ял Дерони :)
Колкото до цените - месо - шол в промоция (един пътр в месеца) 4,5 лв кг, филе без кост - в промоция - веднаж в месеца - 4,5. Но за двайсет години например свински език - от 1,50 кг до 7,50, за разни субпродукти да не говорим - преди поляците се потрисаха, като си купувах мозък за 50 стотинки- сега го няма. Колбасите им бяха фантастични - сега - вода и сол, но, слава Богу, и месо се намира - говоря за по-евтините. По-скъпите не са по-добри от суджучетата и филенцата, които висят на терасата с нашенски подправки :) Но пък у нас трябва маркетингово проучване, за да разбереш вече коя луканка става за ядене ... Разтърси ме скоро това: https://www.vesti.bg/bulgaria/edinstven ... sContainer
И как сега да не си патриот, особено в тези снежни вечери!
Последна промяна от Странджата на 26 фев 2018 21:56, променено общо 1 път.

sly
Мнения: 386
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: Не съм го открил аз.

Мнениеот sly » 26 фев 2018 21:49

Картинката е пълна ,ако добавите и цените на лекарствата,на горивата и мобилните оператори.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта